pukad logo“PÜKAD Güçlü Bir Oluşumdur”

PÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir ERMURAT ile dernekteki görevi ve faaliyetleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

 

pukad 75 2b

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Erzincan Kemah’ta doğdum. İstanbul Maçka Teknik Lisesi’ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Fakültesi’nden mezun oldum.

Pimaş A.Ş.’de Teknik Kontrol Sorumlusu olarak işe başladım. 2014 yılına kadar Pimaş A.Ş.’de ve devamında Pimaş A.Ş.’nin Deceuninck NV grubuna devri ve gruptaki Ege Profil A.Ş. ile birleşmesinden sonra da Ege Profil A.Ş.’de teknik alanda çeşitli kademelerde yöneticilik yaptım.

Halen Ege Profil A.Ş.’de Ürün Geliştirme ve İyileştirme Danışmanı olarak görev yapmaktayım.

PÜKAD Derneğindeki göreviniz?

PÜKAD Derneği Kurucu Üyesi olan Pimaş A.Ş. adına üye olarak derneğin çeşitli organlarında görev aldım. Daha sonra PÜKAD derneği genel kurulunda yapılan seçimlerde yönetim kurulu üyesi olarak seçildim ve uzun zamandır dernek faaliyetlerinin içindeyim.

Derneğin yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

PÜKAD Derneği 1999 yılında Türkiye’nin önde gelen Profil Sanayicilerinin biraraya gelerek kurdukları ve bu sene 20. Yılını kutlayacağımız güçlü bir platform haline geldi.

Dernek olarak sektörün kendisini iyileştirmesi ve bayiilerinin kapasitesini yükseltmesi için eğitim ve seminer programları yapıyoruz.

En son MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu için hazırladığımız “PVC Doğrama Montajcısı Yeterlilik Standardı”nı hazırladık ve bu standart resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu standartın gerekliliklerini anlatabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlükleri ve Mesleki Yeterlilik Kurumu ile beraber eğitim seminerleri düzenleyerek PVC doğramacılarının ürettiği pencere kalitesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Ve tabii beraberinde Enerji Verimliliği tasarrufu sağlamak için doğrama montajcılarının Mesleki yeterlilik sınavına girerek belge almalarına destek sağlıyoruz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Ben teşekkür ederim. 6-9 Mart 2019 tarihlerin gerçekleşecek olan 20. AVRASYA PENCERE VE KAPI FUARI’nda tüm üyelerimiz ile yerimizi alacağız. İlgi duyan herkesi stantlarımıza bekleriz.

“PÜKAD is a Solid Organization”

We interviewed with PÜKAD Chairman, Kadir ERMURAT, on issues regarding his duty in the Association, and on the structure and activities of the Association as well.

 

pukad 75 2c

Powered by OrdaSoft!