ikmib logoKimyada Birlik Kazandı: İKMİB’in Yeni Başkanı Adil PELİSTER Oldu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği- İKMİB’de seçimler sonuçlandı. 1273 delegenin katıldığı seçimlerde geçerli sayılan toplam 1154 oyun 613’ünü alarak üstünlük sağlayan BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER İKMİB’in yeni başkanı oldu.

 

 

ikmib 52a

“Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla tüm alt sektörlerle kimyanın tek sesi olma sözü veren Adil PELİSTER, beş vitrin projeyle kimyanın değerine değer katacak. İhracatçının sorunlarına kalıcı çözümler getirme sözü veren PELİSTER ve yönetimi, yeşil pasaportta alt sınırın 100 bin dolara çekilmesi, ihracatçının finansmana kolay erişmesi ve Dijital Ticaret Platformu gibi pek çok yenilikçi projeyle kimya sektörünü ihracatta 2. sıraya taşıyacak. 

Yoğun katılımla gerçekleşen İKMİB seçimlerinde 613 oyla üstünlük sağlayan BETA Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, İKMİB’in yeni başkanı oldu. Vizyoner projelerle kimya sektöründe sıçrama hedefleyen Adil PELİSTER ve yönetim kurulu, adil, şeffaf ve aktif bir yönetim anlayışıyla İKMİB’de yeni bir dönemin başladığını belirtti.

Kimya sektörünün güçlü isimlerinden oluşan yönetim kuruluyla birlikte Türk kimya sektörünü dünya arenasında en üst seviyeye yükseltmek için çalışacaklarını belirten İKMİB Başkanı Adil PELİSTER, “Kimya sektörümüzün ihracattaki tüm sorunlarını yeniden ele alacak, kalıcı çözümlerimizle ihracatçımızın önündeki zorlukları tek tek ortadan kaldıracağız. Sektörümüzün ihtiyaç duyduğu yenilikçi projelerimizle birliğimizi yarınlara taşıyacağız. Tüm alt sektörlerimizle tek vücut olarak kimya sektörünün değerine değer katacak yeni bir dönemi başlatacağız. Geçmişten aldığımız güçle ihracatçımızın geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz. Adil, şeffaf ve en önemlisi aktif bir yönetim olacağız. Herkese kulak veren, fikirlerin yarıştığı ve ortak akıl sonucunda yine tek ses olacağımız bir yönetim anlayışıyla sektörümüzde sıçrama yapacak marka projelerimizi hayata geçireceğiz. Seçime katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyor ve oy versin ya da vermesin herkesin yönetimi olacağımızın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu. 

Union Won In Chemistry: Adil PELİSTER Became The New President of İKMİB 

The elections in İKMİB - İstanbul Chemical Materials and Products Exporters Union - were concluded. In the elections participated by 1273 delegates, Board Chairman of BETA Kimya, Adil PELİSTER was ranked first by taking 613 out of 1154 valid votes, and became the new president of İKMİB. 

ikmib 52b

Powered by OrdaSoft!