Volkan SARI: “Birlikte Güçlüyüz”

“Kalite ve hizmeti ilke edinmiş bir firma olarak; sektörde filamasını taşıdığımız fabrikalar ve çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimiz ile “Birlikte Güçlüyüz” sloganımız altında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyen Winaks Yönetim Kurulu Başkanı Volkan SARI ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

winaks 82a

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Winaks kapı pencere aksesuarları; PVC ve alüminyum kapı pencere ürünlerinin üretiminde ve montajında kullanılan malzemelerin, imalatı ile birlikte satış ve pazarlaması alanında sektöre hizmet vermektedir. Firmamız İzmir merkezli olup; şu anda 1000m²’lik kapalı alanda, Ege Bölgesi başta olmak üzere dünya genelinde birçok noktaya ulaşan satış ağı ile geniş ürün yelpazesini birleştirerek faaliyetlerine devam etmektedir. Güçlü stok ve uzman kadrosu ile çözüm odaklı çalışmalar yapan Winaks; bölgesinde tecrübeli satış ekibi ve kendi sahip olduğu dağıtım araçları ile sektörün taleplerini karşılamaya devam etmektedir. WinFly sineklik sistemleri, WinPlus izolasyon grubu imalatı ile sektöre yeni bir kalite anlayışı taşıyan Winaks, kendi bünyesinde imal ettiği sac karşılıklar, çatı semerleri, ispanyolet karşılıkları ile de üretim gamını her geçen gün artırmaktadır. Bunun yanı sıra vidadan ispanyolete, çift açılımdan katlanır gruplarına kadar ihtiyaç duyulan tüm ürün gruplarını bünyesinde barındırmaktadır.

Bayiliğini yaptığınız ürünler ve markalar hakkında bilgi verir misiniz?

2011 yılında kurulan Winaks, imalatını yaptığı ürünler dışında Türkiye ve dünyada kapı pencere sektöründe kabul görmüş birçok marka ile iş ortaklığı yapmıştır ve yapmaktadır. Kaliteden ödün vermeyen firma tercihi olan Winaks uzun yıllardır Endow, Standart Cıvata, Esra Menteşe, Uğur Kalıp, Bautech, Akbulut Plastik, Sel-Sil başta olmak üzere birçok duayen firmanın ürettiği mamüllerin satış ve pazarlamasını bölgesinde layığı ile yapmaktadır. 2020 yılında Accado firmasıyla yaptığı bayilik anlaşması ile gücüne güç katmıştır.

 

winaks 82b

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılı sektörümüz açısından durağan bir yıl olmuştur, bir önceki yıl yaşanan ekonomik krizin yaraları 2019 yılında sarılmış olup biraz da hazırlık ve mevcudiyeti koruma yılı olmuştur.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılı inşaat sektörü ve paralel olarak bizim hitap ettiğimiz kapı pencere sektörü açısından beklentilerin yüksek olduğu bir yıl olarak öngörülmektedir. Buna istinaden; WinAks olarak biz de sektör taleplerini değerlendirerek; uygun stokların satın alması ve depolanması ile birlikte, müşteriye hitap eden satış pazarlama ekibimiz ve lojistik personellerimizle saha çalışmalarımızı tamamlayarak, sektörümüze hizmet verecek en iyi donanımla yola çıktık. Küresel manada her ne kadar Covid-19 virüsü sebebi ile durağan bir sürece girilse de gerekli tedbirlerin alınması ve virüsün gerilemeye başlamasıyla hem ülkemiz hem de sektörümüz için tekrar güzel günlerin geleceği ve 2020 yılının bundan sonraki süreçte iyi geçeceğine olan inancımız tamdır.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Sektörümüz için ilerlemenin en önemli şartı bilinçli tüketiciden geçer. Bilinçli tüketici; PVC ve alüminyum kapı pencere sektörü ile ilgili projelerinde, yahut bireysel evlerinde gelir geçer, günü kurtaracak çözümler yerine kalite talep etmeye başladığında; üretim kolu ortaya çıkan mamül ve malzeme tedariği de gerçek çözümlerle sektöre arzını sunacaktır. 

Kalite ve hizmeti ilke edinmiş bir firma olarak; sektörde filamasını taşıdığımız fabrikalar ve çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimiz ile “Birlikte Güçlüyüz” sloganımız altında çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerine teşekkür eder, sektör dostlarımıza ve tüm milletimize sağlıklı güzel günler dileriz.

Volkan SARI: “We Are Strong Together”

We interviewed with Winaks Board Chairman, Volkan SARI, who stated that, “As a company having adopted quality and service as its principles, we shall continue our activities together with the factories carrying our banner, and our solution-partner customers in the sector under our motto, “We Are Strong Together”.

Powered by OrdaSoft!