sunset jaluziSUNSET Yeni Ürünleri ile R+T Turkey Fuar’ında

Tuncay Cam - Sunset Jaluzi ile yaptığımız röportajda firma yetkilisi Timuçin TUNCAY firmaları hakkında bilgiler verdi. Röportajda 2019 yılının firmaları için fırsat yılı olduğundan bahseden TUNCAY, yaptıkları yatırımlar ve geliştirdikleri projeler ile 2020 yılının Sunset Jaluzi yılı olacağını söyledi.

 

sunset jaluzi 79a

Öncelikle Sunset Jaluzi – Tuncay Cam hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 1984 yılında İstanbul – Kadıköy ilçesinde kuruluşuna başlamıştır. Başladığımız ilk yılda Sahrayıcedit bölgesinde bir doktor muayenehanesine cam bölmeler ve dıştan takılan jaluzi uygulaması yapmamızı istedi. Uygulamayı yaptık fakat o yıllarda yollarda asfalt olmadığından dolayı muayenehanenin pencereleri açıldığında dışarıdaki toz toprak içeriye giriyor ve jaluzileri kirletiyordu. Muayenehane sahibi Doktor Murat Dülger’in ‘jaluziler toz tutuyor burası muayenehane, bu şekilde olmaz’ şikayeti üzerine jaluziyi iki camın arasında çalıştırma fikrini geliştirdik. Sonrasında o yılların teknolojisiyle yaptığımız Ar-Ge ve çalışmalar sonucunda standart jaluzilerden farklı olarak tamamı ile teknik resimleri, Ar-Ge çalışmaları ve sistemi kendimize ait olan Sunset Jaluzi sistemini geliştirdik. Böylelikle çift cam arası jaluzi sistemini Türkiye de ilk üreten firma olarak ülkemizde ve yurt dışında önemli bir pazar payı oluşturduk. 10 kişilik mühendis kadromuz ile Ar-Ge çalışmaları yaparak teknolojik alt yapımızı sürekli geliştiriyoruz. 2015 yılında Şişecam yetkili üretici bayiliği aldık ve müşteri portföyümüzü genişlettik. Isıcam üretimi haricinde aylık 8000- 10000 m2 arası jaluzi üretimi yapmaya devam ediyoruz.

Şu anda İstanbul Dudullu OSB’de bulunan 5000 m2 fabrikamızda 60 kişilik kadromuz ile üretim yaparak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya gayret ediyoruz.

Kullandığınız camların özellikleri hakkında bilgiler verir misiniz?

Çift Cam Arası Jaluzi; iki veya daha çok sayıda cam plakanın arasına fabrika şartlarında jaluzi ünitesi ve ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde bir araya getirilmesi ile oluşur. Ürünlerimiz ısıcamın içinde olduğu için herhangi bir şekilde kirlenme, deformasyon, arıza ve temizlik gibi dezavantajlar yaratmadan uzun yıllar kullanım imkanı sunmaktadır.

Ürünlerimizin 2 ana özelliği bulunmaktadır;

1. Güneş ve Görüntü Kontrolü

Isıcamın arasında olan jaluzi slaytları öne veya arkaya doğru eksenel hareket ile çalıştırılarak güneş ışığını istediğiniz açıda kontrol etme imkanı sunar ve kapalı konuma getirildiğinde görüntüyü kestiği için görüntü kontrol imkanı sunmaktadır.

2. Isı yalıtımı, Ses Yalıtımı ve Güvenlik

Çift Arası Jaluzi ünitesinin iç-dış camları temperli ve lamine camlar kullanılarak güvenlik, Low-E ve Solar Low-E camları kullanılarak ısı kontrolü, akustik lamine camlar kullanılarak ses izolasyonu arttırılabilmektedir.

sunset jaluzi 79b

Ürünlerinizin bayilerinize ve kullanıcılara faydalarını anlatır mısınız?

Bayilerimiz Sunset ürünlerini tercih ettiklerinde hem yüksek kar marjları elde edebiliyorlar, hem de herkesin yaptığı gibi standart cam veya pencere satışı haricinde müşterilerine özel nitelikli ürünler sunarak ürün gamlarını ve hitap ettikleri müşteri kesimini genişletmiş oluyorlar.

Kullanıcılar Sunset ürünlerini kullandığı takdirde, hem yalıtımlı cam (Isıcam) ihtiyacını karşılıyor hem de perde kullanım gereksinimi ortadan kaldırıyor.

Katılacağınız R+T Fuarı hakkında neler söylemek istersiniz?

Katılacağımız R+T fuarını daha çok yeni ürünlerimizi tanıtım amaçlı geçirmeyi planlıyoruz. 2019 yılı ortasında yeni projelerimize başladık. 2020 ilk çeyreğine doğru tamamlamayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin karşısına yepyeni bir Sunset olarak dünya standartlarında yeni ürünler ile çıkacağız.

2019 yılı firmanız açısından nasıl geçti? Değerlendirir misiniz?

2019 Yılı içinde inşaatların hız kesmesi hatta durma noktasına gelmesi bizi de etkiledi fakat tedbirlerimizi 2019 yılı başında aldığımız için bu olumsuzluklardan fazla etkilenmedik.

Yurt içi satışlarının eksiğini yurt dışı ile telafi ettik. Sonuç olarak 2019 yılı bizim için kayıp bir yıl olmadı aksine giderlerimizi kısarak makine parkımızı ve üretim kalitemizi arttırıcı adımlar attık.

Ayrıca mevcut çalışanlarımızın arasına genç mühendisleri katarak mevcut eğitim seviyesini oldukça yükselttik.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 Yılı bizim için bir atılım yılı olacak. 2019 yılının son çeyreğinde başladığımız verimlilik arttırma çalışmalarımız ve yeni modellerimizin satışına başlamamız SUNSET JALUZİ yi daha üst seviyeye çıkaracaktır. 2020 hedeflerimiz arasında 2019 ciro rakamımızı en az %50 arttırmak ve yurt dışı satışlarımızın ciro içindeki payını %40 seviyesine çıkartmak bulunmaktadır.

SUNSET is at R+T Turkey Fair with New Products

In our interview with Tuncay Cam - Sunset Jaluzi, company official Mr. Timuçin TUNCAY provided information about the company. Mr. TUNCAY stated in the interview that 2019 was an opportunity year for their company and said that 2020 will be the year of Sunset Jaluzi with their investments and projects.

 

sunset jaluzi 79c

Powered by OrdaSoft!