hitit elmasYerli ve Milli İmalatın Adresi Hitit Elmas

“Yerli ve milli imalatın daha iyisini yapabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çorum’da bu işi yaptığımız için de daha güçlü rekabet edebilme imkanına sahibiz” diyen Hitit Elmas Firma Yetkilisi Hüseyin TAŞKAYA ile röportaj gerçekleştirdik.

 

 

hitit elmas 75a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

1983 Çorum doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Sektöre 2010 yılında elmaslı aşındırıcılar imalatı ile başlamış bulunmaktayım. Hitit Elmas olarak Çorum’da faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

2010 yılından bu yana cam sektörü için makinelerde kullanılan elmaslı aşındırıcılar imalatı yapmaktayız. Bunun yanı sıra cam delme uçları ve seramik delme uçları imalatı yapmaktayız.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

Hedef kitlemiz cam sektörü ve seramik vitrifiye işleme malzemeleri, cam delme uçları, seramik delme uçları ve cam aksesuarları ile hizmet vermekteyiz.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Yerli ve milli imalatın daha iyisini yapabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çorum’da bu işi yaptığımız için de daha güçlü rekabet edebilme imkanına sahibiz.

Yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız / katılmayı planladığınız fuarlar nelerdir?

Yurtiçinde daha önceki senelerde olduğu gibi Avrasya Cam Fuarı’ndayız. Nasip olursa Katar, Arap ülkeleri ve Rusya’da fuar katılım düşüncemiz ile birlikte daha sonra Almanya fuarına katılmayı planlıyoruz.

2018 yılını firmanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2018 yılı sektör olarak sıkıntılı ve sancılı bir yıl geçirdi. 2019 yılının çok daha verimli ve başarılı geçmesi temennisi ile.

2019 yılı hedef ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2019 yılında kalite ve rekabet gücümüzü arttırmak için imalatta kullanacağımız yeni makine yatırımı yaparak kalitemizi daha iyi noktalara çıkarmayı hedefliyoruz.

Address of Domestic and National Manufacturing Hitit Diamond

“We are trying our best to do better in domestic and national manufacturing. We are able to compete more strongly for doing this business in Çorum’” said the General Manager of Hitit Diamond and we carried out an interview with him.

hitit elmas 75b

Powered by OrdaSoft!