royal glass 73a“Geleceğe Çok Büyük Umutlarla Bakıyoruz”

Bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Malatya Fuarı’nda Öz Ekin Grup standını ziyaret ettik ve stantta Öz Ekin Grup Yönetim Grubu Başkanı Basri İLHAN ve Satış Uzmanı Rıdvan DENİZ ile röportaj gerçekleştirdik.

 

 

royal glass 73b

Malatya Fuarı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Basri İLHAN: Bu yıl 6.sı gerçekleşen Malatya Fuarı’na biz de Öz Ekin Grup olarak 6. kez katıldık. 27 yıllık kurumsal yapımız ile “keşke bu fuar da 27 yıldır yapılıyor olsaydı” diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.  Malatya Fuarı’nın bölgesel etkisi ve önemini bilerek fuara katılıyoruz. Önceki yıllara göre organizasyon yapısı ve profesyonel hizmet anlayışının geliştiğini görüyoruz, çok memnunuz.

Fuardaki çalışmalarınızı öğrenebilir miyiz?

Basri İLHAN: Öncelikle biz geleceğe çok büyük umutlarla bakıyoruz ve bu amaçla her faaliyetin içinde en önde ve aktif olarak bulunmaktan çok mutlu oluyoruz.

Fuar ile ilgili ürün portföyümüzü müşterilerimize sunma fırsatını bulduk.

2,5 yıldır ulusal markamız olan Royal Glass Teknik Camlama Sistemleri’ne ait her biri tescilli ve faydalı modelli nitelikli ürünlerimiz Zitto, Tardix, Vispo,Performa ve Asso markalarımızı tanıttık.

Ayrıca kendi kurumsal markamız olan Tempo Cam ile de fuarda değişik nitelikli işlenmiş cam ürünlerimizi sergileme ve çok çeşitli ürünleri ilgili genç veya tecrübeli profesyonellere anlatma ve onlar ile fikir alışverişi yaptık.

Fuarda deneyimli veya gelişmeye açık genç mimar ve mühendis profesyonel adaylarımıza ürünlerimizi anlattık.

Isıcamlı sürme Asso serimiz ile 5 metre genişliği 4 kanat ile geçerek iddialı olduğumuzu gösterdik.

Tek camlı sürme serimiz Vispo’yu tasarlarken hedeflediğimiz “kolay kullanılma ve ergonomik olma” amacımızın gerçekleştiğini kullanıcılarımızdan duydukça mutlu olduk.

Zitto katlanır serimiz ile tek camlı ve ısıcamlı katlanır serilerimizi sergiledik. Zitto ya göre daha ekonomik olan ama eş fonksiyon opsiyonuna sahip Tardix katlanır serimizde fuarda kendine yer buldu.

Performa serimiz ise hareketli küpeşte veya giyotin denilen yeni ürünümüzdür. Faydalı model başvuruları tamamlanmıştır.

royal glass 73c

Özel ürünleriniz olduğunu biliyoruz, bunlardan bahseder misiniz?

Basri İLHAN: Evet. Royal Glass T.C.S ulusal markamızdır. Zitto, Tardix, Asso, Vispo ve Performa serilerimizin her biri ayrı ayrı tescilli ve faydalı model niteliğine sahip ve belgelenmiş veya başvurusu yapılmış özel nitelikli ürünlerdir.

Ancak yanlış anlaşılmak da istemeyiz, sadece ürün özellikleri değildir Royal Glass T.C.S ‘yi özel kılan. Piyasada bizden çok daha eski olan değerli rakiplerimizde de elbette kendi segmentlerinde özel ürünleri mutlaka vardır. Biz 27 yıllık inşaat sektöründeki tecrübelerimizden faydalanarak cam balkon sektöründeki   “ticari, lojistik, teknik, rekabetçi olamama, tekrarlanmış ürün olma” gibi sorunları gözeterek tüm Ar-Ge faaliyetlerimizde ve yurtiçi ve yurtdışı bayilik yapısını oluşturmada bu esaslara azami dikkat ettik.

Bu nedenle bizim “özel” anlayışımız değerli ve gerçekten işin sahibi olan son kullanıcılarımızın tavsiye ile geri dönüş sayılarının arttığını, bayilerimizdeki ürün talep ve kapasite artışı ile örtüştüğünü, ürün arzı- hedef kitle tepkisinin uyumlu geliştiğini ölçebiliyoruz.

Malatya fuarında görüşme sağladığınız müşteri portföyünüz nedir?

Rıdvan DENİZ: Malatya Fuarımız çevre illerden ve ülke dışından gelen inşaat sektörü ile ilgili profesyonellerin ziyaret ettiği, gittikçe bilinilirliği artan bir fuar durumuna geldi. Ortadoğu’dan Irak, Suriye, İran, Lübnan, Arabistan gibi ülkelerden profesyonel anlamda ziyaretçilerimiz oldu ve kısa vade de iş bağlantıları gerçekleştirdik. Orta ve uzun vadede sonuçlanabilecek bağlantılar için irtibatlarımızı sağladık.

Yurtiçinden de inşaatı için değişik veya fonksiyonel ürün arayan ve müşterisine değişik olanı sunma arayışında olan profesyoneller ile irtibata geçtik. Ayrıca şimdinin genç ama geleceğin profesyonel mühendis ve mimar adayları ile bilgi alışverişinde bulunma fırsatını sağladık.

Ayrıca Royal Glass T.C.S bayiliği için de görüşmelerde bulunduk.

Fuar sonrası gerçekleştireceğimiz ziyaretlerimiz ve randevularımız için şimdiden programlarımızı yapmaya başladık, oldukça yoğun ve koşuşturmacalı günlerimiz olacak.

Sizlere de ayrıca standımızı ziyaretlerinizden dolayı teşekkürlerimizi sunarım.

Basri İLHAN: Evet, ziyaretiniz için çok teşekkürler, şeref verdiniz.

Ayrıca Win&ART Proje ve ALU&Art Dergileriniz aracılığıyla buradan tüm bayi ve müşterilerimize de selam ve saygılarımızı iletmek isterim.

“We look forward to the future with great hopes”

We visited the stand of Öz Ekin Group at Malatya Fair which is held for the 6th time this year, and we interviewed with Öz Ekin Group Management Group President Basri İLHAN and Sales Specialist Rıdvan DENİZ at the stand.

royal glass 73d

 

Powered by OrdaSoft!