REHAU Grubu’nda Büyük Değişim Başladı

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon için ileriye dönük ve bütünsel çözümler sunan REHAU Grubu, organizasyon yapısını değiştiriyor.

 

 

 

 

 

rehau 89a

REHAU Grubu, REHAU Automotive ve REHAU Industries’i grup içinde ayrı şirketler olarak organize etme kararı aldı.  Bu doğrultuda REHAU Denetim Kurulu’nun 20 yıldan fazla bir süredir yönetiminde olan Jobst WAGNER, 1 Temmuz 2021’de denetim kurulu başkanlığı görevini kardeşi Dr. Veit WAGNER’e devrederek ve başkan yardımcılığı rolünü üstlendi. Son 20 senedir kardeşiyle birlikte REHAU Grubu istikrarlı bir şekilde geliştirerek, rotalarını küresel olarak aktif bir şirketler grubu olmak için belirlediklerini belirten Jobst WAGNER, “Kuruluşumuzdan itibaren inovasyon, girişimcilik, özgürlük ve müşteri yakınlığına öncelik, bağımsız bir aile şirketi olmak, şirketimizin özünü ve kusursuz kültürünü oluşturuyor. Biz her şeyden önce, beraber yürüdüğümüz çalışanlarımızla bu başarılı yola odaklanıyoruz “ dedi.

Dr. Veit WAGNER ise “Modern bir aile şirketi olarak, REHAU Grubu’nu sürdürülebilir, başarılı bir geleceğe yönlendirmek için değişime güveniyoruz. Özellikle bölümlerimizi daha da güçlü hale getirmek istiyoruz. REHAU Grubu, tüm iş birimleri için birleştirici, güçlü üst yapı olmaya devam ediyor” açıklamasında bulundu. 

Otomotiv Bölümü, REHAU Automotive Adıyla Bağımsız Bir Şirket Olacak

Yeni dönem ile birlikte iş modeli, müşteri yapısı ve iç organizasyon açısından farklı olan otomotiv bölümü, REHAU Automotive adı altında bağımsız bir şirket olarak hayatına devam edecek. Yeni iş birimine daha çevik ve rekabetçi olmak için daha fazla özerklik verilecek. Manevra ve karar verme için daha fazla alanın yanında, yine REHAU Grubu’nun güçlü şemsiyesi altında faaliyet gösterecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Markus DİSTELHOFF başkanlığındaki Michael COLBERG, Operasyon Direktörü (COO) ve Finans ve Mali İşler Direktörü (CFO) olarak, Stefan FİCHT ise mevcut Otomotiv Yönetim Kurulu (AEB), olarak yeni şirkette operasyonel yönetim işlevini yerine getirmeye devam edecek. Gelecekte AEB, üyeleri REHAU’nun mevcut grup Yönetim Kurulu Başkanı William CHRİSTENSEN ve REHAU’nun Finans ve Mali İşler Direktörü Dr. Martin ZWYSSİG olacak olan kendi Otomotiv Denetim Kurulu’na doğrudan rapor verecek. Uzun yıllar Brose’un yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmüş Jürgen OTTO, yönetim kurulunun dış temsilci olarak tamamlayacak.

Rehau Industries Şemsiye Oluşturacak

Yeni şirket REHAU Industries, REHAU’nun diğer bölümleri için ortak şemsiyeyi oluşturacak. Diğer bölümler şöyle olacak: Bina ve Altyapı Çözümleri, Pencere Çözümleri, Mobilya Çözümleri ve Endüstriyel Çözümler. Aynı zamanda bölümler arası hizmet birimlerine ev sahipliği yapacak. Her iki yeni şirket de müşteri odaklı rekabet ve karlı büyüme için en uygun şekilde konumlandırılacak. REHAU Industries, Yönetim Kurulu Başkanı William CHRİSTENSEN tarafından yönetilmeye devam edecek. Yeni yapıya geçişin 2022 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Yeni yönetim organları çalışmalarına 1 Temmuz 2021’de başlayacak. REHAU çalışanları için, tüm iş sözleşmeleri, sözleşme içeriği ve kıdemleri değişmeden kalacak. REHAU Grubu, güçlü, bağımsız desteklere sahip güçlü, pazar odaklı bir organizasyona doğru bir sonraki önemli adımı atıyor.

 

Big Change Has Begun at REHAU Group

Rehau, offering prospective and holistic solutions for sustainable construction and modernization, is changing its organizational structure.

Powered by OrdaSoft!