Siyasal ve Ekonomik Çöküşü Hedefleyen Girişimdir DARBE!

Devamını oku...
 

facebanner kare rvz
 

oneriwin9


 

almanya4


 

scs logo

SCS Yapı Yeni Yerinde

SCS Yapı Sistemleri Genel Müdürü Uğur TÜRKEŞ, yeni taşındıkları fabrikalarıyla ve üretimleriyle ilgili bilgiler verdi.

 

 

 

        scs 1

Yeni taşındığınız fabrikanız hakkında bilgi verir misiniz?

Üretim ve stok alanlarımızın yetersizliği sebebi ile müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek adına yeni fabrika binamızda   faaliyet göstermeye başladık.   Dünden bugüne artan ürün ve müşteri portföyümüzle bugünlere geldik. Bundan sonra da en iyi ve en hızlı hizmeti vermek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

SCS’ yi 2005 yılında profesyonel iş hayatımı müteşebbis olarak sürdürme kararı alarak kurdum. Müteşebbis olmanın bütün zorluklarını bir bir tattığımı söylemeliyim. Başta sadece 3 kişi ile küçük bir imalathanede üretime başlayan SCS bugün 2000 m2 alanda üretim yapan bir firma haline geldi.

 

Ayrıca ilk zamanlarda sadece küçük bir perakende müşteri kitlesine ulaşırken, bugün sahip olduğumuz müşteri gurupları, toptan ve perakende alt kategorileri ile büyük bir çeşitlilik kazandı.

 

Ar-Ge ve inovasyonun özümüzde var olmasının, daha korunaklı bir ortamda muhafaza olmamıza imkân tanıdığını söylemeden geçemeyeceğim.

 

scs 2Üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Panjur sistemleri, sineklik sistemleri, garaj kapıları, bariyer sistemleri, endüstriyel kapı sistemleri, bahçe kapıları, fotoselli yaya kapısı sistemleri, otomatik dış cephe perde sistemleri üst başlığı altında farklı ürün guruplarını müşterilerimize ulaştırıyoruz.

 

SCS Yapı Sistemleri olarak ithal ettiğiniz ürünler var mı?

Tüp motor, bahçe kapısı motorları, kollu bariyer grupları ve plise sineklik tülü ithalatını yaptığımız ürünlerimizin bir kısmını oluşturmaktadır.

 

Panjur sistemlerini birbirinden farklı hale getiren özellikler nelerdir?

En büyük özelliğin yalıtım olduğunu söyleyebilirim. Poliüretan dolgulu alüminyum panjur sistemleri, sesi ve ısıyı yalıtarak, daha konforlu bir ortam sağlar. Unutmadan; güvenlik anlamında bir yalıtım sağladığını, daha doğrusu kötü niyetli kişileri caydırdığını da söylemek isterim. Bildiğiniz gibi müstakil evlerde panjur sistemleri hırsızlık vakalarını çok büyük oranda engellemektedir. Alüminyum bir panjuru zorlayarak sessizce açmak neredeyse imkânsızdır. Bu da hali ile kötü niyetli insanları caydırıyor.

 

Firmanızı rakiplerinizden ayıran özellikleri nelerdir?

En önemli farkımız satış sonrası servis hizmetimiz diyebilirim. Buna ek olarak sahip olduğumuz inovasyon anlayışı da söylenebilir. Bu, panjur imalatında mevcut üretim süreçlerinden çıkıp, kendimize has sistemleri ve iş tutuş biçimlerini işin içine sokmamızla başladı. Müşterilerimizin bu farkımızı anlaması uzun sürmedi.

 

Ayrıca, ürün stoklarımızın çok güçlü olması, teknik bakımdan sahip olduğumuz yetkinlik, makine parkurumuz, hızlı ve kaliteli hizmetimiz ile piyasadaki diğer rakiplerimizden ayrıştığımızı söyleyebilirim.

 

scs 3Üretimini yaptığınız ürünlerin satışını hangi kanallarla gerçekleştiriyorsunuz?

Kurulduğumuzdan bu yana sektörde oluşturduğumuz sıcak ilişkiler, kimlerle çalışıp çalışmayacağımızı bizlere öğretti. Bu bilgi sayesinde firmamıza, ülke genelinde yaygın bir bayi ağı kurduk. Bu ağ üzerinden gelen talepleri karşılıyor, montaj ve tadilat hizmeti ile bayilerimizi de sektörde farklılaştırıyoruz.

