Şişecam ZeroBuild Forumu’nda Düzcam Ürünlerinin Çevreye Katkısını Anlattı

Şişecam, Sıfır Enerji Bina etkinliği ZeroBuild’22 Forumu’na katıldı. Şişecam, forumda “Yapılarda Karbon Emisyonlarının Azaltımında Malzeme Yönetimi” ve “NSEB ve Isı Yalıtımı” oturumlarında düzcam ürünlerinin karbon emisyonlarının azaltılmasına katkısı ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Şişecam standında, sektör profesyonellerine enerji tasarrufuna yönelik ürünlerini tanıtırken Isıcam K 3+ test tüneliyle de ilgili bilgiler verdi ve katılımcılara test tünelini deneyimleme fırsatı sundu.

 

 

 

sisecam 94b

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam, enerji verimliliği sağlayan ürünleri ile yaşama değer katıyor. Bir yandan enerji verimliliği sağlayan kaplamalı camların üretimi, geliştirilmesi ve Ar-Ge çalışmalarını sürdürürken diğer yandan konu ile ilgili farkındalık yaratacak projelerine devam ediyor. Bu kapsamda Şişecam, 23-26 Mart 2022 tarihlerinde TÜYAP’ta 44. Yapı Fuarı bünyesinde düzenlenen Sıfır Enerji Bina etkinliği ‘ZeroBuild’22 Forumu’na katıldı.

K 3+ Test Tüneli Büyük İlgi Gördü

Forumda “Yapılarda Karbon Emisyonlarının Azaltımında Malzeme Yönetimi” oturumunda yer alan Şişecam, ürünlerinin karbon emisyonlarının azaltılmasına katkısı ve yasal düzenlemeler yönü ile NSEB’in cam sektörüne etkileri ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Forumda ayrıca sektör profesyonellerine etkin enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünleri ve yalıtım camlarındaki geniş ürün gamı hakkında bilgi verdi. Forumda katılımcıların deneyimleme fırsatı bulduğu Isıcam K 3+ test tüneli büyük ilgi gördü.

Sıfır Enerji Binalara Dönüşüm Tartışıldı

“Change Starts Here-Değişim Burada Başlıyor” sloganıyla, 16 farklı oturumda düzenlenen etkinliğe, ulusal ve uluslararası alanda birçok uzman konuşmacı ve akademisyen katıldı. “Sıfır Enerji Bina” forumu, Yapı Fuarı ve ZeroBuild Türkiye Youtube kanallarında canlı olarak yayınlandı. Forumda, binalarda enerji verimliliği, yenilenebilir enerji sistemleri gibi konular da ele alındı. Bununla birlikte, Avrupa Birliği’nde 1 Ocak 2021’den itibaren tüm yeni binalarda zorunlu hale getirilen ve birçok ülkenin eylem planları arasında yer alan sıfır enerji binalara dönüşüm konusu da tartışıldı.

Şişecam described the Contribution of Flat Glass Products to the Environment at the ZeroBuild Forum           

Şişecam attended the Zero-ENergy Building activity of ZeroBuild’22 Forum. Şişecam peformed presentations on the contribution of flat glass products to the reduction of carbon emissions at the “Materials Management for Reducing Carbon Emissions in Buildings” and “NSEB and Thermal Insulation” sessions of the forum. In its booth, Şişecam not only introduced its energy saving products to industry professionals, but also provided information about the Isıcam K 3+ test tunnel, and offered the participants the opportunity to experience the test tunnel.

 

sisecam 94a

sisecam 94c

Powered by OrdaSoft!