ovayapi 2Kaliteyi Sürekli Hale Getiren Firma: Ova Yapı

Üretim - sevkiyat - montaj aşamalarında proje proje ve sıfır hata ile yaptıkları çalışmaların onları sektörde üst basamaklara taşıdığını ve müşteri memnuniyeti odaklı yaptıkları bu anlayışı devam ettirerek sektörde takip eden değil takip edilen olmaya devam edeceklerini söyleyen Ova Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BİLEN ile firmalarına dair bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 


ovayapi 72a

Firmanızın kalite anlayışından bahseder misiniz?

Ova Yapı İnşaat San. Ve Tic Ltd Şti. Türkiye pazarındaki payını sürekli arttırabilmek ve güvenilir bir marka olarak kalmak için çalışanlarının ve müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli ürün üretip kaliteli bir şekilde montaj yapmayı hedeflemektedir.

Sektörde kaliteyi belirleyebilmek ve lider konumda bulunabilmek için ne gibi yollar izlenmelidir?

Firmamız üretimin ve montajın her aşamasında kalite anlayışının bir gereği olarak, gerekli noktalarda kalite kontrol mekanizmaları oluşturmuştur. Öncelikle firmaya gelen ve üretimimize direkt etkisi olan her türlü profil, aksesuar grubu, vida grubu, yalıtım ürünler grubu vb. ürün girişleri kontrol bölümünün onayı alındıktan sonra firmaya girişi yapılır. İmalat aşamasında üretim parkurumuz CNC robot sistem olduğu için sıfır hata ile üretimimizi tamamlarız. Ara kontrol uygulamaları yaparak sıfır hata ile çalışan sistemimizi düzenli olarak denetleriz. Yapılan üretimleri sevkiyat ve montajda da denetleyerek % 100 prensibiyle yolumuza devam ediyoruz.

Az önce bahsettiğim üretim - sevkiyat - montaj aşamalarında proje proje ve sıfır hata ile yaptığımız çalışmalar bizi sektörde üst basamaklara taşıdı. Müşteri memnuniyeti odaklı yaptığımız bu anlayışımızı devam ettirerek sektörde takip eden değil takip edilen olmaya devam edeceğiz.

Ürünleriniz ile ilgili müşteri memnuniyetini ne şekilde karşılıyorsunuz?

Müşterilerimizin sadakatini kazanmak, karlılığımızı arttırmak ve pazarlama stratejisi olarak satış sonrası hizmeti çok önemsiyoruz. İş teslimi sonrası hızlı, doğru ve kalıcı çözüm anlayışıyla sektörümüzde pek de alışık olunmayan bir hizmet sunuyoruz.

Ova Yapı olarak cumartesi gününü servis günü olarak belirledik. Gelen servis- tamirat taleplerini aciliyet durumu yoksa hafta sonu çözmüş oluyoruz. Bu bize yeni haftaya daha hızlı ve dinamik girmek gibi bir avantaj kazandırıyor. Alman firmasına yakışır bir düşünceyle hareket etmek ve sorunları çözmekte firmamıza güç katıyor.

Satış ve pazarlama konusunda nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?

Satış pazarlama konusunda müşterilerimize referanslı gitmeye çalışıyoruz. Yıllardır sektörde olmamızdan dolayı altyapısı sağlam, bize güven duyan müşterilerimiz var. Müşterilerimizin yönlendirdiği yeni müşterilere referanslı ulaşıyoruz.

Ayrıca proje odaklı çalışan satış pazarlama departmanımız var. Yeni müşteri odaklı proje proje gezip firmamızı tanıtıp piyasanın nabzını tutarak yeni iş anlaşmaları imzalıyoruz. 

Kaliteyi sürekli hale getirmenin püf noktaları nelerdir?

Sektörel ve teknolojik yeniliklere sürekli açık olmak ve bu yeniliklere kolay geçiş sağlamak, bize kaliteden ödün vermeden, sektörde geri kalmamayı ve sürekli önde olmayı sağlıyor.

Ayrıca var olan kalite standartlarımızdan ödün vermeden oluşabilecek problemlerin ana nedenlerini araştırarak sorunu köküne inerek çözmek firmamızın sürekliliği açısından son derece önemlidir. Biz bu iki konuya da çok önem veriyoruz.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Son dönemlerdeki sürekli yükselen dalgalı kurdan sektörümüzün ciddi etkilendiğini hissediyorum. Özellikle barter iş yapan firmalar yakın zamanda sıkıntı yaşayabilir. Ekibimizle beraber dikkatli hareket etmeye çalışıyoruz.

Son olarak Firmamıza Win&ArtProje Derginizde yer verdiğiniz için teşekkür eder, ekibinize iyi çalışmalar dilerim.

The Company Which Made Quality Constant: Ova Yapı

We had an  interview with Ova Yapı Chairman Mehmet BİLEN who said that the projects they carried out on production, shipment and assembly phases with zero mistakes and that they carried them to the top steps in the sector and by carrying on the understanding of customer satisfaction, they will not be the followers but the followed in the sector.

Powered by OrdaSoft!