Siyasal ve Ekonomik Çöküşü Hedefleyen Girişimdir DARBE!

Devamını oku...
 

facebanner kare rvz
 

oneriwin9


 

almanya4


 

 sirdus_logo

“Hedefimiz, İhracatı Artırarak Ülke Ekonomisine Daha Çok Katkı Sağlamaktır”

Yurt dışında on üç ülkeye ihracatı bulunan SIRDUŞ, bu ihracatını ülke bayiliği ile artırmayı hedefliyor. SIRDUŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim SİRKECİ ile kısa bir sohbetimiz oldu.

sirdus1

SIRDUŞ markasının doğuşundan günümüzde geldiği noktayı sizden dinleyebilir miyiz? SIRDUŞ hangi

ürünlerle sektöre hizmet vermektedir?

SIRDUŞ, 1996 senesinde kurduğumuz bir firmadır. SIRDUŞ bir aile şirketi olup, Yönetim Kurulu Başkanlığını ben yapmaktayım. Sektöre duşa kabin imalatı olarak başlayıp hızlı bir şekilde bayi altyapısını güncelleştirerek, sektördeki yerimizi çok kısa zamanda aldık. Bayi çalışmalarımızı güçlü bir şekilde gerçekleştirdik. Çok çalışarak hak ettiğimiz yere geldik. Çalışan arkadaşlara da emeklerinden dolayı buradan teşekkür ediyorum. Şu anda 1100 bayi ile büyük bir ağ sistemine ulaşan firmamız, herkese eşit şekilde davranmaktadır. 6 pazarlamacı, 5 montajcı ve 40 çalışanımızla sektördeki çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Şirketimizi geliştirmek adına 2002 yılında küvet imalatına geçtik. 20 kalıp ile sektöre giriş yaptık. Şu anki kalıp sayımız 120’ye ulaştı.

SIRDUŞ olarak yurt dışındaki yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Sırduş ve küvet kabinleri yurt dışında pazar araştırması neticesinde 13 ülkeye ihracat yapmaktadır. Yurt dışında ülke bayilikleri oluşturmaktayız. 2 ülkede bayiliğimizi vermiş durumdayız. Bu çalışmaları fuarlara katılmadan gerçekleştirdik. Yakın gelecekteki hedefimiz, fuarlara katılarak, daha büyük ihracatlar yapmaktır.

Sektöre kazandırdığınız yeni bir markanız var. Bu yatırımdan bahseder misiniz?

Durmadan çalışıyoruz, Allah da şükürler olsun ki karşılığını veriyor. Araştırmalarımız neticesinde ve bayilerimizin isteği doğrultusunda banyo dolabı imalat ve satışına da girdik. Markamız da FOMORA banyo dolapları. Dolaplarımız %100 lakedir. Kesinlikle kaliteden taviz vermiyoruz.

Sektörün sizce en büyük sıkıntısı nelerdir?

Sektörde en büyük sıkıntı şu anda Çin mallarıdır. Aslında şöyle demek daha doğru olur; Çin’den gelen ithal malların %90’u kötü ve kalitesiz olduğundan sektörümüz büyük sıkıntı yaşıyor. İthalatçıların tercih ettikleri “Ucuz olsun da, nasıl olursa olsun” mantığı. Bu da Türkiye’de kaliteli malzeme yapan firmaları zor durumda bırakıyor.Bu kalitesiz ürünlerle, çok büyük fiyat farklılıkları ile rekabet etmek zorunda kalıyoruz.

Sektörel dergilere önerileriniz nelerdir? Sizce sektörümüze daha iyi hizmet etmek için neler yapabiliriz?

Sektör derginizi çok yönlendirici ve güzel buluyorum. Ancak bizim sektörümüz nalbur sektörü olduğu için, çok da örtüşmüyoruz. Yine de böyle güzel bir platform yarattığınız için, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

SIRDUŞ olarak sektörle ilgili dernekler hakkında neler düşünüyorsunuz? Üye olduğunuz dernekler

var mıdır?

Küvet ve kabin sektöründe maalesef bir dernek yok. Bu konuda birkaç firmayla görüşmelerimiz oldu; değerlendiriyoruz. Üye olduğumuz diğer dernekler ise; Gebze İş Adamları Derneği ve Askon Ticaret Odası’dır.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Eklemek istediğiniz bir konu, üzerinden geçmek istediğiniz

bir husus var mı?

Derginizde SIRDUŞ olarak bizlere yer verdiğiniz için tüm ekibimiz adına, Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlere teşekkür ederim. Bizleri ziyaret edip, haber yaptığınız için sizlere ve çok değerli patronunuza SIRDUŞ ailesi adına saygı ve sevgilerimi sunarım.

 
Paylaş
Turkish English French German Italian Persian Russian Spanish
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Şu anda 3546 ziyaretçi çevrimiçi