akseki logoAvrasya Uluslararası Pencere Fuarı Sektörümüzdeki En Önemli Fuarlardan Biridir

Panjur sistemlerinin son yıllarda gösterdiği artışta, olumlu yöndeki fiyat hareketlerinin, tüketicilerin bilinçlenmesinin ve yapı sektöründeki inovasyonların öncelikli sebepler olduğunu düşünen ve böylesine gelişen ve büyüyen bir pazarda oyuncu sayısının artmasını gayet normal karşılayan Akseki Yapı Panjur Bölüm Müdürü Erkan SERTKAYA’ya röportaj sorularımızı yönelttik.

 

 

 

akseki w69 b

Akseki Yapı firmanızı hatırlatmanızı istesek kısaca neler söylersiniz?

Akseki Yapı firması, bu yola ilk olarak 1984 yılında demir doğrama ile başlamış olup daha sonra bünyesine Alüminyum, PVC ve Panjur bölümlerini katarak bu günlerine gelmiştir. Şu anda ise Karabağlar’daki Merkez Ofis’te yapılan planlama doğrultusunda Çiğli tesisimizde panjur ve otomasyon, Menderes tesislerimizde ise PVC ve Alüminyum üretimlerimiz ile sektöre hitap etmekteyiz.

2017 yılında hedefleriniz ve beklentilerinizi karşılayabildiniz mi? Gelişme ve yenilikleri anlatabilir misiniz?

Geride bıraktığımız yılda hedeflerimizin üstünde bir gelişim gösterdiğimizi söyleyebilirim. Özellikle panjur departmanında yapmış olduğumuz 2. üretim tesisi ve makine yatırımları ile üretim kapasitemizi 2 katına çıkardık. Ayrıca alüminyum bölümünde de birçok önemli projeye imza attığımızı belirtmem gerekir.

19. Uluslararası Pencere Fuarı Avrasya 2018’den beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle 19. Uluslararası Pencere Fuarı’nın tüm sektöre hayırlı olmasını dilerim. Bu yıl 4. kez katılım gerçekleştireceğimiz bu fuarda marka bilinirliğimizin artması ve yeni pazarlar edinmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Hepimizin de bildiği gibi bu hedeflerin en hızlı ve en basit yöntemleri arasında fuarlar başta gelmektedir. Sektörümüz ile ilgili baktığımız zaman bu fuarın en önemli fuarlardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Sektöre ilk kez sunacağınız ürünleriniz bulunuyor mu?

Bu fuarda, daha önce olduğu gibi panjur ve otomasyon ürünlerimiz sergilenecektir. Bu dalda sahip olduğumuz White Form panjur profilleri, White Step panjur motorları ve otomasyon sistemleri, White Plus – Avrupa Tüp Motorları ve otomasyon sistemlerimiz başrolü oynamakla birlikte, yeni yatırımımız olan 45 mm panjur lameli ve White Plus tente ve pergole motorlarımız ise ilk defa bu yıl standımızda yerini alacaktır.

Pencere fuarının, yıl içinde sektörün içerisinde bulunduğu canlanma döneminde ne gibi etkiler yaratacağını öngörüyorsunuz?

Şunu belirtmek isterim ki bu fuar sektörde sezon açılışı gibi görünmektedir. Ayrıca, özellikle yeni yatırımcıların bu fuarı beklediği ve kararlarının şekilleneceği göz önünde bulundurulursa sektörün çok acil ihtiyaç duyduğu bu canlanma döneminde fuarın önemi çok büyüktür.

Panjur sistemlerinin üretici ve satıcılarının son yıllarda gösterdiği artışı nasıl yorumluyorsunuz?

Geçmişten bugüne baktığımız zaman panjur sistemlerinin kullanımında ciddi bir artışın olduğunu görüyoruz. Bu artışta olumlu yöndeki fiyat hareketlerinin, tüketicilerin bilinçlenmesinin ve yapı sektöründeki inovasyonların öncelikli sebepler olduğunu düşünmekteyim. Böyle gelişen ve büyüyen bir pazarda oyuncu sayısının artması da gayet normal karşılanmalıdır.

Eurasia International Window Exposition is one of the most Important Expositions of our Industry

We have directed our interview questions to Erkan SERTKAYA, Director of Department of Blinds, Akseki Yapı who considers that the awareness of consumers and innovations in construction industry mostly caused the positive price movements and increase of number of manufacturers and dealers of blind systems and that such increase of number of players in the market is normal as the market developing and growing with such speed.

akseki w69a

Powered by OrdaSoft!