Salt Cam Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na Katıldı

Türkiye’nin en eski cam firmalarından biri olan Salt Cam, 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na katıldı.

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB)’ın Desteklediği Avrasya Pencere, Cam ve Kapı 2020 Fuarları Gerçekleşti

Avrasya Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları 04 - 07 Mart 2020 tarihleri arasında pencere, cam, kapı üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. 

PÜKAD, Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’nı Bu Yıl Da Destekledi

PÜKAD-Pencere ve Kapı Sektörü Derneği’nin her yıl desteklediği Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde tüm sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

 

BETA Kimya A.Ş. Yapı Kimyasallarına Bir Pencere Daha Açtı

Türk kimya sektörünün köklü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş fuarda ilk kez tanıtılan yeni Apel Poliüretan Mastik, Apel Nötr Dış Cephe Silikonu ürünleriyle sektör profesyonellerinden tam not aldı. MS polimerler ve montaj köpükleriyle de büyük beğeni topladı.

Kale, Avrasya Pencere Fuarı’nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

Yenilikçi ürünleriyle kapı pencere aksesuar ve donanım sektörlerinde öne çıkan Kale Kapı Pencere’nin, 4-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda tanıttığı yeni ürünler, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

hirdavat fuari 202012-15 MART 2020 HIRDAVAT FUARI

 

 

 

Pimapen Bayisi, Arc Yapı ile Fabrika Gezisi Yapıldı

Pimapen ‘in Kartepe’de bulunan fabrikasına, Mersin bölgesinde yeni bayi olan Arc Yapı ve alt bayileri ile fabrika gezisi gerçekleşti.

 

 

Camoda, İnovatif Ürünleri ile Fuarda İlgi Odağı Oldu

Cam Balkon sektörünün yenilikçi ve inovatif ürünlerine sahip olan markası Camoda, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 21. Avrasya Pencere Fuarı’nda ürünlerini tanıttı.

 

Yılmaz Makine Yerli ve Milli Ürünleriyle Göz Doldurdu

4-7 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 21’inci Avrasya Pencere Fuarı, başta Avrasya coğrafyası olmak üzere dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini ağırladı. fuarda son teknolojiye sahip ürünlerini sergileyen Yılmaz Makine, PIM 6509, AIM 4420 VE NCR 300 ile fuarın ilgi odağı oldu.

Her Kıtaya, Her İklime Uygun; 41 Farklı Seri İle Fıratpen Pencere Fuarı’ndaydı

Fıratpen, Winhouse, Gedizpen markalarıyla katıldığı Avrasya Pencere Fuarı’nda yeni ürünleri ilgi odağı oldu. Her sene farklı bir yeniliği sektörün beğenisine sunan Fırat başarılı bir fuarı daha geride bıraktı.

 

Yılmaz Makine Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp YILMAZ: “Birlikte Büyümeye Devam Edeceğiz”    

Avrasya Pencere Fuarı’nda yurtiçinden gelen onlarca iş ortağını ağırlayan Yılmaz Makine, düzenlediği satış zirvesi’nde yeni dönem stratejileri hakkında bayilerini bilgilendirdi.

 

Pimapen, Pencere Fuarı’nda Ziyaretçilerini Ağırladı

PCV sektörü kurucusu Pimapen, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde 243 m²’lik standı ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 21. Avrasya Pencere Fuarı’nda, ziyaretçilerini 2. Hol 209 numaralı standda ağırladı.

 

PÜKAD 2020 Olağan Genel Kurulu Toplantısı Yapıldı

PÜKAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Divan Suites İstanbul GPlus Güneşli, İstanbul’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

 

Yelken Kalıp, İnovatif Ürünleriyle Pencere Fuarı’ndaydı

Sektörde yarım yüzyılı geride bırakan ve Fornax markası ile üretim yapan Yelken Kalıp A.Ş. katıldığı Avrasya Pencere Fuarı’nda yoğun ilgi gördü. 4 binden fazla ürün çeşidine sahip olan şirket, en son bünyesine İTO Kilit markasını da kattı. Ayrıca Yelken Kalıp, 5 Mart gecesi her yıl gerçekleştirdiği geleneksel akşam yemeği etkinliğinde yurtiçi ve yurtdışı iş ortaklarıyla bir araya geldi.

