ovayapi 2“Referanslarımız En İyi Tanıtımımızdır”

“Kaliteli ürünü, kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte müşterilerimize sunup, sektörün çıtasını ve kendi çıtamızı daima yükselterek diğer firmaları da kaliteye doğru yönlendiriyoruz” diyen Ova Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BİLEN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Firmamız İstanbul’ da kurulmuş olup 20 yıldır sektörün içinde yetişmiş deneyimli kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Biz üretimlerimizde son model makineler kullanıyoruz ve Alman Rehau kalitesini müşterilerimize sunuyoruz. Fabrikamız Ümraniye Atakent Mahallesinde 1.500 m² alan üzerinde kurulu olup 40 personel ile günlük 120 adet pencere üretim kapasitesine sahiptir. Firmamız, sektöründeki son teknoloji ve gelişmeleri takip ederek kaliteyi uygun fiyata müşterisine ulaştırmayı hedeflemektedir.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ova Yapı olarak tali bayi çalışması yapmıyoruz. Ürettiğimiz ürünlerimizin montajını kendi bünyemizde uzun yıllardır çalıştığımız ve eğittiğimiz montaj personellerimizle yapıyoruz. Bu şekilde müşterilerimize ve son kullanıcıya kaliteli ürünü, kaliteli üretip, kaliteli montaj yaparak teslim etmek amacındayız.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Pencere ve kapılarımız, kendi sektöründe dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan Almanya merkezli Rehau PVC profillerinden üretilmektedir. Aksesuar ve donanım çözümlerinde Roto markasını kullanmaktayız.

 

Rehau’nun ürün gamında, Euro-Design 70, Synego, Geneo ve S717 sürme sistemleri bulunmaktadır. Müşteri istek ve taleplerine göre bütün serileri kullanmaktayız.

Rehau ülkemizde Alman teknolojik bilgi birikimi ile birlikte mimarlık ve mühendislik çözümleri sunan, yüksek kalite odaklı bir firma olmayı başarmış ve bize de bunu aşılamıştır. Kalite optimizasyonu şirket açısından had safhada önem arz etmektedir.

Ova Yapı olarak “Referanslarımız en iyi tanıtımımızdır” sloganı ile hareket edip kaliteli ürünü, kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte müşterilerimize sunup, sektörün çıtasını ve kendi çıtamızı daima yükselterek diğer firmaları da kaliteye doğru yönlendiriyoruz.

 

ovayapi 71a

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek istersiniz?

Ova Yapı’nın ana görevi; Rehau profillerini, aksesuar ve cam ile birleştirerek müşteri beklentileri doğrultusunda, dünya çapında rekabet gücü olan ürünler tasarlamak, üretmek ve montaj yapmaktır.

Bu ana görev doğrultusunda, değişen ve gelişen şartlar dikkate alınarak aşağıda belirtilen “Kalite Politikası Ana Prensipleri” tespit edilmiştir.

•          En kaliteli, yenilikçi ve sorunsuz ürünler tasarlayıp üreterek müşteri memnuniyetinde sürdürülebilirliği sağlamak

•          Kalite yönetim sistemimizi, ürün ve hizmet kalitemizi sürekli iyileştirmek için yeni teknolojileri, kalite tekniklerini araştırıp, uygulamak

•          Toplam kalite anlayışını firma geneline yaymak ve altyapısını oluşturmak. Ürünlerimizde sıfır hatayı hedefleyen çalışmaları organize etmek ve müşterilerimize sunduğumuz değeri arttırmak

•          Tedarikçilerimizin sağladığı ürün ve hizmetlerin kalitesini arttırmaları için, tedarikçilerimizle olan işbirliğimizi güçlendirmek, gelişimlerini takip etmek ve desteklemek

•          Karşılıklı saygı ve güvene dayanan, insan odaklı bir yaklaşımla çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunmak.

 

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

İmalat ve montaj personellerimizin yıllardır bizimle çalışması, detaylı ürün bilgisi ve ilgili endüstri deneyimine sahip olmaları, tali bayi çalışması yapmıyor olmamız, ürettiğimiz tüm pencerelerin montajını da kendi personelimizin yapıyor olması firmamıza rekabet avantajı sağlamaktadır.

Satış sonrası hizmet noktasında müşterilerinizle olan iletişiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

Müşterilerimizin sadakatini kazanmak, karlılığımızı arttırmak ve pazarlama stratejisi olarak satış sonrası hizmeti çok önemsiyoruz. İş teslimi sonrası hızlı, doğru ve kalıcı çözüm anlayışıyla sektörümüzde pek de alışık olunmadık bir hizmet sunuyoruz.

Ova yapı olarak her cumartesi gününü servis günü olarak belirledik. Gelen servis- tamirat taleplerini aciliyet durumu yoksa haftasonu çözmüş oluyoruz. Bu bize yeni haftaya daha hızlı ve dinamik girmeyi sağlıyor. Alman firmasına yakışır bir düşünceyle hareket etmek ve sorunları çözmek firmamıza güç veriyor.

Servis desteği konusunda müşterilerimiz web sitemizden kolayca servis kayıt formu oluşturabiliyor. Takip ve servis hizmeti vermemiz hızlanırken, profesyonel hizmet anlayışı çıtamızı daha da yükseğe çıkartıyoruz.

“Our References Are Our Best Promotion”

We realised an interview with Mehmet BİLEN, Ova Yapı Chairman of the Board of Directors stating that “We provide our customers with quality products and quality service understanding. We are always raising the industry trend and self-esteem and we are also directing other companies towards quality’’

Powered by OrdaSoft!