arbor logoFerhat ERK; “Arbor Ahşap İle Pencereden Çok Daha Fazlasını, İnsanlığın Hizmetine Sunuyoruz”

Arbor Ahşap’a düzenlenen fabrika ziyaretimizde sorularımızı yanıtlayan Arbor Ahşap Genel Müdürü Ferhat ERK; “% 100 Türk sermayesi ile kurulmuş olan markamız, üretimini Avrupa standartlarında gerçekleştiren piyasaya girmiş ilk ahşap üreticisi konumundadır” dedi.

 

 

arbor 67a

Röportajımıza sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

Uzun yıllar finans sektöründe görev aldım ve 10 yıl önce de Arbor Ahşap bünyesine katılarak satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür olarak görevimi sürdürüyorum.

Firmanızın günümüz faaliyetlerine ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Biz Arbor ahşap olarak; Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap pencere, kepenk ve masif kapı üreticilerindeniz. Uluslararası standartlardaki üretim hacmimiz ve ürün çeşitliliğimiz ile özellikle Fransa’daki inşaat şartnamelerinde adı geçen markalar arasında yer alıyoruz. Biz; çelik, yonga levha ve plastik malzeme yerine tüm üretim uygulamalarında % 100 doğal masif ahşap kullanan ve zararlı kimyasal boya malzemeleri yerine % 100 doğal çocuk boyası kullanan bir markayız. Ahşap’ın zaten adı duyulduğunda bile kendine has kalitesi, itibarı ve seveni çok olan bir kitlesi vardır. Biz bu bilinen ile üretim kalitemizi ve doğal olanı koruyan iş modelimizle ortaya daha büyük bir marka değeri ortaya koyuyoruz. İstanbul - Silivri’de yer alan modern üretim tesislerimizde de yapı sektörünün ve mimarların tasarımlarına en uygun ahşap ürünleri üretiyoruz.

arbor 67b

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Öncelikle % 100 Türk sermayesi ile kurulmuş olan markamız için, üretimini Avrupa standartlarında gerçekleştiren piyasaya girmiş ilk ahşap üreticisidir diyebiliriz. Sertifikalı ve endüstriyel kullanım için kesilen ağaçları kullanan ve ahşabın doğal yapısını muhafaza ederek, zararlı kimyasal içermeyen boya kullanan, en çok pencere ve kapı tasarımı yapan ve özellikle Avrupa’da daha revaçta olduğu için ağırlıklı olarak Avrupa’da tercih edilen markayız.

Arbor’un yurt içinde ve yurt dışında yer alan referanslarına değinir misiniz?

Arbor’un Yurt İçinde Yer Aldığı Çalışma Örnekleri: SOHO House İstanbul, W Hotels by Hilton İstanbul, Tomtom Gardens, Bomonti Bira Fabrikası İstanbul, Palazzo Donizetti Hotel İstanbul, Bodrum 84 oda ve villa, Boho otel Bodrum, Sümerbank İstanbul, Hereke Halı Fabrikası, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Sarayları, Sabri Özel Yalısı, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, Frej Apartmanı İstanbul, Rumeli Han, Hotel Çelik Palace Bursa, Sultan Vahdettin Konağı, Çamlıca Camii, Beyoğlu MiaPera Otel, Arcade İstanbul, Sirkeci Erzurum Han İstanbul, Lalahan Hotel İstanbul, Hasan Tanık Camii Ankara, Beykoz Kasrı İstanbul, Tasarım Vakfı Bodrum, Nato Üssü İzmir.

Arbor’un Yurt Dışında Yer Aldığı Çalışma Örnekleri: Zac Canal Porte d’Aubervilliers Paris - Fransa, Hotel de Nell Paris - Fransa, Pole Medico - Social Paris- Fransa, 73 Residences Low Energy Consumption Nancy - Fransa, Residences Le Stoa Montpellier - Fransa, Villa Simon Strasbourg - Fransa, Biotiten School Nybiggnad - İsveç, Notre Dame De Gravenchon - Fransa, Kantoor Rosse - Belçika, Residence Jules Verne Fransa, Logements Sociaux, Groupe Scolaire et Gymnase - Fransa.

arbor 67c       arbor 67d

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, hedef ve projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Biz tabii ki ticari olarak üretim hacmimizi ve satış oranımızı artırmak istiyoruz ama en önem verdiğimiz hedefimiz; doğru teknoloji kullanıldığında ahşabın ne kadar sağlıklı ve estetik olduğunu, inşaat profesyonellerine ve nihai tüketici olan güzel yurdumuzun insanlarına ulaşarak bilinçlendirmek.

 

arbor 67c2

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Firmamızın ürünleri ile bitirdiğimiz projelere, ürünlerimizin kattığı pozitif enerjiyi ve masif ahşap bir ürünü görmenin ve dokunmanın nasıl şehir hayatının stresinden bizi uzaklaştırdığına şahit olmanızı öneriyorum. Doğallık hayatımın önceliklerinden olduğundan, Arbor’da bir pencereden çok daha fazlasını katma değer olarak insanlığın hizmetine sunduğumuza inanıyorum. Bunu dergileriniz ALU&Art ve Win&ART Projenin değerli okuyucuları ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İlginize çok teşekkür ediyorum.

Ferhat ERK; “With Arbor Wood, We Offer Much More Than a Window, to the Service of Human”

Arbor Wood General Manager Ferhat ERK; responded to our inquiries in our plant visit to Arbor Wood :“ Our brand, established with % 100 Turkish capital, is the first timber producer to enter the market that carries out its production at European standards”.

Powered by OrdaSoft!