Adil PELİSTER: “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile Bu Sürecin Üstesinden Geleceğimize İnanıyoruz”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrası T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi ile ilgili yazılı bir değerlendirme yaptı. PELİSTER, değerlendirmesinde şunları söyledi: 

İTO - İSTANBUL TİCARET ODASI 61 NO’LU TEKNİK HIRDAVAT MESLEK KOMİTESİ SEKTÖR TOPLANTISI

 

 

seyad 01SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

 

Yelken Kalıp, İTO Kilit Markasını Satın Aldı

Yarım asrı geride bırakan Yelken Kalıp A.Ş, Türk kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i bünyesine kattı. Yelken Kalıp; İTO Kilit ile sektördeki derinliğini artırarak, Türk kilit pazarında 2022 yılına kadar ilk 3 firma arasında yer almayı hedefliyor.

 

Maestro, Pencere Fuarı’nda Ürünlerini Sergiledi

Türkiye’nin öncü profil üreticisi Ege Profil’in markalarından biri olan Maestro Pencere ve Kapı Sistemleri, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’nda ürünlerini sergiledi.

 

Egepen Deceuninck Avrasya Pencere Fuarı’na Damga Vurdu

PVC sektöründe ilklerin öncüsü Egepen Deceuninck, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’nda sergilediği ürünlerle öne çıktı.

21. Avrasya Pencere Fuar’ında Winsa Nitelikli Ürünleri ve Standıyla Beğeni Topladı

21. Avrasya Pencere Fuarı, 04-07 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar merkezinde gerçekleşti. Nitelikli ürün gamı ile yeniliklerin öncüsü Winsa PVC Kapı ve Pencere Sistemleri standında yurtiçi ve yurtdışından gelen çok sayıda ziyaretçi ve iş ortağını ağırladı.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2020 Fuarları 55107 Sektör Profesyoneline Ev Sahipliği Yaptı

Reed Tüyap tarafından, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 21. Avrasya Pencere, 12. Avrasya Kapı ve 10. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 25 ülkeden 590 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 9762’si uluslararası olmak üzere toplam 55107 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

3 Ayrı Holde, 3 Farklı Stantla 2020 Avrasya Fuarı’ndaydık

Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nda yerimizi aldık.

Türk Firmaları Poznan’da Avrupalı Profesyonellerle Buluştu

Polonya ve Orta Avrupa ülkeleri yapı sektörlerinden yüzlerce katılımcının yer aldığı, en yeni ve en son teknoloji ürünlerini 4 gün boyunca sergiledikleri BUDMA Fuarı bu sene daha geniş bir Türk milli katılımıyla gerçekleşti.

Rehau, 2020 Yeniliklerini Dijital Fuarda Anlatacak

Rehau'nun Pencere Çözümleri bölümü, 2020 yılında sergilemeyi planladığı ürün ve yeniliklerini dijital fuarda anlatacak.

 

TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi EROĞLU’nu Yeniden Oybirliğiyle Başkan Seçti

Türkiye’de mesleki üst kuruluşların temsilcisi olan TOBB bünyesinde 150 milyar liralık ekonomik büyüklüğe sahip olan Plastik, Kauçuk ve Kompozit sanayi temsilcilerinin üst kuruluşu olan; TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi, Başkanlık Divanı seçiminde tek aday olan Yavuz EROĞLU’nu, oybirliğiyle yeniden Başkanlığa seçerek güven tazeledi.

