glasstec logoCam Sektöründe Dünyanın Lider Fuarı

Cam sanayinin en büyük ve uluslararası niteliği en yüksek fuarı olan, iki yılda bir Düsseldorf’ta düzenlenen glasstec Fuarı 2018 Dünya Tanıtım Turu çerçevesinde 5 Nisan 2018 Perşembe günü Radisson Blue Bosphorus Hotel Pupa Teras Salonu’nda bir basın kahvaltısı düzenlendi. Tezulaş Fuarcılık tarafından düzenlenen toplantıya Messe Düsseldorf Yöneticisi Michael DEGEN ile MDI Advanced Processing GmbH Genel Müdürü Christoph HERMANNS konuşmacı olarak katıldı.

 

glasstec 53

Bu sene 25. yılını kutlayan, 23 – 26 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan glasstec Fuarı 2018 fuarı tanıtım toplantısında Messe Düsseldorf GmbH İcra Direktörü Michael DEGEN ve MDI Advance Processing şirketi Mitsuboshi Diamond Industrial (MDI) Genel Müdürü Christoph HERMANNS konuşma yaptılar. Cam sektörünün lider fuarına ilişkin tüm yeniliklerden bahseden Messe Düsseldorf GmbH İcra Direktörü Michael DEGEN, cam sektöründeki güncel eğilimleri anlatarak etkinliğin en önemli bölümleri hakkında bilgi verip, ihtisas fuarında katılımcıları nelerin beklediği hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayarak konuşmasına başladı. DEGEN, glasstec 2016’dan bilgiler vererek devam ettiği konuşmasında glasstec fuarının uluslararası başarısını veriler ve rakamlarla katılımcılara aktardı. “glasstec Fuarı’nda cam sanayindeki katma değer zincirinin tüm aşamalarını aynı çatı altında izleme olanağı bulacaksınız. Bu aşamalar cam üretimi, üretim teknolojileri, cam işleme teknikleri, sonlandırma işlemleri, uygulama alanları ve ürünleri de kapsıyor. glasstec cam sanayinin değişik branşlarının yanı sıra zanaatkarlar, mimarlar ve planlama uzmanları için de ilginç nitelik taşıyor. İster mühendis, mimar, üretici, sanatçı veya uzman, ister sadece cam tutkusunu paylaşanlar olsun, herkes fuarın özel gösterisi ‘glass technology live’ kapsamında cam araştırmaları alanındaki en yeni buluşları ve camın gelecekteki uygulama alanlarını izleme olanağını bulacak” diyen DEGEN katılımcıların, fuar öncesinde web sayfasından fuarda yer alacak tüm ürünlere ve yeni teknolojilere ilişkin bilgilere ulaşılabileceğini belirtti.  

MDI Advanced Processing GmbH Genel Müdürü Christoph HERMANNS ise konuşmasına MDI firmasını kısaca tanıtarak başladı. Katılımcılara glasstec 2018’de onları nelerin beklediğini anlatan HERMANNS “Cam imalat teknolojileri tedarikçileri ve benim firmam MDI da bu organizasyon ağı içinde yer alıyor. 60 dolayında işletme Cam Teknolojileri Forumu içinde organize olmuş bulunuyoruz.

Bizim branşımızda ağırlıklı olarak orta ölçekli işletmeler faaliyet gösteriyor. Bunların büyük bölümünü çoğu kez birkaç nesilden beri süregelmekte olan ve sanayi ve bilim kuruluşları arasında oluşturulmuş olan verimli işbirliği ağları içinde yer alan aile şirketleri oluşturuyor. Makine üretim sektörü Almanya’nın en yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılan sanayi sektörleri arasında yer alıyor. Makine üretim sektöründe araştırma ve geliştirme harcamaları ülkenin toplam Ar-Ge harcamaları içinde % 10 dolayında bir paya sahip bulunuyor. İşte makine üretim sektörü 125 yıldan beri gücünü ve enerjisini bu çalışmalardan temin ediyor.

Teknolojik know-how, sektörel uzmanlık ve sürekli geleceğe yönelik çalışmalar VDMA’nın küresel boyutta da işletmeler, bilimsel kuruluşlar, idari merciler, siyaset ve sanayinin diğer işbirliği ortakları için saygın bir muhatap olmasını sağlıyor. Üyelerimize küresel pazarlarda eşlik etmek, uluslararası işbirliği ağları oluşturmak ve sektörü ve teknolojilerini desteklemek ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle de bugün İstanbul’da bulunuyoruz. Sizlere kim olduğumuzu anlatmak, cam üretim sektöründe karşı karşıya kaldığınız sorunları öğrenmek, belki çözümler sunabilmek ve sizleri Almanya’daki teknolojileri glasstec Fuarı’nda izlemeye davet etmek için buradayız.

İnovasyonları görmek, çözümler bulmak ve cam, cam üretimi ve cam işlemesi alanında gelecekte hakim olacak eğilimler hakkında bilgi almak açısından glasstec –hiç şüphesiz– en doğru etkinliği oluşturuyor” dedi.

Leader Fair of the World in Glass Sector

A press conference was held at the Radisson Blue Bosphorus Hotel Pupa Terrace Hall on Thursday, April 5, 2018, under the glasstec Fair 2018 World Presentation Tour, held every two years in Düsseldorf, which is the largest and most international fair of the glass industry. Messe Düsseldorf Manager Michael DEGEN and General Manager of MDI Advanced Processing GmbH Christoph HERMANNS attended the meeting as spokesmen, organized by Tezulas Fuarcılık.

Powered by OrdaSoft!