xl mimarlikXL Mimarlık+Mühendislik’e İki Ödül Birden

XL Mimarlık+Mühendislik, The DNA Paris Design Awards 2020’de “İrme Elektrik Genel Merkez Binası” ve “WITHCO Coworking Space” projeleri ile iki ayrı ödülün sahibi oldu.

 

 

 

 

 xl mimarlik sf64a

Mimar Arda IŞIK’ın liderliğinde stratejik planlama, küresel tasarım düşüncesi ve sanat yoluyla mimari tasarıma bütünsel bir yaklaşım sunan XL Mimarlık+Mühendislik, Paris merkezli The DNA Paris Design Awards’da iki ayrı proje ile ödül almaya hak kazandı. Uluslararası jürinin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde dünyanın hemen her yerinden başvuru yapan çok sayıda projeyi değerlendirdiği yarışmada Withco Coworking Space yapısı “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne, İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honorable Mention” ödülüne layık görüldü.

Toplantı Odasından You Tube Stüdyosuna Kadar Her Şey Var

XL Mimarlık+Mühendislik’e yarışmada 1’incilik ödülünü getiren, İzmir’deki Withco Coworking Ofis Alanı, yenilenmiş bir depo yapısında yer alan paylaşımlı ofis yapısı ile dikkat çekiyor. 75 ofis odası, 45 masa ünitesi, 98 kişilik amfi, toplantı odaları, kafe, restoran, girişimci hızlandırıcı kampüs alanı, YouTube stüdyosu ve ortak alanlardan oluşan proje, ana kurgusu ile kullanıcısını katılım için yönlendiriyor ve teşvik ediyor. 

Eski Bir Depo Binasının Dönüşüm Hikâyesi

“Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde ‘’Honorable Mention’’ ödülünün sahibi olan, İzmir’deki İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise, halihazırda eski bir depo binası olarak kullanılan bir yapının XL Mimarlık+Mühendislik tasarımıyla örnek bir dönüşüm hikayesi sunuyor. Bina; perakende, toptan satış, depolama, ofis ve ağırlama alanı ile eğitim ve rekreasyon alanlarının bir arada çalıştığı; elektrik, mekanik ve otomasyon sistemleriyle her parçası kontrol edilen, yüksek standartlarda bir genel merkez binasına dönüştürülmesiyle alanında lider bir pozisyonda yer alıyor.

Two Awards to XL Architecture + Engineering

XL Architecture + Engineering won two awards in the DNA Paris Design Awards 2020 with its “Irme Electric Headquarters” and “WITHCO Coworking Space” projects.

xl mimarlik sf64b

Powered by OrdaSoft!