itaİtalya, Avrasya Cam Fuarı’nın İlgi Odaklarından Biri Oldu

Türkiye’nin 3. ticari partneri olan İtalya’nın cam endüstrisindeki 40’tan fazla markası, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın desteği ile, 6-9 Mart tarihlerinde, Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

 

ita 58a 

İtalya, 6-9 Mart tarihlerinde REED Tüyap Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve cam endüstrisinin bileşenlerini bir araya getirdiği Avrasya Bölgesi’nin en büyük fuarı olan Avrasya Cam Fuarı’nın ilgi odaklarından biri oldu.

TÜİK verilerine göre İtalya, cam işleme makineleri ve cam ürünleri sektöründe Türkiye’nin 3. ticari partneri olup, 2018 yılında toplam sektör dış ticareti 140,6 milyon dolara ulaşmıştır. Avrasya Cam 2019 Fuarı’na bu yıl toplamda 36 İtalyan firması gerek direkt olarak gerek mümessilleri aracılığıyla gerekse İtalya ülke katılımı çatısı altında iştirak etti. Eş zamanlı gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda da 14 firma yer aldı.  

Avrasya Cam 2019’a GIMAV (İtalyan Makina, Ekipman ve Cam İşleme İçin Özel Ürünler Üretici ve Tedarikçileri Derneği) işbirliği ile katılarak, fuarın yerli ve yabancı ziyaretçilerini kendi standında ağırlamanın gururunu yaşayan İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı Müdürü Bay Aniello MUSELLA, İtalyan cam işleme makinalarının yüksek teknoloji seviyesine sahip olduğunu, bu sebeple, İtalyan firmalarının pazarlama ve satışta çok avantajlı bir konumda bulunduğunu belirtti. Türk hükümetinin de ileriye yönelik programının, teknoloji seviyesini ve cam işleme sanayiinde üretimi arttırmak yönünde olduğundan, İtalyan firmalarıyla ortak paydada buluşabileceklerini ifade etti.  

Avrasya Cam Fuarı’nda katılımcı İtalyan firmalarının arasında yer alan ve yıllık ticaret hacmi 750 Bin ile 15 Milyon Avro’yu bulan, İtalya cam endüstrisinin lider markalarından Star Srl, TK Srl, Schiatti Angelo Srl ile Triulzi Cesare Special Equipment Srl, İtalyan Pavilyonu’nda ziyaretçilerine ürünlerini, projelerini ve hizmetlerini sunarak, mevcut ve potansiyel müşterilerini ağırladı.

2018 yılında yurtiçi ve yurtdışından toplam 70.909 ziyaretçiyi ağırlayan fuara, 24 ülkeden 644 firma katılmış ve önemli işbirliklerinin temeli atılmıştı.

Italy was one of the focal points of Eurasia Glass Fair

With the support of the Italian Foreign Trade and Promotion Agency, more than 40 brands in glass industry of Italy, Turkey’s 3rd commercial partner, hosted their visitors at Tüyap Istanbul Fair and Convention Center on March 6-9.

ita 58b

Powered by OrdaSoft!