platin yapiPVC’de Doğru Adres: Platin Yapı

Marka bilinirliğinden ürün gruplarına, şirket faaliyetlerinden yapılanmalarına, kalite politikasından sürdürülebilirlik yaklaşımlarına, ihracat ve ticaret ilişkilerine kadar Platin Yapı hakkında firma yetkilisi Gökşen SARUL ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

platin yapi 76a

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, öncelikle ziyaretiniz için teşekkür ederim. Aslen Nevşehirliyim ama doğum yerim İstanbul’dur. Eğitim hayatıma İstanbul’da başlayıp bitirdim. Okurken bir yandan da babama işyerinde yardımcı oluyordum.

1997 yılında PVC doğrama sektörü ile tanıştım ve aile şirketimiz olan Platin Yapı San. ve Tic. Ltd. şirketini kurdum.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, üretim merkezimiz ve showroom olarak olarak iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Konusunda uzman arkadaşlarımızla hem toplu konutlarda hem de bireysel işlerde imalat ve montaj faaliyetleri göstermekteyiz.

Hangi ürün gruplarınız ile marka bilinirliğinizi sağlamaktasınız?

En başta PVC sektörünün önde gelen Alman firması Rehau üretici bayiliğini yapmaktayız. Alüminyum giydirme cephe ve doğrama sistemlerinde ise Çuhadaroğlu, Asaş, Saray gibi tanınmış ve kalitesini ispatlamış firmalarla çalışmaktayız.

Markanızın kalite politikası ve sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında neler söylemek istersiniz?

Çalıştığımız markalar ve Platin Yapı sektörün içinde uzun yıllardır bulunan kişilerce tanınmaktadır ve kalite standardımızın sürekli yükselmekte olduğunu da konuştuğumuz, görüştüğümüz çevrelerde müşahede etmekteyiz.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Rehau markası detay çözümü için en çok alternatif yardımcı malzeme üretmektedir, dolayısıyla sektörde bu malzeme çeşitliliği ve kaliteli işçiliğimizle fark yaratıyoruz.

Yurtiçinde ve yurtdışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar hangileridir?

Fuarlara firma olarak değil, misafir olarak katılacağım.

İhracat noktalarınız ile birlikte önümüzdeki dönemlerde hangi ülkeler ile ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığınızı ifade eder misiniz?

Yurtdışında planladığımız ihracatımız Orta Avrupa ülkeleri, Bosna Hersek bölgesinde ve Ortadoğu’da özellikle Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirmeyi düşünmekteyiz.

The Right Address in PVC: Platin Building

We interviewed the Authorized Person of Platin Building about such corporate issues about the Company, ranging from brand awareness to product groups, operations to structuring, from approaches to sustainability to export and commercial relations.

 

platin yapi 76b

Powered by OrdaSoft!