Noya PlastNoyaplast: Türkiye’nin Dünyaya Açılan Kapısı

Noyaplast Şirketi Genel Müdürü Mesut AYDEMİR ile şirketlerinin yapılanması, faaliyetleri, başarıları, ürün gruplarını, yurtdışı çalışmalarını ve gelecek hedeflerini konuştuk.

 

 

noya plast 75a

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamızın yapılanması, tamamen yurtdışı pazarlarına ürün ve sektör gözetmeksizin hızlı, bilinçli, güvenilir ve istikrarlı bir şekilde hizmet verme adına oluşmuştur. Bu oluşum, çevremizde bizlere inanan, güvenen ve her defasında yanımızda olduğunu hissettiren sanayici ve iş adamları dostlarımızla da bir araya gelip bütünleştiğimizde yapılanmamızın daha da kuvvetli ve evrensel bir hale geldiğine gözlerimizle şahit olduk. Firmamızın bu oluşumundaki başarısı, heyecanı ve mutluluğu yurtdışındaki müşteri ve dostlarımıza pozitif şekilde yansıdığını da hissettik. Bu hissiyat ile yurtdışındaki dostlarımıza saygı ve sevgi çerçevesinden çıkmadan onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp yorumlayarak doğru zamanlama ile çözüm üretip konforlu bir şekilde işlerini sürdürmelerine yardımcı olmak faaliyetlerimizin birinci önceliğidir.

Ürün gruplarınız ilgili bilgi verir misiniz?

Yaklaşık 15 senedir hizmet verdiğim PVC ve alüminyum kapı pencere profilleri ve aksesuarları sektöründe yine kurucusu olduğum Noyaplast şirketi çatısı altında tamamen yurtdışı odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bununla beraber yurtdışından sektör dışı taleplere de gücümüzün yettiği kadarı ile cevap vermeye, bütünleştirmeye gayret ediyoruz. Kısacası ürün grubumuzu inşaat ve yapı donanımları alanında A’dan Z’ye ihtiyaçları karşılayacak şekilde bünyemizde bulunduruyoruz.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Yıllardır sektörün içinde olmanın avantajlarından biri de artık yurtiçindeki üretici firmaların hangi ürün grubunda hangi ülkeye hitap edebildiği bilgisidir. Biz zaten firmalara yurtdışındaki istek ve yenilikleri kendilerine aktarıyoruz. Elimizden geldiği, dilimizin döndüğü, kendimizi ifade edebildiğimiz kadar yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bilinmelidir ki yurtdışına yapacağınız ticaretten önce yurtiçindeki üretici firmaları ve ürün gruplarını aynı zamanda firma karakterlerini artı olarak ülkemizin ekonomik hareketlerini ve siyasi faaliyetlerini, ticaret yapacağınız ülkelerin insanlarına, iş adamlarına nasıl davranacağınızı, ticari yollarını, gümrük mevzuatlarını kısacası genel bir bilgiye sahip olmanız ve bütün bunları iyi analiz etmeniz gerekiyor; bunların en başında aşırı derecede aktif olmanız gerekiyor. Çok şükür ki Noyaplast’ın seyir defterindeki bilgi birikimimiz, tecrübelerle sabit olup, hangi güzergahtan nasıl ve ne şartlarla ilerleyeceğimiz, ne şekilde mücadele edeceğimizi satır satır işledik ve her daim kendimizi güncel tuttuk; bunu sürdürmeye de devam ediyoruz. Bu vasıfların akabinde rekabetçi avantajlarımızı da otomatikman ortaya koymuş oluyoruz. Türkiye’de üretilen bütün ürün gruplarının hepsi başarılıdır; ama bunu asıl başarıya ulaştıracak olan tek etken ürünü dışarıya aktarmayı başaran, tam anlamı ile sunum yapan pazarlama yöntemleridir.

2018 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2018 yılı bizim için çok önemli bir dönemdir ki Noyaplast’ın doğum yılıdır. Buna istinaden şirketimizi günden güne sağlam adımlarla ilerletmek, iç ve dış pazarlarda saygın bir konuma getirmek en büyük sorumluluğumuz! Bu bilinçle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yaptığımız işlere, sunduğumuz hizmetlere ve verdiğimiz sözlere kimseyi kırmadan, incitmeden dikkat edebildiğimiz kadar ettik. Bundan sonraki süreçte de böyle devam edeceğiz. Çünkü hem sektörümüze hem de sektör dışı piyasalara faydamız olması tek gayemizdir.

2019 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2019 yılı planlarımız kısaca hem iç hem de dış piyasada gerçekten bizimle olmak isteyen, bizi seven, bizi sayan, bize güvenen dostlarımızı belirleyip beraberce yeni hedeflere yelken açmak… Öncelikle dostluk, samimiyet ve güven olmazsa olmazımızdır. Geri kalan ticari kısmı da zaten teferruattır… Sadece 2019 yılı için değil ilerideki bütün yıllar için kendimize hırs yapmamaya, doğru yoldan ayrılmamaya, her işi hakkıyla yapmaya şartlandırdık. Allah yardımcımız olsun…

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Bulunduğumuz zamanın şartları zor, bunun bilincindeyiz ama bu ne bizi ne de sizleri korkutmasın; aksine daha çok çalışalım, daha çok kişiye merhaba diyelim, koşalım, durmayalım, acaba demeyelim… Durmadan, yorulmadan hareket halinde olalım ve en önemlisi paylaşalım vaktimizi, bilgimizi, hüznümüzü, sevincimizi her şeyimizi paylaşalım…

Şahsım ve şirketim adına ziyaretiniz için siz sevgili Win&ARTProje / ALU&Art Dergileri ekibine, tüm sektör dostlarıma saygı, sevgi ve esenlikler dilerim. Rabbim işlerimizi kolaylaştırsın, bol kazançlar nasip etsin. Hoşça ve dostça kalın…

Noyaplast: Turkey’s Gateway to the World

We talked with Mesut AYDEMİR, General Manager of Noyaplast Company, about the structuring, activities, achievements, product groups, overseas works and future targets of their companies.

Powered by OrdaSoft!