reed tuyap logoTüyap Eskişehir İnşaat ilk Kez Ziyaretçileri ile Buluştu

Eskişehir’de bu yıl ilk kez düzenlenen Tüyap Eskişehir İnşaat Fuarı, ETO - TÜYAP Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluştu.

 

 

 

reed tuyap 79a

İnşaat ve gayrimenkul sektöründen 70 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarın açılış törenine; TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Server SEÇER, Eskişehir Valisi Özdemir ÇAKACAK, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin GÜLER, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin KESİKBAŞ, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir KÜPELİ ile belediye başkanları, mimar ve mühendis odalarının başkanları ile çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.

İnşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetlerin geniş bir yelpazede sergilendiği fuarın, sektörün nabzını tutarak ortaya çıkacak iş hacmi ile gerek inşaat sektörüne, gerekse bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine katkı sunması bekleniyor. İnşaat sektörüne yönelik tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek ve sektörün gelişimine ve çağdaş kentleşme sürecine olumlu katkılar sağlayacak olan fuar, ürün ve hizmetlerin tek çatı altında sergileneceği bir platform oldu.

17 Kasım’a kadar devam eden fuarda, Eskişehir Ticaret Odası’nın organizasyonu ile Bulgaristan’dan gelecek yurtdışı alım heyeti katılımcı firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Ayrıca Kütahya, Afyon, Bilecik, Bursa ve Isparta başta olmak üzere ülke genelinden gelen inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamları katılımcı firmalarla iş bağlantıları kurdu.

Etkinlikler 4 gün boyunca sürdü

Eskişehir İnşaat Fuarı’nda 4 gün boyunca bir dizi etkinlik düzenlendi. TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi’nin gerçekleştireceği Eskişehir BIM Kongresi 16 Kasım Cumartesi gün fuar ile aynı yerleşkede yer alan Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Amerika, Hollanda ve İspanya’dan önemli uzmanların konuştuğu “Yapı Sektörünün Evrimi / BIM ve Ötesi” konulu kongrede uluslararası standartlardaki projeler için önem arz eden ve Endüstri 4.0 bağlamında sektöre yön veren BIM “Building Information Modelling” / Yapı Bilgi Modellemesi’nin nasıl ortaya çıktığı, nasıl geliştiği, geldiği son noktada sahaya nasıl yansıdığı, faydaları ve gelecekte nereye gittiği, ülkemizde ve dünyada ne kadar ve nasıl kullanılan bir yöntem olduğu üzerine konferanslar verildi. Kongre Tüm Türkiye’den gelen 500’e yakın mimar ve mühendisleri buluşturan dev bir platform oldu.

Fuarda ana teması deprem ve inşaat olan etkinliklere de yer verildi. Türkiye’de son aylarda gündeme oturan deprem konusunda Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden akademisyenler konferans ve panellerde konuşmacı oldu. Eskişehir Teknik Üniversitesi işbirliği ile “Sismik İzolatör”; “ İklim Haritalarının İnşaat Mühendislik Yapıları Üzerine Uygulamaları”; “ Deprem Acil Müdahale Sistemi” ve “ Manşonlu Birleşimler ve TBDY 2019” konularında seminerler düzenlendi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından “Eskişehir’deki Yapıların Deprem Dayanımına Genel Bakış”; “Eskişehir Zemin Yapısının Depremselliği” ve “Eskişehir Ulaşım Planlaması” panelleri gerçekleştirildi. Ayrıca TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi “10 KW ve Altı Çatı ve Cephe Uygulamalı Güneş Elektrik Üretim Tesisleri” konulu toplantı düzenledi.

Tüyap Eskişehir Construction Hosted Its Visitors For The First Time

Having been organized in Eskişehir for the first time this year, Tüyap Eskişehir Construction Fair hosted its visitors at ETO – TÜYAP Fair Center.

 

reed tuyap 79b

Powered by OrdaSoft!