tekno logo%100 Yerli Firma, Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi

Türkiye genelinde tam entegre tesise sahip olan ve %100 yerli bir firma olan Tekno Bağlantı Elemanları Genel Müdürü Mahmut BİLGİÇ röportaj sorularımızı yanıtladı.

 

 

tekno 74a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Mahmut BİLGİÇ, 1964 Kayseri doğumluyum, Makine Mühendisiyim, yaklaşık 33 yıllık iş tecrübesine sahibim. Ülkemizin güzide firmalarında üst düzey yöneticilik yaptım. 2013 yılından beri de Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirket’inde Genel Müdürlük yapıyorum.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi, Tecde Grup’un bağlantı elemanları sektöründe üretime yönelik yatırımlarından ikincisidir. 1998 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan şirketimiz, 2010 yılında Malatya’da fabrika inşasına başladı. Fabrika yatırımımızın birinci etabını 2012 yılında tamamlamamızın ardından üretimimizi Malatya’ya taşıdık. Burada vida, cıvata ve somun (bağlantı elemanları) üretimi yapmaktayız. 3 mm ile 22 mm arası çapta standart ve özel bağlantı elemanlarını, son teknoloji soğuk dövme tezgâhlarında üretmekteyiz.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Çetin Kraft markası altında bütün ürünlerimiz ile sektörümüzde tanınmaktayız.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Tekno Bağlantı Elemanları Pazarlama ve Ticaret Limited Şirketi olarak sahip olduğumuz 4 adet tam otomatik elektronik kamera kontrollü seçme makinelerimiz, kalite kontrol laboratuvarımız ile yaptığımız bütün ürünlerimiz ile ilgili her türlü testi bünyemizde yapabilmekteyiz. Türkiye genelinde tam entegre olan nadir tesislerden birisiyiz. %100 yerliyiz, en büyük avantajımızın bu olduğunu düşünüyoruz.

Malatya’da bulunan fabrikanızın alanı, üretim kapasitesi, personel sayısı gibi konular hakkında bilgi verir misiniz?

Fabrikamız 40.000 m² arazi üzerinde kurulmuştur. Şu an 20.000 m² kapalı alanda üretim yapmaktayız. Ayrıca 7.000 m² alanda inşaatımız devam etmektedir. 200 personelimiz ile aylık 1.000 ton üretim yapmaktayız. Kalan yatırımların tamamlanması halinde 350-400 personel ile aylık yaklaşık olarak 1.700-2.000 ton kapasiteye çıkacağız.

tekno 74b

Üretiminizin ne kadarını ihracata ayırdınız? İhracat yaptığınız ülkeler nerelerdir?

Üretimimizin %10’u civarında bir ihracat yapmaktayız. İhracatı Avrupa Birliği ülkelerine yapmaktayız.

100% Domestic Company, Tekno Fasteners Marketing and Trade Limited Company

In Turkey, a fully integrated facility and a %100 domestic company that Tekno Fasteners Marketing and Trade Limited Company’s General Manager Mahmut BİLGİÇ answered our interview questions.

 

tekno 74c

Powered by OrdaSoft!