filistin logoFİLİSTİN

Ortadoğu bölgesinde İsrail’in doğusunda, Ürdün’ün batısında ve Lübnan’ın güneyinde yer alan, ayrıca İsrail’in güneyinde bulunan Gazze Şeridi’ni de içeren Filistin topraklarında % 83 Filistinli Arap, % 17 Yahudi nüfusu bulunuyor.

 

iran 65Yeni Rota İran Pazarı

İran’ın üzerindeki ambargoların kalkması ve gerçekleştirilen seçimlerin ciddi bir değişimin habercisi olması, birçok dünya ülkesinin gözünü ülke pazarına dikmesine etken oldu. İç politikadaki özgürleşmeyle birlikte, Türk Firmalarının İran pazarına yaptığı yatırımlar da artacak.

 

yangin logoYapılarda Yangın Güvenliği

Plastikler, dayanıklı borular ve doğramalardan en yeni yalıtım çözümlerine birçok yapı ve inşaat uygulamasında yaygın şekilde kullanılıyor. Yangın güvenliği, plastik sektöründe önemli bir amaç ve ürün tasarımı ile üretiminin ayrılmaz bir parçası olmuştur ve olmaya devam edecektir.

 

iran logo

Türkiye ile İran Dış Ticareti

İran, Bakanlığımız tarafından 2014-2015 döneminde Hedef Ülkelerinden birisi olarak belirlenmiştir.  2012  yılında  Türkiye’nin İran’a  ihracatında önem  arz  eden başlıca ürün grupları;  altın, çelik profil, lif levha,  otomotiv yan sanayi ürünleri, sentetik iplik, cam  mutfak  eşyası, mobilya  ve beyaz eşya başta olmak  üzere çok  çeşitli  sanayi ürünleri sayılabilir.

Powered by OrdaSoft!