cammerkeziHayatını Ülke Sanayisine Adayan YORGANCILAR Son Yolculuğuna Uğurlandı

İzmir’in duayen sanayicilerinden İsmet YORGANCILAR, 92 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

 

 

cammerkezi 75a

Cam Merkezi A.Ş Kurucusu ve Onursal Başkanı, Cam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Semavi YORGANCILAR ve Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar PERÇİN’in biricik babaları İsmet YORGANCILAR, bugün bini aşkın kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Türk Sanayisine sunduğu katkı, sağladığı istihdam ve eğitime verdiği destek ile binlerce kişinin gönlüne taht kuran İsmet YORGANCILAR, 28 Ocak 2019 Pazartesi Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Soğukkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi ve Yorgancılar Ailesi’ne ait tüm şirketlerin çalışanları katıldı.

İzmir’deki evinde yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar nedeniyle hayatını kaybeden Yorgancılar, 28 Ocak 2019 Pazartesi Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Soğukkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İzmir’li Duayen Sanayici İsmet YORGANCILAR’A Ağladı

1927 yılında Aydın Nazilli’de dünyaya gelen İsmet YORGANCILAR, erken yaşta iş yaşamına atıldı.

1945 yılında yerleştiği İzmir’de iş hayatına yorgan dikerek başlayan Yorgancılar, 1968 yılında sanayiciliğe adım atarak Türkiye’nin ilk el aletleri üreticisi İzeltaş’ı kurdu. Sanayicilikteki başarılarına yıllar içinde yenilerini ekleyen YORGANCILAR daha sonra Dövsa, Elburg, Elpaş markalarını yarattı.

1974 yılında cam sektörüne de adım atan YORGANCILAR, Cam Merkezi San ve Tic. A.Ş.’ye bağlı Yorim, Yorglas, Yorsan markalarını oluşturdu ve Türkiye’nin 6 farklı şehrinde binlerce insana istihdam sağlayan güçlü bir şirketin temellerini attı.

Çalışkanlığı ve girişimciliği ile iş dünyasına örnek olan, çalışmasını ve aynı zamanda yaşamasını da bilen renkli bir kişiliğe sahip duayen sanayici YORGANCILAR, ilerleyen yaşına rağmen çalışmayı ve girişimciliği hiçbir zaman bırakmadı.

Emeklilik düşüncesine karşı çıkan YORGANCILAR, 2002 yılında şirketlerdeki görevlerini çocuklarına bırakarak kurduğu şirketlerin onursal başkanı oldu. Sonrasında tarım ve hayvancılık alanında üretim yapabileceği Yorbağ şirketini kuran YORGANCILAR, Kemalpaşa’da 60 dönüm arazi üzerinde etlik piliç üretiminin yanı sıra 200 bin karanfil, 5 dönüm alan üzerindeki bağda da çekirdeksiz kuru üzüm yetiştirdi. Bu tesiste ayrıca zeytinyağı üreten ve meyvecilik de yapan YORGANCILAR hobi bahçesinde organik sebze üretti.

Ailesine ve gençlere sürekli girişimci ve çalışkan olmalarını öğütleyen YORGANCILAR, İzmir iş dünyasında da sevilen ve sözün dinlenen bir iş insanıydı. Çalışkanlığının yanı sıra renkli kişiliği ile de tanınan Yorgancılar, iş imkanı sunduğu binlerce kişinin kalbinde ve ekonomi camiasında derin bir iz bıraktı.

cammerkezi 75b

Powered by OrdaSoft!