royal glass logo

Kalitenin Adresi: Royal Glass T.C.S

Farklılık temelinde, bayi ve son kullanıcı memnuniyetini gözeten; bunun gerçekleşmesi için ise tüm tasarımlarında özgün, inovatif, sağlam ve tatmin edici ürünleri hedefleyen Royal Glass T.C.S, Firma Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Basri İLHAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

royalglass 1

Öncelikle markanızın sektöre kazandırdığı ürünleri, hizmet alanını sizden dinleyebilir miyiz?

Öncelikle hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Cam balkon sektörüne, güçlü Ar-Ge yapılanmamız sayesinde 18 ay gibi bir zamanda 74 adet profil, 6 seri ve çalışma şekline göre 3 sistem kazandırdık. Bunlar, katlanır serisi ürünler (8-24 mm) Zitto, Tardix, Alleno; sürme serisi ürünler (8 mm) Vispo, (24 mm) Asso ve giyotin serisi Performa (8-26 mm) ürünlerdir. Bu ürünlerin dışında Zip Perde ve Tente ürünlerimiz ile de değerli bayilerimize hizmet veriyoruz. Bayilerimiz bizden tüm ürünleri malzeme olarak alır ve adaptasyon sürecinden geçirdikten sonra tek bir standart dahilinde kendi müşterilerine Royal Glass T.C.S cam balkon ürünlerini uygularlar. “Bayilerimizin eksiksiz ve zamanında lojistiklerinin sağlanması olmazsa olmazımızdır.”

“Cam balkon” derken aslında belirtmeden geçemeyeceğim, sektöre adını vermiş genel uygulamanın adıdır: “Balkon camlama veya cam balkon”. Royal Glass T.C.S ise alıştığınız balkon camlama sistemlerine, tasarım, bayilik yapısı, standart oluşturma, süreç yönetimi, eksiksiz lojistik, tam destek ve nihayetinde müşteri memnuniyetini hedefleyen yapılanması ile bir bütünlük ve değerli bir standart kazandırmıştır.

Hizmet alanımız; cam balkon sektörüne empatik bir bakışa ihtiyacı olan bayiler (teknik, lojistik, ticari, farklı, pratik) ve bayilerimizin müşterilerinin (tatmin, güven, konfor, performans, seçkin) beklentilerini karşılayacağımız yurtiçi ve yurtdışı tüm dünyadır.

Katıldığınız Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarı’nda hangi ürünlerinizin tanıtımını gerçekleştirdiniz?

Royal Glass Teknik Camlama Sistemleri olarak birçok yeni ürünümüzü fuarda sergileme imkanı bulduk. Zitto, Tardix, Alleno, Vispo, Asso ve Performa serilerimizi sergiledik. Asso serimizden 5 metre genişliği 4 adet kanat ile geçerek iddialı bir stant hazırladık. Zip Perdemiz oldukça ilgi gördü. Yeni ve iddialı ürünlerimiz “Balkon Camlama Sektöründe” yeni bir soluk arayan tüm bayi adaylarının ve son kullanıcıların beğenilerini kazandı ve oldukça dikkat çekti. Yurtiçi ve yurtdışından bayi adaylarımız ile görüşmelerimiz halen devam etmektedir. Çok değerli ilgileri için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

Yeni ürünleriniz ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Royal Glass T.C.S; “Cam balkonda farklılık” temelinde, bayi ve son kullanıcı memnuniyetini gözetmektedir. Bunun gerçekleşmesi için ise tüm tasarımlarında özgün, inovatif, sağlam ve tatmin edici ürünleri hedefler. Bu amaç ile faydalı modelli, tasarım tescilli özgün katlanır serisi Zitto’yu üretmiştir. Zitto serisi 8-24 mm camı ile Türkiye’de ilk ve tektir. Özellikleri ise rüzgar basıncını düşüren taban detayı ile ekstra su yalıtımı ve ses izolasyon performansı sağlamasıdır. Zitto serisinde Royal Glass T.C.S tüm dikey birleşimlerde 3’lü geçirmezlik esasına göre tasarımlarını şekillendirmiştir. Kollu ve özel aksesuarlı kilitleme ile bu ürünümüzde teknik ve konfor birleşmiştir. Aynı bakış açısı ile Vispo, Asso ve Performa serilerimizde de aynı dokunuş neticesinde serilerin ayrı ayrı farklılıklarını görebilirsiniz. Vispo ve Asso serileri düşük eşik yükseklikli ve odacıklı tabanlı, ispanyoletli ve ortadan kilitlemeli aksesuar seçimleri, dikey geçirmezlik birleşimi sayesinde çıkmazlık ve geçirmezlik vs. gibi özellikleri çok değerli bayi adaylarımızın tercihlerine sunmaktayız. Giyotin serimiz olan Performa serisi ise bol seçenekli teknolojik adaptasyonu, imalat ve montaj kolaylığı sağlaması, sessiz ve dirençli yapısı ile yine değerli bayi adaylarımıza farklı bir ürün olarak sunduğumuz orijinal tasarımlı ürünümüzdür.