 

Bayilerinize sağladığınız satış sonrası hizmetler konusunda neler söylemek istersiniz?

Ankara genelindeki bayilerimize, montaj hizmetini bu alanda uzman ekiplerimizle doğrudan veriyoruz. Ancak şehir dışında bu hizmet için bayilerimize imalat-montaj hakkında bilgi ve eğitim vermek üzere teknik personellerimiz gerekli desteği yerinde veriyor. Ya da müşterilerimize eğitim vermek üzere SCS’ye davet ediyoruz.

 

Yeni bayilikler konusunda çalışmalarınız var mı?

Türkiye içinde şu an için bayilik vermeyi düşünmüyoruz. Mevcut bayiliklerimizi güçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Ancak yurtdışında Fransa, Libya, Cezayir, Irak ve Kıbrıs’da bulunan bayilerimize yönelik yeni imkanlar ve yeni bayilikler oluşturmayı hedefliyoruz.

 

Panjur ve kepenk sistemleri seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Ürünü alacakları firmaların, belli zaman geçse de ürün ve hizmetin arkasında durup duramayacaklarına bakmalarını, firmanın sektördeki geçmişini incelemelerini tavsiye ederim. Ayrıca firmanın referanslarına dikkat etmeleri, alacakları ürün ve hizmetin kalitesi bakımından önemlidir.

 

2013 yılı ile ilgili plan ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Kurumsal bir yapı kazanmak anlamında çok önemli hedeflerimiz bulunuyor. Ürün gurubumuzun güncel kalması ve bulunduğumuz sektöre farklılıklar katmak en önemli amaçlarımız arasında yer alıyor. Bizimle etkileşim halinde olan bütün paydaşlarımızla verimli ve kabul edilebilir bir ilişki ortamını devamlı kılmak da arzu ettiğimiz hedefler arasındadır.

 

Yurtiçi veya yurtdışında katılmayı düşündüğünüz fuarlar var mı?

2013 yılı içerisinde uluslararası 3 ayrı fuara katılmak istiyoruz. İhracatımızı artırmak anlamında bu fuarların bir fırsat olabileceği kanısındayız. Fuar öncesi oluşturacağımız ihracat biriminin bu amacı mümkün kılacak en önemli unsur olduğunu biliyoruz. Bu sayede ülkemizin hedeflediği 100 yılın ihracat rakamlarına kendimizce katkı sağlamak istiyoruz.

 

Panjur ve kepenk sektörünün geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?

İkisi de önemli ihtiyaçların izdüşümü durumunda. Bu ihtiyaçlar hayatın yıpratıcılığından uzakta, ıssız bir ada oluşturmak ve güveni huzuru tatmak olarak adlandırılabilir. Düşünsenize küçücük bir tuş yardımı ile bütün evin birkaç saniye içinde sessizliğe bürünmesi, o günün stresli atmosferinden uzaklaşmaya yardımcı olmaz mı? İşte bunu panjurla müşterilerimize vaat ediyoruz.

 

scs 4Peki kepenk? Bugün hangi şehirde eski Anadolu havası var? Kalabalıklar kötülüğe bir örtü gibi sahip çıkarken, bunu görmezden gelemezsiniz. Bu da güvenlik ihtiyacının ne ölçüde arttığının bir göstergesidir. Kepenkle de bu ihtiyacın giderildiği düşüncesindeyiz. Dolayısıyla bu iki ürün gurubunda büyümeye olan inancımız tam.

 

Son olarak iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Fabrikamızda üretilen her ürününün bütün unsurlarına hassasiyetle yaklaşıp, ürünün bitmiş halini müşterilerimizin yaşam alanlarında hayal ediyoruz. Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyoruz. Bunu titizlikle defalarca tekrarlayıp, oluşabilecek olumsuz durumları tekrar tekrar gözden geçiriyoruz. Müşterilerimiz bizim veli nimetimiz. Bunu bütün çalışanlarımızla anlıyor ve yaşıyoruz.

 
Paylaş
Turkish English French German Italian Persian Russian Spanish
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Şu anda 3888 ziyaretçi çevrimiçi