sercairSercair, Kirli Havanın Sağlığa Zararlarına Yepyeni Bir Teknolojik Çözüm Getiriyor

Sercair Türkiye Satış Direktörü Burak ONKARDEŞLER ile markalarını diğer markalardan ayıran özellikleri, hava temizleme cihazlarının önemini ve Türkiye’deki yapılanmalarını ve bayilik sistemlerini konuştuk.

 

sercair 60a

Hava temizleme cihazları son dönemde trend olan ürünler arasında yer alıyor. Sercair’i diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Sercair yeni nesil akıllı iç ortam hava kalite düzenleyicisidir. Günümüzde iç mekân hava kalitesini düzenlemek için nem alıcı, nemlendirici, iyonizer, hava temizleyici, ozon jeneratörleri, UVC lamp gibi çeşitli cihazlar kullanılıyor İç ortam hava kalitesini sağlıklı bir şekilde düzenlemek için tüm cihazları aynı anda yönetmek ve en önemlisi de iç ortama taze hava almak gerekir. Sercair ile tüm bu işlemler tek bir cihazdan akıllı yazılım sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Sercair üzerinde bulunan akıllı hava sensörleri sayesinde iç ve dış mekanın hava analizlerini yapmaktadır. Sıcaklık, nem, karbon monoksit, karbondioksit, VOCs (kimyasallar v.b.) uçucu birleşenler, toz ölçümlerini hem iç, hem de dış hava kalite sensörleri sayesinde tespit etmektedir. Akıllı yazılımı ile gerektiğinde iç mekana temiz hava alıyor, gerektiğinde de kirli havayı dışarı atıyor. Dışarıdan aldığı havayı özel tasarım filtreleri ile arındırarak, toz, polen, egzoz dumanı, kötü koku gibi kirleticilerin iç ortama girmesini engelliyor.

Sercair üzerinde bulunan nem alıcı ve nemlendirme üniteleri sayesinde nem düzeyini her zaman ideal seviyede tutuyor. Gerektiğinde ortama nem verip, gerektiğinde ise nem alabiliyor. Cihazınız kurulduktan sonra herhangibir işlem yapılmasına gerek kalmıyor ve akıllı telefonlardaki Sercair app uygulamasından yönetiliyor.

İç mekan hava kalitesi kullanıcılar için neden bu kadar önemli?

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu kentlerde yaşamaktadır ve günün 22 saatini kapalı ortamlarda geçirmektedirler. Bugün binalardan enerji tasarrufu için yüksek izolasyon değerine sahip malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler iç ve dış mekan arasındaki doğal hava geçişini büyük oranda engellemektedir. İç mekân hava kalitesi geçmişte hiç olmadığı kadar kötüleşmiş durumda. İyi izole edilmiş, havalandırılmayan evlerde ve benzeri yerlerde alerji yapan maddelerin miktarı, havalandırılmayan yerlere göre %200 fazladır. Geçen 20 yılda astım oranı %160 artmıştır. (indoor air Quality UL New Science: http://newscience.ul.com/indoorairquality )

Çoğumuz dışarıdaki hava kirliliğinin sağlığımızı etkileyebileceğinin bilincindeyiz ama ne yazık ki iç hava kirliliğinin de sağlığımızı ciddi bir şekilde tehdit ettiğinin bilincinde değiliz. Kötü iç mekân hava kalitesi, kendimizin ve çocuklarımızın sağlığına, çalışma performansına ve yaşam kalitesine olumsuz etki yapıyor. Temizlenmeyen hava baş ağrısı, dikkat dağınıklığı, alerji gibi hastalıların yanında astım, koah ve nefes darlığı gibi diğer solunum yolu hastalıklarına da sebep olmaktadır.

Bütün bu olumsuzluklardan kurtulmak için, Sercair, kirli havanın sağlığa zararlarına yepyeni bir teknolojik çözüm getiriyor.

sercair 60c

Kullanıcılar Sercair’in hava temizleme ölçümlemesini nasıl yapabiliyor?

