roto logoRoto Türkiye PÜKAD Üyesi Oldu

Wilhelm FRANK tarafından 1935 yılında Stuttgart’ta kurulan Roto Frank AG şirketlerinin bünyesindeki Roto Frank Yapı Mekanizmaları ve Yapı Elemanları Limited Şirketi’nin PÜKAD’a üyeliği gerçekleşti.

 

 

roto 76a

Roto Frank AG,1935 yılında Stuttgart’ta Wilhelm FRANK tarafından kurulmuş bir Alman firmasıdır. Roto Frank AG’nin merkezi, Stuttgart’da (Leinfelden-Echterdingen) bulunmaktadır. Firmanın kurucusu olan Wilhelm FRANK bir mucit, tekniker ve iş adamıdır. 1935 yılında ilk endüstriyel Çift Açılım aksesuarı ve 1968’de üstten açılan ilk çatı penceresi buluşları ile bir öncü olmuştur.

Wilhelm FRANK Stuttgart’daki firmayı 1935 yılında kurmuştur ve 1990 yılında ölene kadar yönetmiştir. Roto, iki kişilik ufak bir işletmeden uluslararası bir şirketler grubu haline gelmiştir.

Dünyanın en çok çift açılım aksesuarı satan firması Roto Frank’ın dünya çapında 12 fabrikası ve 54 adet ülkede satış-pazarlama ve lojistik organizasyonu bulunmaktadır.

Roto, 2018 yılı itibariyle iki bölüm halinde hizmet veren kapı pencere aksesuarları ile çatı pencereleri ve solar sistemleri adı altındaki yapılanmayı, 1 Ocak 2019 tarihinden sonra 3 farklı şirketi çatısı altında toplayarak Roto Frank Holding olmuştur.

Roto Frank’ın şirketleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

1. Kapı ve Pencere Aksesuarı Şirketi

Çift açılım, tek açılım, vasistas, içe-dışa açılım türleri, sürme ve kepenk sistemleri, elektronik kapı ve pencere donanımları (PVC, alüminyum ve ahşap her türlü doğrama ürünlerde kullanılabilen). PÜKAD üyesi olan Roto Frank Yapı Mekanizmaları ve Yapı Elemanları Limited Şirketi, Roto Frank Holding’in “Roto Frank Kapı ve Pencere Aksesuarları Şirketi” çatısı altında bulunmaktadır.

2. Çatı Pencereleri ve Solar Teknolojisi Şirketi

Çatı pencereleri ve merdivenleri, solar sistemleri konusunda uzmanlaşmış olan bu şirket montaja hazır çatı pencereleri, güneş enerjisi panelleri üretimi ve satış/pazarlaması konusunda uzmanlaşmıştır. (Türkiye’de bu şirket’in ürün grubu ile ilgili hiçbir faaliyetimiz bulunmamaktadır.)

3. Profesyonel Hizmetler ve Destek Şirketi:

Holding bünyesinde 2018 sonunda kurulan bu şirket, daha çok Almanya merkezli olarak orta Avrupa’da satış sonrası hizmet ve teknik destek çalışmalarının profesyonelce yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. (Türkiye’de bu şirket ile ilgili hiçbir faaliyetimiz bulunmamaktadır.)

Firmanın 2017 yılındaki dünya çapındaki net satışı 634 Mio €.’dur. Dünya çapında yaklaşık 4900 personele sahiptir.

Roto Frank Holding bünyesindeki Kapı ve Pencere Aksesuarları şirketi, tüm dünya’da kurulu 26 satış/pazarlama şirketi, 29 lojistik merkezi ve 16 üretim noktasıyla global bir oyuncu olarak sektördeki liderliğini sürdürmektedir. Dünya pazarlarında faaliyet gösteren 26 şirketten bir tanesi de Türkiye’de bulunmaktadır.

Roto Türkiye, Roto Frank Yapı Mekanizmaları ve Yapı Elemanları Limited Şirketi ismi ile 1996 yılında kurulmuştur. İlk ofisi Güneşli’de açılan Roto Frank, 2001 yılı itibariyle Ümraniye’deki ofis ve deposu ile faaliyet göstermiştir.

Roto Frank Türkiye, Ağustos 2011 tarihi itibariyle müşterilerine daha hızlı ve efektif bir hizmet sunmak amacıyla, 500 m2’lik ofis ve showroom, 2.500 m2’lik depoya sahip olan Orhanlı-Tuzla’daki yeni lojistik merkezine taşınmış olup, faaliyetlerini bugüne kadar Orhanlı’daki Türkiye ofisinden sürdürmektedir. Bu tarihten sonra inşaat sektörünün de göstermiş olduğu gelişmeye paralel olarak, geçmiş yıllardaki çalışma ve başarılarını üst seviyelere çıkartmayı başarmıştır.

Kapı ve Pencere sektöründeki aksesuar firmaları için 24 yılı aşkın süredir, Alman kalitesi ve prensibini ödün vermeden pazara sunan Roto Frank Türkiye, ağırlıklı olarak toptancı bayilik sistemi ile Türkiye’deki satış ve dağıtım sistemini örgütlemiş olup, 24 yılı aşkın süredir ülkemizde değişmez prensibi ile çalışmaktadır.

Türkiye’deki yapılanmamız, Kapı ve Pencere sektöründe, PÜKAD üyesi pek çok saygın sistem firmasının da içinde bulunduğu gerek PVC, gerekse alüminyum sistem evleri, üreticileri ve uygulayıcıları ile yakın temas halinde olup, sektörde doğru sistemlerin, doğru aksesuarlarla tasarlanması ile birlikte, inşaat firmalarına ve dolaylı olarak son kullanıcıya ulaşması yönünde uzun yıllardır aktif faaliyetler yürütmektedir.

Roto Türkiye has become a PÜKAD member

Roto Frank Yapı Mekanizmaları ve Yapı Elemanları Ltd.Şti. is a company of Roto Frank AG, founded by Wilhelm Frank in Stuttgart in 1935, became a member of PÜKAD.

Powered by OrdaSoft!