ayiderAYİDER, İnşaat Zirvesi’ni Düzenledi

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER), inşaat sektörünün nabzını tutmak ve sektör paydaşlarını yönlendirmek adına Büyük Kulüp’te “İnşaat Zirvesi” düzenledi.

 

 

ayider 80a

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara ODABAŞI, Kartal Belediye Başkanı Gökhan YÜKSEL, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa ÖZARSLAN, İNDER Başkanı Nazmi DURBAKAYIM gibi bürokrasiden ve STK’dan isimlerin katıldığı gecede, 19 firma da stantlarıyla yer aldı. AYİDER Başkanı Melih TAVUKÇUOĞLU, konuşmasında 2020 yılında Bağdat Caddesi’nde ve çevresinde, kentsel dönüşüm çalışmalarının yüzde 30 artacağını belirtti.

Gecenin açılış konuşmasını yapan AYİDER Başkanı Melih TAVUKÇUOĞLU, “2019 yılı, her sektörde olduğu gibi inşaat sektörü açısından da zorlu bir yıl oldu. Tabii bu zorlu yılı Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaat sektörü daha çok hissetti. 2019 yılının en önemli gündem başlıkları tabii ki dolar kurundaki artış oldu. Maliyetlerimizin bir anda yükselmesi, konut kredi faizlerinin yüzde 2 ve üzeri bantta seyir etmesi, akabinde konut satışlarının durma noktasına gelmesi, öte yandan imar barışı ve kentsel dönüşüm konu başlıklarımız arasındaydı. AYİDER olarak sektörümüzün sorunlarını konuşmak, inşaat sektörünün beslediği diğer 200 sektörün paydaşlarıyla ‘İnşaat Zirvesi’ çatısı altında bir araya gelmek istedik. Hem sektörümüz arasındaki ticaret ağını geliştirmek hem de işbirliği içerisinde daha üretken bir 2020 yılı geçirebilmek için oluşturduğumuz fuar alanında stant açan 19 firmaya da ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara ODABAŞI konuşmasında, Kadıköy’deki kentsel dönüşüm çalışmaları için bir komisyonun kurulduğunu ve kent-kentli ilişkisine dikkat çekerken, İNDER Başkanı Nazmi DURBAKAYIM ise AYİDER’in Anadolu Yakası için bir kazanç olduğunu belirterek, Fikirtepe’de acil bir çalıştay yapılması çağrısında bulundu.

AYİDER Hakkında

Melih TAVUKÇUOĞLU’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER)’in amacı; gayrimenkul ve inşaat konularında faaliyette bulunanları, bu konulara ticari, sosyal, teknolojik, endüstriyel, kültürel, eğitsel ve hukuki yönden katkı sağlayanları ve en geniş şekliyle her çeşit ticari ve fikri anlamda yatırım yapan gerçek ve tüzel kişileri bir araya toplayarak birbirleriyle tanışmalarına imkân yaratmak, aralarındaki ilişkileri sürdürmek, dayanışmayı sağlamak, gelişmelerini temin etmek ve üyelerine her bakımdan yardımcı olmaktır. AYİDER’in 400 üyesi bulunmaktadır.

AYİDER Organized the Construction Summit

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (The Anatolian Side Construction Contractors Association) (AYIDER) organized a “Construction Summit’ at the Büyük Kulüp in order to feel the pulse of the construction sector and to direct the stakeholders.

ayider 80b

Powered by OrdaSoft!