atilgan paz“Tüm Türkiye’ye Hizmet Verme Gayreti İçindeyiz”

“Piyasada çok bulunabilen değil, nitelikli ve farklı kullanım amaçları olan ürünleri stoğumuzda bulundurmaya gayret gösteriyoruz.” diyen Atılgan Pazarlama, Satış ve Pazarlama Müdürü İlker KURU ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

atilgan paz 52b

Kendinizden bahseder misiniz?

1974 Sakarya doğumluyum. Sektöre 2007 yılında Atılgan Pazarlama firmasıyla hizmet vermeye başladım. Daha önce farklı sektörde bir firmanın satış ve pazarlama departmanında çalışmaktaydım. 2007 yılının Temmuz ayından itibaren Atılgan firmasında ithal aksesuarların ve sistemlerin satışı konusunda hizmet vermekteyim.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Biz sektörde ithal aksesuar ve yerli aksesuar olmak üzere 2 grupta müşterilerimize hizmet verme gayreti içindeyiz. Bununla birlikte kendi markamız da var.

İthal aksesuarda Roto markasının bölge satıcılığını yapıyoruz. Hoppe markasının Türkiye satış ağı içinde biz de varız. Yerli aksesuar gruplarından bahsedecek olursak Fornax markasının çift açılımıyla birlikte İmat markasının kapı ve pencere kollarının satışını gerçekleştiriyoruz. Vida ürün grubunda Akdeniz Vida, STD - Standart Civata, izolasyon ürün grubunda Selsil, Soudal markaları ile çalışmaktayız.

Bu markalar dışında “Emniyetli” markamız ile çift açılım, volkswagen kilitli kapı aksesuarları ve tek açılım aksesuarları ürün grubunda müşterilerimize hizmet veriyoruz. Ayrıca kendimize ait bir lazer logo yazma makinemiz var. Bu makine ile projenin isimlerini, firmaların kendilerine ait logolarını lazerle eloksal pencere ve kapı kollarına yazabiliyoruz.

Alüminyum grubundan bahsedecek olursak, Akpa Alüminyum bayisiyiz. Akpa Alüminyum kompozit grubunda kendimize ait fason bir CNC işleme makinemiz var. Böyle bir yatırım bizim bulunduğumuz bölgede şu an için yok. Sakarya ilinde sadece bizim firmamızda mevcut. Kompozit kesim makinesine sahip herhangi bir alüminyum profil satıcısının olmadığını biliyorum. Bu yatırımımız müşterilerimize büyük kolaylık sağlıyor. Müşterilerimiz kompozitleri satın aldıkları zaman onlara işlemeleri konusunda yardımcı oluyoruz, montaj kolaylığı sağlıyoruz. Buradan kompozitleri işlenmiş vaziyette alıp montaj yerine gidip direkt montaj işlemine başlayabiliyorlar.

 

atilgan paz 52a

Ne kadar süredir Akpa Alüminyum bayisisiniz ve bu markayı tercih etme sebepleriniz nelerdir?

1 yılı aşkın süredir Akpa Alüminyum bayiliğimiz var. Akpa, büyüyen bir değer. Türkiye’de her zaman olacak olan bir marka, her şeyden önce bir çözüm firması. Akpa ile tüm cephelerde, diğer doğrama gruplarında, profil gruplarında her türlü çözüme rahatlıkla ulaşabileceğimize inandığımız için ve bana göre geleceğin yatırım firmalarından bir tanesi olduğu için alüminyum grubunda Akpa ile yola çıktık.

Pazarlama ağınızdan bahseder misiniz?

Tüm Türkiye’ye özellikle projelerle ilgili hizmet vermek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Pazarlama ağımızda, İstanbul Avrupa Yakası ve Trakya bölgesi olmak üzere birçok projeye çözüm olmak için İstanbul’da homeoffice olarak hizmet veriyoruz. Adapazarı - Düzce bölgesinde alüminyum ve yerli aksesuar konusunda tecrübeli arkadaşlarımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye’nin farklı yerlerine de kendi bulunduğumuz bölgemizden, teknoloji yardımıyla ben hizmet vermeye çalışıyorum. Kendi bölgemiz dışında Antalya, Trabzon, Rize, İzmir illerimizde potansiyel olarak çalıştığımız müşterilerimiz var.

Bunun dışında e-ticaret sitemiz mevcut. İnternet üzerinden satış yapan, birçok internet sitesinde mağazamız var. Bu sayede nihai tüketiciye de ulaşıp ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyoruz.

E-ticaret dışında başka çalışmalarınız var mı?

Sosyal medyada aktif olarak çalışıyoruz. Takipçi sayılarımız sürekli olarak artıyor. Bu çalışmayla ilgilenen bir personelimiz var. Sosyal medya aracılığıyla e-ticaret üzerinden daha aktif olmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra e-ticaret sitemizi daha da profesyonel hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz.

2017 sizin için nasıl geçti?

Bizim için verimli bir yıldı. Rakamsal olarak büyüdük. Aynı zamanda yeni depomuza taşındık. Yeni depomuzla birlikte Akpa Alüminyum bayiliği aldık ki bu, Atılgan’a ciddi anlamda güç katacak bir anlaşmaydı. Yeni depomuzda ürün çeşitliliğimizi arttırarak müşterilerimizi daha rahat bir şekilde var olan markalarla, yeni ürünlerle buluşturur hale geldik ve daha fazla stok yeri sağladık.

2018’den beklentileriniz nelerdir?

Ülkemizin ve Dünyanın ekonomisine baktığımızda 2018 yılında 2017’de yakaladığımız grafiği tutturamayabiliriz. Ama biz her zaman hedefleri olan, her zaman büyüme amacı olan bir kuruluşuz. 2018’de yeni müşterilerden ziyade var olan müşterilerimize daha iyi daha kaliteli hizmet sunmak ve daha fazla ürün gamıyla hizmet vermek istiyoruz. Doğru noktaya doğru miktarda satış yapma stratejisi önemli bizim için.

Son olarak, eklemek istedikleriniz…

Özellikle değinmek isterim ki, biz Hoppe markasının ithalatçı firmasıyız. Piyasada çok zor bulunan, nitelikli, farklı kullanım amaçları olan ürünleri stoğumuzda bulunduruyoruz. Çalıştığımız markaların üretiminde var olan çözümlerin yanı sıra olmayan ürünleri ürettirme yoluna başvuruyoruz. Bize özel üretilen ürünlerimiz var. Müşterilerimizden gelecek en zor ürünleri dahi stoğumuzda bulundurmaya çalışıyoruz. Firmalar onların ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizi bildiklerinden genellikle direkt bize ulaşıyorlar.

“We Are Tying To Provide Service To Turkey As A Whole”

We made an interview with Mr. İlker KURU, Director of Sales and Marketing of Atılgan Pazarlama, who said “We are striving to stock quality products with a wide range of use, rather than products widely available in the market.

atilgan paz 52c

atilgan paz 52d

Powered by OrdaSoft!