tioseal logo“Söz Verdiğimiz Gibi”

“Coğrafi konumu ve bu konuma etkisi inanılmaz olan ülkemizin, ihracat öncelikli üretim ve buna bağlı istihdam ve refahındaki yükselişinde ‘bir tuğla’ kadar katkı sağlayabilirsek, bu ülkeye/insanlarına layık bir firma olma gururu içinde olacağız” diyen Tioseal Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Adnan HOCAOĞLU ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

tioseal 58a

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Uzun yıllardır yalıtımlı cam kimyasalları üreten Rusya’daki fabrikalarımızdan sonra, Türkiye’nin stratejik konumu ve ihracat yapan firmalara gösterdiği fırsatları gözeterek, 2017 son çeyreğinde üretim tesisi açmaya karar verdik. Mart 2018’de ilk üretimimizi yaptığımızda, uluslararası spektleri gözeterek üretilen ürünlerimiz, dağıtıcılarımızda çok fazla beğeni topladı. Dağıtıcı / kullanıcı bayilerden topladığımız olumlu/olumsuz geri bildirimlerden yola çıkarak ürünlerimizde (bölgesel beklentilerden yola çıkarak) ufak bazı düzenlemeler yaparak, toptan satışa başladık.

Her geçen gün artan iç/dış talep ve yorumlardan yola çıkarak üretim tesislerimi deki kapasite/modernizasyonları yapıyor, firmamızın prensiplerinden olan ‘’Söz Verdiğimiz Gibi‘’ sözünün gereklilikleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu minvalde gerekli iş birlikleri ve sektör partnerlikleri için görüşme/anlaşmaları her gün çoğaltmaya devam ediyoruz

Ürünlerinizden bahseder misiniz?

Yalıtımlı Cam Kimyasallarından olan Thiokol üretimi yapmakta olan firmamız, butyl, nem alıcı, çıta, mantar vb. ürünler için de güçlü partnerleri ile iş birliği içindedir.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

Olumlu / olumsuz görüşlere her daim açık olan firmamız, ürün kalitesinden ödün vermeden, yurtiçindeki resmi ürün kalitesi onay merci ve/veya kurumların takibinde, yurtdışındaki resmi onay kurumlarından belgeli ürün üretmeyi, ‘’fiyat rekabetinden‘’ ziyade hizmet / kalite ve çözüm odaklı rekabetten yana olarak öne çıkmayı hedefliyor.

Bayilik sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

Yurtiçi ve dışında bölgesel dağıtıcılar üzerinden bayilere, oradan da kaliteli / sorunsuz ürün çözümleri ile son kullanıcılara ulaşmayı hedefliyoruz.

Katıldığınız Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nı firmanız açısından değerlendirir misiniz?

2019 Cam Fuarı beklentilerimiz doğrultusunda; aynı ilke ve hassasiyetlere sahip yurtiçi dağıtıcı bayilerimizle bir araya gelme, dertleşme, çözüm üretme konusunda yararlı oldu.

Yurtdışından gelen ziyaretçilerimiz ile ön protokoller imzalandı ve beklentimizin üzerinde bir fuar süresi yaşamamıza neden oldu.

Fuarda gerçekleştirdiğiniz etkinliğinizden bahseder misiniz?

Firma-Ürün tanıtımı ve 1. yıl dönümü kutlaması gerçekleştirdik.

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

Yurtdışı/içi bölgesel sektör veya bağlı sektör fuar ziyaretleri gerçekleştireceğiz; yurtdışındaki dağıtıcılarımızın katılacağı fuarlara katkı yapılması amacı ile üretici firma olarak ziyaretlerde bulunacağız.

2018 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2018 yılının 2. Çeyreğinde üretime başlamış bir firma olarak sektörün yaşadığı dar boğaza rağmen, beklentilerimiz üzerinde bir talep gören ürünlerimiz, ekonomiye yön verenlerin değindiği “marka/kalite/hizmete yatırım yapanlar kazançlı çıkar” yaklaşımını sergileyerek başarılı geçtiğini düşünüyoruz.

2019 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2019 yılında, Türkiye içinde hedeflediğimiz birkaç bölge ve dağıtıcı bayi ile dağıtım ağımızı tamamlamış olacağız. Dağıtıcı bayilerimiz ile strateji/fikir alışverişlerimizi 7/24 üzerinden devam ettirerek, ürün/kalite/hizmetlerimizde mükemmeli yakalamak adına diyaloglarımızı arttıracağız.

Yurtdışında markamızın/ürünlerimizin tanıtımını yapmak adına, ülke bazında belirlenen dağıtıcı bayilerin belirlenmesi, bu bayiler ile belirlenecek stratejilerde yer alacak Fuar/Tanıtım/Yatırımlara katkı sağlayarak verimli bir ihracat politikası oluşturulmaya çalışılacaktır.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Coğrafi konumu ve bu konuma etkisi inanılmaz olan ülkemizin, ihracat öncelikli üretim ve buna bağlı istihdam ve refahındaki yükselişinde ‘bir tuğla’ kadar katkı sağlayabilirsek, bu ülkeye/insanlarına layık bir firma olma gururu içinde olacağız.

As we Promised

We made an interview with “Chairman of Tioseal Adnan Hocaoğlu” who emphasized that “We will be proudful if we can contribute to our country’s employment/welfare/export numbers and served as a brick of inevitable rising of our country all over the world.”

tioseal 58b

Powered by OrdaSoft!