Fuarları sektörümüz ve firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Fuarlar bize tanışma, tanıtma, iletişim, farkındalık, inovasyon, özeleştiri imkanlarını sunuyor. Fuarlarda sektörün yönelimlerini, uygulanabilir gelişimleri ve müşteri tepkilerini görebiliyorsunuz.

Royal Glass T.C.S olarak katıldığımız fuarlardan aldığımız geri bildirimler sayesinde geliştirdiğimiz yeni ürünlere değerli bayi adaylarının yoğun ilgi göstermesi ve beğeni alması bize projelerimizin sağlam temeller üzerine kurulduğunu gösterdi. Bu gelişmeler neticesinde mutlu olduk ve ayrıca motivasyonumuz arttı.

2018 yılı takviminizde yer alan diğer organizasyonlar nelerdir?

Sektörümüzde hammadde tedariği konusunda dalgalanmalar oluyor. Kendimizi, mevcut bayilerimizi ve yeni gelecek bayilerimizi mümkün olabildiğince korumak için bu dönemde Royal Glass T.C.S olarak, koruyucu ve tedbir içeren faaliytlerde bulunacağız. Ancak yurtdışı veya bölgesel fuarlar ile ilgili gelişen durumlara göre aktivasyon alabiliriz.

Bayileriniz için Fensterbau Frontale Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirdiğiniz etkinliğinizden bahseder misiniz?

Royal Glass T.C.S olarak değerli bayilerimiz ile Fensterbau Frontale Fuarı’nda hem iş hem gezi amaçlı bir faaliyette bulunduk. Dünya pazarındaki ticari ve teknik eğilimleri süzebileceğimiz ve geniş ölçekli özeleştiri yapabileceğimiz objektif bir ortam olması nedeni ile Fensterbau Frontale Fuarı bizim için bulunmaz bir fırsat oldu. Gerçekleştirdiğimiz gezi, bayilerimize ve işimize duyduğumuz saygı gereği sıradan bir gezi faaliyetinden öteydi.

Daha sonra bu gezimize Hollanda, Belçika ve Almanya’da eğlence ve kültür amaçlı organizasyon programı dahilinde 20 - 25 Mart tarihleri arasında devam ettik.

Bu gezimizde ülkemizin birçok açıdan gelişmiş ülkeler ile olan mesafelerini azalttığını ve bazı açılardan ise geçtiğini görmekten mutlu olduk.

Bu arada önümüzdeki dönemlerde ulusal ve bölgesel anlamda ticari hareketlenmenin çok hızlanacağını ve çalışma ortamının çok daha iyi olacağını düşünüyoruz ve bu yönlü hareketlenmeleri de şimdiden görüyoruz.

Röportaj için ALU&Art ve Win&ART Proje Dergileri ekibine teşekkürlerimi sunar, içeride insanlarımız, dışarıda komşularımız için huzurlu ve mutlu yarınlar dilerim.

Address of Quality: Royal Glass T.C.S

We made an interview with Basri İLHAN, the Owner and Board Chairman of Royal Glass T.C.S, Company, which seeks for the satisfaction of its dealers and end-users on the basis of difference, and aims for unique, innovative, solid, and satisfactory products in all its designs respectively.

royalglass 2

Powered by OrdaSoft!