VHS, Kapı ve Pencere Donanımlarının Dünyaya Açılan Markası

VHS Plastik Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman ÖZER ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün gamları, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 vhs 80a

 

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Kapı ve pencereler için yüksek kaliteli donanım sistemlerinin teknoloji odaklı üreticisi olan VHS Plastik ve Metal San. Tic. A.Ş., küresel pazardaki rekabetçi konumu ile hem Türkiye hem de Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika kıtalarında kurumsal şirketlerin ve ticari markaların tedarikçisidir.

Firmamız, İstanbul Selimpaşa’daki modern, uluslararası kalite ve çevre standartlarına uyumlu 20.000 m2’si kapalı üretim tesisinde toplam 340 kişi çalışanı ile 10 yıl garantili çevre dostu ürünler üreterek, %65 uluslararası ve %35 yurtiçi satış oranlarıyla 50’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Üretim faaliyetlerimiz temel olarak Ar-Ge, tasarım ve kalıplama, metal işleme ve pres, metal döküm, plastik enjeksiyon, çevreye duyarlı metal kaplama ve toz boya, manuel ve otomasyonlu montaj süreçlerinden oluşmaktadır. Ürün portföyümüzde kapı ve pencereler için çift açılım, çift kanat açılım, tek açılım, paralel sürme sistemleri ile birlikte kilitli kapı ispanyoletleri, kilit, kilit karşılıkları ve barel grupları, menteşe ve kol grupları, bağlantı eleman ve ekipmanları ve bunların yanında küresel firmalara özel orijinal ürün programları yer almaktadır.

Bildiğimiz üzere her yıl yeni yatırımlar yapıyorsunuz, bu seneki yatırımınızdan bahseder misiniz?

Firmamız, öncelikli olarak yüksek kaliteye sahip ürün portföyümüzü genişletmeyi ve satış sonrası performansı ile müşteri memnuniyetini hedefleyerek, yenilikçi ürünlerin araştırma ve geliştirilmesine ve küresel kalite sertifikaları elde etmek üzere kapsamlı performans testlerine yatırım yapmaktadır. Deneyimli mühendislik ekibimiz, kurumsal çaptaki bilgisayar ağımız ile yüksek teknolojili 3-boyutlu mekanik tasarım yazılımları ve hassas ölçüm cihazları kullanarak yaptıkları araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra, montaj otomasyon makinelerimizi de şirket içinde üretmektedir.

Her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz yatırımlara bu sene de devam ediyoruz. 2019 yılı sonunda, kapı pencere sektöründe uluslararası bir marka olan “USS” markasıyla beraber tüm kalıp, otomasyon ve makine parkını VHS bünyesine kattık. Yine “USS” markasıyla ayarlı ısıcam takoz ve ekipmanları, paralel sürme sistemleri (manuel-yarı otomatik-kaldırmalı/hebeschiebe sürme), pervazmatik gibi ürün çeşitlerinin de üretim ve satışına başlamış durumdayız. Bu ürün portföyünü VHS çatısı altında daha da güçlendirip çeşitlendirerek büyütmeyi ve pazar payımızı biraz daha arttırmayı hedefliyoruz.

vhs 80d

 

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere 2019 ve Ukrayna’nın L’viv şehrinde gerçekleşen Windo L’viv 2019 fuarlarına katıldık.

2020 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir? 

4-7 Mart tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Avrasya Pencere 2020 ve Almanya’nın Nürnberg şehrinde 18-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fensterbau Frontale 2020 fuarlarına katılım sağlayacağız. Avrasya Pencere Fuarı’nda 2.hol 213A nolu stantta, Fensterbau Frontale Fuarı’nda 1. hol 1-527 nolu stantta yer alacağız. Bunların yanında da yine farklı ülkelerde katılmayı planladığımız uluslararası fuarlar mevcuttur.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Geçtiğimiz yıl içinde neredeyse tüm dünyada gerek ekonomik değişimler gerekse de döviz kurlarında yaşanan çalkantılar sebebiyle sektörümüz etkilenmiş olsa da, değişen teknoloji ve rekabet koşullarına ayak uydurarak, üretim süreçlerimiz, ürünlerimiz ve çözümlerimiz ile sağladığımız kalite ve güvenilirlikten ödün vermedik. Bu sayede, kapı ve pencere açılım sistemlerinde dünyada bilinen ve tercih edilen bir firma olarak sektörümüzde dünya markası haline gelmek vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettirdik.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Önümüzdeki yılın, ülkemiz ekonomisi ve sektörümüz açısından 2019’a nazaran daha iyi bir yıl olacağını öngörmekteyiz. Dolayısıyla 2020’de de, nihai tüketici gereksinimlerinin belirlediği ürünlerde araştırma ve geliştirme çalışmalarımıza devam ederek, üretim süreçlerimizin verimliliğini ve yüksek kaliteli ürünlerimizin çeşitliliğini arttıracak yönde yatırımlar gerçekleştireceğiz.

VHS, Door & Window Equipment’s Brand Opening to the World

We interviewed with the Board Chairman of VHS Plastik Metal A.Ş., Osman ÖZER regarding the structure, activities, and product range of their company, and their goals and expectations for 2020.

 

vhs 80c

 

vhs 80b

Powered by OrdaSoft!