rehauREHAU, Avrasya Pencere Fuarı’nda Ziyaretçilerini Ağırladı

REHAU Ege Bölgesi Özel Müşteriler ve Projeler Sorumlusu Ünsal AKANAYİĞİT’le Avrasya Pencere Fuarı’nda, fuar hakkındaki düşüncelerini, yeni ürünlerini, fuarda düzenledikleri organizasyonlarını, 2019 hedef ve beklentilerini konuştuk.

 

 

rehau 76a

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Ünsal AKANAYİĞİT, REHAU Pencere Bölümü Ege Bölgesi özel müşteriler ve projelerden sorumlu satış yöneticisiyim. 1968 İzmir doğumluyum. 9 Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra 10 yıl kadar şantiyede, ardından 9 yıl hazır beton sektöründe tecrübem oldu. Sonrasında 4 yıl Roto’da Ege Bölge Satış Müdürü olarak görev aldım. 2016 yılından beri ise REHAU’da çalışıyorum.

Katıldığınız İstanbul Avrasya Fuarı’nı değerlendirir misiniz?

Öncelikle birçok markanın ve üreticilerinin bir arada olması çok faydalı. Makine, cam, PVC, aksesuar, alümuniyum vb. ürünlerinin bir araya gelmesi sayesinde sektörün şu anki durumunu ve yeniliklerini bir arada görme, inceleme ve fikir edinme fırsatını yakalamış oluyoruz. Sektörle ilgili Türkiye’de var olan tüm yenilikleri de bu vesileyle yurtdışına tanıtmış oluyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı firmaların her sene bu büyük fuarda bir araya gelmesi, firmaların ve ziyaretçilerin bu fuarda birbirleriyle kaynaşması, yapılan sohbetler ve bilgi alışverişinden kaynaklanan verim, sanıyorum başka bir yerde yakalanmaz.

Fuarda sergilediğiniz ürünler ve yenilikleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

INVISIFOLD yeni katlanır ve sürme sistemi bu yıl ilk defa tanıtıldı ve çok büyük ilgi çekti. Sanıyorum önümüzdeki günlerde bu ürünle büyük ses getireceğiz. Ürün Fransız balkon olarak tabir edilen ve günümüz projelerinde çok kullanılan detaylar için mükemmel bir çözüm. Hem kayar sürme sistem, hem de katlanır sistemin faydalarını bir arada topluyor. Balkon camlama sistemlerinde yakalanamayan izolasyon değerlerini bu sistemle fazlasıyla yakalamak mümkün olacak.

Fuarda düzenlediğiniz etkinliğinizden bahseder misiniz?

Sektörde çalışan yerli yabancı, üretici, satıcı ya da ziyaretçilerin neredeyse tamamının mutlaka uğradığı ve burada onlara sunduğumuz sıcak ortamın bizim en güzel etkinliğimiz olduğunu düşünüyorum.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Yeni ürünlerimizle daha rekabetçi, daha tercih edilen bir marka olacağımızı düşünüyorum. Ailemize yeni     katılan üretici bayilerimizle de bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum.

2019 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Özellikle inşaat sektöründe yaşanan bu durgunluk mutlaka bizleri etkileyecek. Bu doğrultuda daha farklı alanlara yoğunlaşmamız gerekiyor. Projeler dışında perakende satışlar ve kentsel dönüşümün bu yılki odağımız olacağı düşüncesindeyim.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Önümüzdeki yıl 4-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrasya Pencere Fuarı’nda tüm sektör dostlarımızla tekrar biraraya gelmeyi ümit eder, Win&ARTPROJE ve ALU&Art Dergilerine başarılar dilerim.

REHAU Hosted Its Guests at Eurasia Window Fair

We interviewed with Aegean Region Special Customers & Projects Supervisor of REHAU, Ünsal AKANAYİĞİT on his opinions about the fair, their new products, the organizations they held at the fair, and on their objectives and expectations for the year 2019.

 

rehau 76a

Powered by OrdaSoft!