ensingerlogoGüncellenen Ensinger Thermix Winuw Hesaplayıcısı Sayesinde Pencerenin Enerji Verimliliği Kolayca Hesaplanabiliyor

Tayin edici kararlar için en iyi temeli olgular oluşturur. Aynısı pencere konfigürasyonu için de geçerlidir. Pencere sisteminin özel terkibi sırasında ısı geçiş katsayısının (UW) nasıl optimize edileceğini öğrenmek isteyenler Ensinger’in ücretsiz Thermix WinUW hesaplayıcısını kullanabilir.

 

ensinger 75a

Isı tekniğiyle ilgili referans değerler, online www.thermixspacer.com adresinde veya Android ve iOS için uygulama kullanılarak EN ISO 10077-1 uyarınca güvenilir şekilde hesaplanabilir. Kaydedilen tüm veriler güncellendi ve yeni cam çıtası Thermix TX PRO ve Thermix Low Psi ile geliştirildi. Yeni eklenen Çince ve Portekizce dilleriyle beraber artık 13 dilde kullanılabiliyor.

Plastik uzmanı Ensinger’in Thermix dünya satış müdürü Rolf Friedrich BUHL, “Bu hesaplama aracı sayesinde pencere üreticileri, enerji danışmanları, planlamacılar ve mimarlar, UW değerinin çeşitli çerçeve malzemeleri, camlar ve cam çıtalarıyla nasıl şekillendiğini kesin olarak hesaplayabilir” diyor. “Enerji verimliliği, hem soğuk hem de sıcak iklim bölgelerinde anlamlı.”

Cam çıtaları (Thermix Warm Edge, alüminyum), çerçeve profilleri (ahşap, PVC, ahşap-alüminyum, alüminyum) ve çift camlı ya da üç camlı yalıtım camları için kullanılan Psi değerleri, Alman Düz Cam Birliği’nin (BF) veri formlarına ve Pencere Teknolojileri Enstitüsü’nün (ift) WA-08/3 sayılı direktifine dayanmaktadır.

Energy Efficiency of the Window Can Be Easily Calculated Through the Updated Ensinger Thermix Winuw Calculator

The best basis for determining decisions is the facts. The same is true for the window configuration. Those who want to learn how to optimize the heat transfer coefficient (UW) during the special composition of the window system can use Ensinger’s free Thermix WinUW calculator.

Powered by OrdaSoft!