gmw mimarlikGMW Mimarlık 19 Yaşında!

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok ödüllü mimari ve iç mimari projeye imza atan GMW Mimarlık; kuruluşundan günümüze uzanan süreçte ekip ruhuna önem veren yapısıyla, farklı tecrübeye ve yeteneğe sahip birbirlerini tamamlayan mimarlardan oluşan ekibiyle ve kurumsal yapıyı sürdüren vizyonuyla 19 yıldır başarılarına yenilerini ekliyor.

 

 

 

 

gmw mimarlik 77

Kökleri, Kurucu Ortak Mimar Ali Evren ÖZVEREN’in 4. kuşak ortağı olduğu Londra merkezli GMW Architects’e dayanan ve 50 yıllık uluslararası bir mimari birikimin üzerine kurulan GMW Mimarlık, bu sene kuruluşunun 19. yıldönümünü kutluyor. 2011 yılından günümüze Dicle DEMİRCİOĞLU ile Pınar İlki EMEKÇİ’nin ortaklığıyla büyüyen GMW Mimarlık, kazanılan bilgi birikimi ve deneyimin nesilden nesile aktarılarak ve geliştirilerek sürekliliğinin sağlanmasını hedefliyor.

Kurulduğu günden bu yana mesleki hayata yön veren ana prensiplerini, ofis kültürünü ve etik değerlerini tamamıyla koruyarak mimarlık pratiğinin dünyadaki gelişmelerine paralel yönde kendini her daim geliştiren GMW Mimarlık, özellikle uluslararası platformlarda yarışan ve büyük ölçekli projeleri üstlenen bir mimarlık ofisi olarak uluslararası standartlarda ve güncel teknolojiler eşliğinde projeler üretiyor.

GMW Mimarlık günümüzde 3 ortak ve İstanbul’daki ofiste yer alan 30 mimardan oluşan kadrosuyla özellikle havalimanı terminali projelerinde lider bir firma olarak faaliyetini sürdürüyor. Bunun yanı sıra 2018 yılında Karadağ’da kurulan yeni firma GMWM2, bölgenin en prestijli projelerinden birinin tüm tasarım yönetimini üstlenmiş durumda. GMW Mimarlık, bu 20 kişilik yeni ekip ile Balkanlar ve Avrupa’da daha aktif olmayı hedefliyor.

Geçen 19 yıl içinde dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren GMW Mimarlık’ın Mısır, Suudi Arabistan, Hollanda, İtalya, Letonya, Makedonya, İran, Etiyopya, Kuveyt, Filipinler gibi pek çok farklı coğrafyada proje yürütme şansı oldu. GMW Mimarlık güncel olarak Irak, Özbekistan ve Karadağ’da aktif proje çalışmalarına devam ediyor.

19 Yılda Dünyanın Farklı Ülkelerinde Tasarlanan 20’den Fazla Havalimanı

Kurulduğu günden bu yana dünyanın farklı ülkelerinde 20’den fazla havalimanı projesinde ve farklı rollerde yer alan GMW Mimarlık, başarılı olmak ve rakipler arasından sıyrılmak için uzmanlaşmanın önemine yürekten inanıyor. Her bir projeden farklı şeyler öğrenen ve dünyada neler olduğunu takip ederek kendisini sürekli olarak geliştiren GMW Mimarlık zamanla uluslararası platformlarda söz sahibi olmuş ve Roma Fiumicino Havalimanı ve Amsterdam Schipol Havalimanı gibi büyük ve prestijli projelerde bizzat idarelere ve tasarım firmalarına terminal planlaması konusunda danışmanlık hizmeti vermiş.

Uluslararası projelerde yer alan bir firma olarak dijital teknolojilerdeki gelişmeleri yakından takip eden GMW Mimarlık, son yıllarda Mimarlık ve inşaat sektöründe iş yapma yöntemlerini tamamıyla değiştiren BIM sistemini de oldukça önemsiyor. GMW Mimarlık bugün sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyadaki Mimarlık ofisleri arasında da büyük ölçekli projelerde BIM teknolojisini tam anlamıyla ve başarıyla kullanan sayılı firmalardan biri.

Her ülkenin sadece bir mimarlık ofisi tarafından temsil edildiği Avrupa Mimarlar Birliği’nin (European Architects’ Alliance) kurucu üyelerinden biri olan GMW Mimarlık, 2000 yılından bu yana aktif olarak birlik içerisinde yer alıyor. Üye ülke sayısı her geçen yıl artan Avrupa Mimarlar Birliği; Londra, İstanbul, Brüksel, Berlin, Milano, Helsinki, Dublin, Kopenhag, Amsterdam gibi Avrupa’nın önemli pek çok merkezinde yerleşik olan ve dünyanın çeşitli yerlerinde çok farklı projelere imza atan 20’den fazla saygın mimarlık ofisinin üyeliğinden oluşuyor.

GMW Architecture has reached the Age of 19!

Having achieved countless prize-winner architectural and interior-architectural projects at home and abroad, GMW Architecture has been adding up to its achievements for 19 years since its incorporation, thanks to its structure based on team spirit, its team consisting of architects with various experiences and skills, and to its vision continuing its corporate structure.

Powered by OrdaSoft!