schtecSchtec Makine, Windo L’viv Fuarı’na Katıldı

“İlk defa yapılan bir fuar olmasını göz önüne alırsak Windo L’viv Fuarı’nın verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Gelecek senelerdeki fuar organizasyonun daha da canlı olacağını düşünüyorum” diyen Schtec Makine İhracat Müdürü Ömer Naci KONUKSEVER ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

schtec 72a

Kendinizden bahseder misiniz?

Yaklaşık 15 yıldır kapı, pencere makineleri üzerine sektörel bir deneyimim var. Ağırlıklı olarak ihracatla ilgilendim. Ülkemizin de en çok gereksinim duyduğu şeyin ihracat olduğunu düşünüyorum. Ben de çalışmalarımı hep bu yönde, daha ileriye, daha yukarıya hedefler koyarak devam ettirdim.

Schtec Makine firması hakkında bilgi verir misiniz?

Schtec Makine için bakacak olursak firma olarak yaklaşık 6 yıllık bir geçmişe sahibiz fakat firma yetkililerimizin tecrübe olarak 20 yılın üzerinde bir sektör geçmişi var. Kendilerinin daha öncesinde Alman kökenli bir makine üretim firmasında bulunmuş olması sebebiyle Alman anlayış ve prensibine sahip bir firma olarak üretim yapıyoruz. Fabrikamız İkitelli Organize Sanayi’de yaklaşık 9.000 m² kapalı alan üzerine kuruludur. Toplamda 100’ün üzerinde çalışanımız bulunuyor. Günden güne hem çalışan sayımız hem de üretim sayımız artmaktadır.

Bu 6 yılda da hemen hemen her yıl yurtiçinde en fazla büyük makine işleme merkezleri satışı yapan firma unvanına sahibiz. En büyük hedefimiz ise dünyanın her yerinde, yüksek kalitedeki makinelerimizin pazarlamasını ve satışını gerçekleştirmektir. Bu hedefimize de emin adımlarla ilerlemekteyiz.

2018 yılında katıldığınız ve katılacağınız fuarlardan bahseder misiniz?

Sektörün daha hareketli olduğu fuarlara katılmaya öncelik veriyoruz. Bu yıl mart ayında İstanbul Tüyap’ta düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’na ve akabinde Almanya Nürnberg’te düzenlenen Fensterbau Frontale Fuarı’na katıldık. Şu an Ukrayna Windo L’viv Fuarı’ndayız. Yılın geri kalan kısmında ve 2019 yılında da fuarlara katılmaya devam edeceğiz.

Windo L’viv Fuarı ile ilgili izlenimleriniz nelerdir?

Bu yıl ilki düzenlenen Windo L’viv Fuarı’nı ülkemizin başarılı fuar firmalarından olan Tüyap Fuarcılık organize ediyor. İlk defa yapılan bir fuar olmasını göz önüne alırsak verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Gelecek senelerdeki fuar organizasyonun daha da verimli olacağını düşünüyorum. Ukrayna, bölge olarak hareketli ve potansiyeli yüksek bir bölge. Burada önümüzdeki yıllarda güzel bağlantılar kurulacağından emin olduğumu söyleyebilirim.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle burada da sizlerle karşılaşmak, sektörü yakından takip ettiğinizi görmek bizi mutlu etti. Sizlerin aracılığı ile birçok yere ulaşıyor olmak bizi gerçekten sevindiriyor. Sektöre verdiğiniz hizmetten dolayı Win&ARTproje ve ALU&Art Dergileri ekibine teşekkür ediyorum.

Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durumda, Türkiye’deki bütün üreticiler için geçerli olan şey bizim için de geçerli. İhracata daha çok önem vermeliyiz, birinci hedefimiz bu olmalı. Yeni pazarlar keşfetmek, var olan pazarları iyileştirmek, daha yukarıya taşımak tüm sektörlerin amacı olmalıdır. Biz de bu konuda üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirip ülkemizi yurtdışında temsil etmeye devam edeceğiz.

Schtec Machinery Attended Windo L’viv Fair

We interviewed with the Export Director of Schtec Machinery Company, Ömer Naci KONUKSEVER, saying that, “Things went well at Windo L’viv Fair, although it was organized for the first time. I am sure it will be a more lively organization next year”.

schtec 72b

Powered by OrdaSoft!