Sercair’in özel aplikasyonu sayesinde cihazın iç ve dış sensör verilerini anında telefonunuzdan görebiliyorsunuz. Bu verileri günlük, haftalık ve aylık olarak takip edebiliyorsunuz. Uygulama özetleme yaparak geçmiş hafta içerisinde iç mekana taşınan temiz havanın, arındırılan nemin, dışarı atılan partiküllerin ve zararlı bileşenlerin yoğunluğunun bilgilendirmesini de yapıyor.

Cihazın üzerinde zehirli gaz sensorleri bulunmaktadır. Herhangi bir zehirli gaz kaçağı algıladığında cihaz en üst seviyede temizleme işlemi yaparken, kullanıcılara da acil kod bildirimi gönderiyor.

Ekonomik, standart, performans, sessiz ve tatil mod seçenekleri ile cihazın en uygun şekilde çalışması sağlanabiliyor. Yetki tanımlama özelliği ile okul, hastane veya restoran gibi toplu kullanım alanlarında, izleme yetkisi tanımlanarak soluduğunuz havanın kalitesini izleyebiliyorsunuz.

sercair 60b

Sercair için ‘Eşsiz Bir Cihaz’ sloganını neden kullanıyorsunuz?

Cihazımız patentli bir üründür. Sercair, Türkiye ve Amerika’da alanında uzman çok sayıda mühendisin katkılarıyla ortaya çıkmış bir cihazdır. Los Angeles’da bulunan ofisimizde bir Ar-Ge birimi bulunmaktadır. Bu birim özellikle cihazın yazılım altyapısının oluşturulması ve geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Cihaz uzun süreli uyumluluk, dayanıklılık ve performans testlerine tabi tutulmuştur. Türkiye’deki testler İTÜ’nün katkılarıyla yapılmıştır.

Sercair’in ana tüketicisi kimler? Hangi tip kullanıcılara ulaşmak istiyorsunuz?

Sercair, şehirde yaşayan herkesin kullanması gereken bir cihaz. Çocuk odalarında kullanılmaktadır. Çocukların akciğerleri yetişkinlere göre astım ve benzeri hastalıklara daha duyarlı. Bizim cihazımız ile 24 saat otomatik olarak çocuk odaları havalandırılmış oluyor. Astım ve koah hasta odaları içinde aynı durum geçerli. Sercair dışarıdaki havayı filtreleyerek odalarına getiriyor. Ayrıca polikliniklerde ve özel hasta odalarında kullanılmaktadır. Önümüzdeki günlerde önemli bir hastanenin göğüs hastalıkları bölümüne cihazımızın montajını yapacağız. Bunun yanında okul, kreş, restoran, kafe ve otellerde cihazımız tercih edilmektedir.

Sercair için bayilik veriyor musunuz? Tüketiciler ürünlere hangi kanallar aracılığıyla ulaşıyor?

Cihazımız cam üzerine takılıyor. Hiç bir kırma dökme işlemi olmadan yaklaşık bir saatlik bir işlem ile montaj tamamlanıyor. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra müşterilerimiz internet sitemizden kendilerine uygun tarih ve saat için randevularını oluşturabiliyorlar.

İstanbul, Ankara, Antalya, Kayseri, İzmit, Balıkesir gibi birçok şehirde 50’ye yakın yetkili bayimiz bulunmak-tadır ve bu sayıyı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Zincir marketlerde, bebek mağazalarında, internet sitemizde ve e-ticaret sitelerinde satışlarımız başlamıştır. İzmir ve Ankara bölgelerine önemli yatırımlar yapıyoruz. İzmir Göztepe bölgesinde bir mağaza açmış bulunmaktayız.

Sercair Brings a New Technological Solution to the Health Damages of Polluted Air                                    

We had a talk with Sercair Turkey Sales Director Mr. Burak ONKARDEŞLER about what distinguishes their brand from other brands and we also talked about the importance of air purifiers and their embodiments and franchise system in Turkey.

Powered by OrdaSoft!