ensinger thermix 2Ensinger, Cham’daki Merkezini Büyütüyor

Ensinger, Cham’daki merkezine yine yatırım yapıyor. Plastik uzmanı Esinger, on yıl önce açılan üretim ve lojistik binasını büyütüyor. Ensinger, gelecekte birleştirme hatlarına ve lojistik sistemi parçalarına ev sahipliği yapacak bir atölyenin imalatına birkaç hafta önce başladı.

 

 

ensinger 71b

Ensinger, Cham’da işleme parçalar, dökme polyamitten yarı mamuller, pencere, kapı ve cepheler için yalıtım profilleri ve yalıtım camları için cam çıtaları üretiyor. Modüler fabrika genişletmesi sayesinde burada bulunan tüm firma branşlarına ayrıca üretim, depolama ve ofis olanakları yaratılacak.

Devam eden iki proje, başta bir enerji santrali inşası ve merkezi fabrika altyapısının iyileştirilmesi olmak üzere başka tedbirleri de içeriyor. Dinamik üretim yedeği işlevine sahip tam otomatik yüksek raflı depo da yine büyütülmek isteniyor.

Merkez Hakkında Bilgi

Yeni inşa ve tüm altyapı tedbirlerinin maliyeti toplamda yaklaşık 40 milyon euro tutacak. “Bu yatırımdan Cham fabrikasındaki tüm branşlar ve elbette şirketler topluluğu da kar edecek. Üretim kapasitelerini genişleterek Ensinger, buradaki uzun vadeli büyümenin önkoşullarını yaratıyor“ diyen Andreas ALSFASSER, Ensinger’in bu inşaat projesini teknik sorumlu olarak koordine ediyor. Şu anki planlamalara göre fabrika arazisindeki son çalışmalar 2019 yazında tamamlanmış olacak.

Cham’daki fabrika 1980 yılında kuruldu ve o günden itibaren çok gelişti. Altenmarkt Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika uluslararası çapta faaliyet gösteren plastik firması Ensinger’in en büyük imalat merkezlerinden biri. Cham’da üretilen ürünlerin geniş yelpazesi neredeyse önemli tüm sanayi dallarında kullanılıyor, örneğin makine sanayi, inşaat sanayi, tıp teknolojisi ya da gıda sanayi.

 

ensinger 71a

Ensinger to Expand its Cham SiteExtension of Production and Logistics Areas in German Branch Factory

Ensinger is about to make a further investment at its Cham site. The plastics processor is planning to extend a production and logistics building that was put into operation ten years ago. These new building plans are the second construction project in the branch factory. A few weeks ago, Ensinger began the construction of a hall which, in the future, will house the compounding lines and parts of the logistics facilities.

Powered by OrdaSoft!