Kimya Sektörünün Mart Ayı İhracatı Şubat Ayına Göre % 3 Arttı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü ihracatı 2020 yılı Mart ayında 1 milyar 557 milyon dolar olarak gerçekleşti. Kimya ihracatı geçen senenin Mart ayına göre yüzde 15,6 azalırken, bu yıl Şubat ayına göre yüzde 3 arttı. Sektörün üç aylık ihracatı ise 4 milyar 771 milyon dolara ulaştı.

İKMİB Tarafından 100 Bin Litre Dezenfektan Teslimi Yapıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde 61 ihracatçı birliğiyle başlatılan milli ve yerli üretim seferberliği kapsamında 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üretilerek kamu hastanelerinin ihtiyacına sunuluyor.

Adil PELİSTER: “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi İle Bu Sürecin Üstesinden Geleceğimize İnanıyoruz”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrası T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi ile ilgili yazılı bir değerlendirme yaptı.

Türkiye İMSAD ‘Şubat 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı
2019 yılında inşaat sektöründe yaşanan daralma nedeniyle inşaat malzemeleri sanayisinin üretimi azaldı.

 

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ocak 2020 Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi ocak ayı sonuçlarına göre; inşaat malzemeleri sanayisi ihracatta yeni yıla hızlı başladı ancak ihracat fiyatları son 7 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Kimya Sektörünün İki Aylık İhracatı 3,2 Milyar Dolara Ulaştı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü ihracatı 2020 yılı Şubat ayında 1 milyar 516 milyon dolar olarak gerçekleşti.

 

SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

Yapı Sektörü Sürdürülebilir Büyüme Yolunda

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, bu yıl da sektöre yön veren konuları ile dikkat çekiyor. Sektörde çevik dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme kavramları Fuar’ın en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.

imsad logoTürkiye İMSAD’dan, Mücbir Sebep Nedeniyle Vergi Desteğinden Faydalanacak Sektörlere Yönelik Tebliğ İle İlgili Açıklama

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında, mücbir sebep nedeniyle vergi desteğinden faydalanacak sektörlere yönelik düzenlenen tebliğ ile ilgili açıklama yaptı.

FIRATPEN'den "#bizbizeyeterizTürkiyem" Kampanyasına 2 Milyon TL Bağış

 

 

Sektörel yayınların ilkesi her koşulda Güvenilir Yayınlar Güvenilir iletişim!

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) dernek üyesi yayıncı kuruluşların açıklaması yaptı. SEYAD sektörlerindeki uzmanlık, devamlılık ve tanınırlıkları ile bulundukları alanda etkin hizmet veren yayıncıların, yayınların hizmetlerini her koşulda sürdüreceğini ve ekonominin hareket kazanması ve yeni koşulların anlaşılması ve uyumunda önemlerinin arttığını duyurdu. Seyad Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan açıklamada aşağıdaki bilgiler yer aldı.

imsad logo

Yeni İnşaat İşleri Siparişleri 16 Puan Arttı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Ocak 2020 Sektör Raporu’na göre, TÜİK inşaat sektörü güven endeksi 2020 yılına çok önemli bir artış ile başladı. Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir artış ile kapatan sektörün güven endeksi yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı. 2019 yılında kademeli ve kırılgan bir artış gösteren yeni inşaat işleri siparişlerinde de sıçrama yaşandı. Yeni inşaat işleri siparişleri ocak ayında, bir önceki aya göre 16 puan yükseldi.

yorglassYorglass’a “Gücümüze Güç Katanlar” Ödülü!

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların ödüllendirildiği Made in Manisa” etkinliğinde düzcam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass “Gücümüze Güç Katanlar” ödülünün sahibi oldu.

 

REHAU’da Yapı Tekniği Bölümüne Yeni Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Satış Direktörü Atandı

2014 yılında REHAU Yapı Tekniği bölümünde Ankara Bölge Satış Yöneticiliği ve 2017 yılı itibarıyla Anadolu Bölge Satış Müdürü görevlerini üstlenen H. Arda ÖZER, REHAU Yapı Tekniği bölümü Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Satış Direktörlüğü’ne atandı.

 

Powered by OrdaSoft!