lcf yapi teknolojileriGiyotin Cam Sektörünün Lider Tüp Motor Markası LCF Yapı Teknolojileri

Otomatik kapı sektöründe alanında müşterilerine hizmet veren LCF Firmasının yetkilisi Hüseyin KAYA ile katıldıkları R + T Fuarını ve“LCF Giyotin ve Pergola Motoru”nu konuştuk.

 

 

 

lcf yapi teknolojileri 62a

Öncelikle firmanızı ve sizleri tanıyabilir miyiz?

Adana’da yerleşik,kepenk,panjur,tente pergola ve Giyotin cam motorları alanında faaliyet göstermekteyiz.Giyotin cam sektörünün lider tüp motor markasıyız diyebilirim. Sektör konusunda uzman kadromuz ile Türkiye’de geliştirdiğimiz yeni nesil akıllı tüp motorlarını dünya standartlarında üreten firmamız LCF, yaptığı yatırımlar ile ürünlerini yerli ve kendisini milli bir marka yapma yolunda azimle çalışmaktadır.

Katıldığınız R + T Türkiye Fuarı’nı değerlendirir misiniz?

2018 R+T Shangai tecrübesinin ardından 2019 R+T Türkiye LCF’nin olmazsa olmazı oldu. Dünyadaki meslektaşlarımızı bir araya getiren R+T Türkiye Fuarı, markamızın tanıtımında bizlere katkı sağladı. LCF 2020 yılında da Türkiye’nin ve dünyanın seçkin fuarlarında yerini alacak.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2019 yılında LCF sektöre kattığı yenilikler ve fiyat avantajı sayesinde tüm meslektaşlarımızın tercihi oldu ve 2020’de de hem ekonomisi ile hem de sektöre katacağı yeniliklerle giyotin camın ve pergolanın vazgeçilmezi olmaya devam edecek. Türkiye’nin ve çevre ülkelerin tercih ettiği LCF 2020 için dünyada bir ilk olan Long Serisi 15 dakika çalışma süreli özel üretim motoru ile tüm sektörün tek tercihi olacak.

Neden LCF Giyotin ve Pergola Motoru?

LCF ürünleri Türk mühendisleri tarafından giyotin cam ve pergola sektörünün gereksinimlerini gözeterek Türkiye ve dünya standartlarına göre üretilmektedir. LCF tüp motorlar rakiplerine göre birçok üstün özelliği ile açık ara fark atmakta ve geldiğimiz bu noktada bilhassa giyotin ürünlerinde pazarın vazgeçilmezi olmayı hak etmiş durumdadır. LCF’nin tercih edilme nedenleri arasında gözle görülen ve görülemeyen birçok özellik mevcut ve tabi ki bunların başında ürün ekonomisi gelmekte. LCF yeni nesil akıllı tüp motor teknolojisi ile üretim yapan nadir markaların içinde olmasına rağmen ekonomisi ile bunların hepsini ekarte etmiştir.

lcf yapi teknolojileri 62b

LCF akıllı tüp motorlar 180 Nm kuvvete kadar üretilmekte olup yüksek kuvvetlerde çok verimli çalışmaktadır. Motorlarımız özellikle giyotin ve pergolada kullanılacağından 450W’tan başlayıp 550W’a kadar çeşitli güçlerde imal edilmektedir. Bu yüksek kuvvetler ile brandalar çok rahat gerilmekte ve giyotin camlar sorunsuz kalkmaktadır.

Yüksek kuvvetler için yüksek motor gücüne ihtiyaç olup rakiplerimiz 300- 400W arası güç kullanarak bu durumu uzun yıllar için riske etmektedir. Bunların yanı sıra LCF ürünlerinin gear box bölümünde ve bağlantı kısımlarında metal aparatlar kullanılmaktadır.

Plastik ürünler tercih edilmemektedir. Motorlarımız 85-240 volt free voltaj sistemine haiz elektronik kontrol ünitelerine sahip olup ülkemizin her yerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Aynı zamanda Arap Yarımadası ve Afrika’da da hiçbir değişiklik yapılmadan kullanılarak bazı meslektaşlarımızın özel tercihi olmuştur.

LCF akıllı tüp motorlar kumanda sisteminin haricinde Aç-Dur-Kapa komutlarını kablo üzerinden yapabilmekte ve akıllı bina teknolojisi ile alışveriş merkezlerinin yangın alarm sistemlerine,otomasyon sistemlerine adapte edilmektedir.

LCF yeni bir özellik olarak sürekli çalışan motorların koruma termik süresi 4 dakika iken Long Serisi ile bu süreyi 15 dakikaya çıkarmış olup bilhassa pergolaların sürekli çalışması sağlanmıştır. Bu özellik LCF’nin 2019 Ar-Ge çalışmaları ile dünyada bir ilk olup tüm sektöre ışık tutacaktır.

LCF akıllı tüp motorlar standartta 12 devir ve 9 devir üretilmekte 15-20 ve 26 devir özel üretimleri 2018 yılından beri seri üretimdedir. LCF’nin kumanda ürünleri arasında tekli, dörtlü, sekizli, on altılı ürünleri olup 2020 yılında Diamond Serisi ürünleri ile lüks segmentte de tercih sebebi olacaktır.

Leading Tubular Motor Brand of Guillotine Glass Industry: LCF Construction Techniques

We talked with Hüseyin KAYA, one of the partners of LCF Company, which serVES its customers with a wide range of products in the field of automatic door production, about the R + F Expo they participated in and “LCF Guillotine and Pergola Motor”.

 

lcf yapi teknolojileri 62c

Powered by OrdaSoft!