winblockTürkiye’de ve Dünya’da Bir İlk! Çocuklarınızın Pencereden Düşme İhtimalini Ortadan Kaldıran “Winblock” İle Rahat Bir Nefes Alın

Mimar bir babanın küçük oğlu için geliştirdiği, herkesin kendi penceresine rahatça takabildiği, tasarımı ve üretimi %100 Türk malı olan Winblock’un kurucusu Mimar Deniz KUŞASLAN, Dünya’da ve Türkiye’de tek olan patentli sistemi ile bir ilke imza attı.

 

winblock 75 a

Winblock, geliştirdiği pencere koruma sistemleri ile kullanıcılarından büyük ilgi görürken, ‘’Hayat Kurtarır’’ sloganıyla da Dünya’da ve Türkiye’de ki büyük bir güvenlik açığını kapatarak hızla büyümeye devam etmektedir.

Bırakın Sevdikleriniz Özgürce Nefes Alsın…

Deniz KUŞASLAN; ‘’Çocuk sahibi olanlar için evlerde en kaygı verici şeylerin başında pencerelerin açık unutulma ihtimali gelir. Talihsiz bir kaza ihtimali insanların sürekli huzurunu kaçırır. Havalar ısınıp da pencereler tamamen açılmak istenildiğinde insanlar çocuklarının güvenliğini riske atmak ya da konforsuz bir ortama razı olmak arasında seçim yapmak zorunda kalırlar. Genellikle pencerelere çocuk kilit sistemleri takıp, onları kilitli tutmayı seçseler bile çocuk kilitlerinin açık unutulma ihtimali insanlarda huzursuzluk yaratmaya devam eder. Geleneksel çözüm olan pencerelere parmaklık takmak ise estetik olmayan, içerdekilere hapis hissi veren, uygulaması pahalı ve özellikle kiracıların uygulamaya çekindikleri bir çözümdür. Geliştirdiğimiz “Winblock” ile pencereler tamamen açılsa bile evlerde ve okullarda güvenliği maksimum seviyeye çıkartılabiliriz’’ çok ince çelik halatlardan oluştuğu ve estetik olduğu için de hapis hissi yaşamayız ve evimizi taşırken söküp aynı sistemi yeni evdeki pencerelerde de kullanabiliriz” dedi.

“Winblock” Çocuk koruma sisteminin ardından gelen taleplere uygun olarak, insanların çocukları gibi baktıkları Evcil hayvanlara özel, pencereler için daha ufak göz delikli bir ağ montaj sistemi de geliştirerek “Winblock pets” ile onları da unutmadığını gösterdi.

  winblock 75 b

Winblock İle Çocuklarınız Güvende

4 aydır piyasada satışı bulunan ve çelik halatlardan oluşan bir güvenlik ağı sistemi olan “Winblock Çocuklar için pencere güvenlik sistemi”nin testleri İstanbul Teknik Üniversitesi Laboratuvarları’nda yapılmış, sistemin 250 kg’a kadar yüke dayandığı onaylanmıştır. Ebeveynlerin uygulayabilecekleri gücün 3-4 kat fazlasına dayanabilen, kendilerinin bile sökemeyecekleri bir üründür. Bugüne kadar kullanıcılarının %100 memnuniyetini alan, 3 adımda kendi kendinize kurabileceğiniz çocukların pencereden düşmesini engelleyen koruyucu bir ağ sistemidir.

Ürün, kutusunun içinde montaj için gerekli tüm malzemeler bulunacak şekilde satılmaktadır. Köyde yaşayan birinin bile internetten sipariş vererek evinde matkabı ile rahatlıkla montajını yapabileceği bir üründür.

Kanatlı PVC tüm pencerelere uyar ve pencere kanatlarının kapanmasına engel olmaz. Ağ göz aralığı 10x10cm ebadında olup çocukların kafaları giremez. Çelik halatlar PVC kaplı olduğundan el kesmez. Çocuklar tarafından makas veya bıçak ile kesilemez. Acil bir durumda pense ile ebeveynler tarafından kesilebilir ve pencereler tahliye amaçlı kullanılabilir. Ağ göz aralığı kol girecek ebatta olduğundan yan camların silinmesine engel olmaz. Pencerelere takılan sinekliklere uyumludur. Rahatlıkla sökülebilir ve yeni evde tekrar kullanılabilir.

Piyasada daha çok yeni olmasına rağmen sadece Türkiye’den değil, Rusya, Ukrayna, Tacikistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tunus başta olmak üzere birçok ülkeden de ürüne ilgi duyulmuş, bu ülkelerle satış görüşmeleri devam etmektedir.

Özellikle anaokulu ve ilkokullar da bu yeni sisteme ilgi göstermektedir.

Winblock İle Evcil Hayvanlarınız Artık Daha Güvende

Evlerinde ya da işyerlerinde kedi besleyenlerin de güvenlik kaygıları olup şu anda petshoplarda ya da bu anlamda hizmet veren internet sitelerinde kediler için çok sayıda güvenlik ağı bulunmakta ancak bu ağların pencerelere düzgün bir şekilde monte edilmelerini sağlayan bir sistem bulunmamaktadır.

Geliştirilen yenilikçi sistem ile pencere dışında çelik halattan bir çerçeve oluşturuluyor ve ağ pencere ebadında kesilerek bu çerçeveye örülüyor. İsterseniz çift pencereye, Fransız balkonlara evinizde istediğiniz her yere kolaylıkla monte edebiliyorsunuz. İstenildiği zaman kolaylıkla ağ yerinden çıkarılabiliyor, yıkanarak tekrar yerine takılabiliyor. Bu anlamda piyasada rakipleri bulunmamaktadır.

Deniz KUŞASLAN ‘’Biz ağ üretmiyoruz, biz evcil hayvanların güvenliği için ağların pencerelere monte edilebileceği sistemleri geliştiriyoruz. “Winblock pets” kutumuzda yer alan ağlar, 60 kg’a kadar yüke dayanabilmekte olup ısırmaya dayanıklı tel dolgulu olan türdeki ağı, kediler için özel ürünler üreten Alman bir firmadan temin ederek kutumuza dahil ediyoruz.

Her iki ürünümüzde de vida delikleri pencerenin görünür yüzeylerinde olmadığından, söküldüklerinde delik yerleri dışarıdan görünmüyor ve beyaz silikon ile kapatılabiliyor. Bu sayede sistemler pencerelerinizin görünür yüzeylerine zarar vermiyor.

Pencerelerin rengine uygun olarak 3 farklı profil rengi seçenekleri ile de evinizin şıklığını korumuş oluyorsunuz” dedi.

A First in Turkey and in the World! Take a Comfortable Breath with ‘’Winblock’’, Which Eliminates the Possibility of your Children Falling Through the Window

Architect Deniz KUŞASLAN is the founder of Winblock which is 100% Turkish made, and designed and built by an architect father for his young son and which everyone can comfortably install in his own window. He signed his name to the first and only patented system in the World and Turkey.

 

 winblock 75a

Powered by OrdaSoft!