Şehitlerimiz tekrar

EDİTORYAL

Kemal Bey resim 2021Özlemle Beklediğimiz Fuarımıza Kavuşuyoruz

Yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde 2022’ye umutla bakıyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak içerisinde bulunduğumuz sürecin sektörümüz açısından kazanımlarını ve çözüm bekleyen yönlerini sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz.

Aşılanmanın hız kazanmasıyla birlikte biz de çok özlediğimiz firma ziyaretlerimize ve fuar katılımlarımıza başladık. Ortadoğu bölgesinin en büyük fuarlarından olan 165 Türk firmasının katılım sağladığı The Big 5 Show Dubai Fuarı’nda yerimizi aldık. Abu Dabi Büyükelçisi Tugay TUNÇER’e dergilerimizi takdim ettik. Türk firmalarımız için oldukça verimli geçen fuar, firmalarımızın yeni iş bağlantıları kurmasına da vesile oldu. Heyecanla beklediğimiz Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021 başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı fuarlarımız aracılığıyla firma temsilcilerimizle birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrasya’nın en büyük ve prestijli fuarı Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021’de her zaman olduğu gibi 3 ayrı holde 3 ayrı standımızla yer alarak firma temsilcilerimizle buluşuyoruz. Fuarımızın bu sene firmalarımızın gövde gösterilerine sahne olacağına inanıyoruz. Firmalarımızın bağlantılarının uluslararası ticari faaliyetlerine büyük bir değer kazandıracağını hep birlikte göreceğiz. Tüm sektör temsilcilerimizin verimli bir fuar geçirmesini diliyoruz.

Bu sayımızda İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ihracata katkı sağlayan firmalarımızın ödüllendirildiği “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerini kazanan firmalarımızın başarılarıyla mutluluğumuzu taçlandırdık. Bu yıl 4. Kez kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanını sayfalarımıza taşıdık. Basın Danışmanlığını üstlendiğimiz TALSAD’ın 50. kuruluş yıl dönümünde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı bizzat takip ettik.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak ALUS (Uluslararası Alüminyum Sempozyumu) sponsorluğumuz kapsamında, sempozyuma verdiğimiz desteklerden dolayı TALSAD tarafından plaketle ödüllendirildik. Derneğimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyor, birlikte sektörümüz adına başarılarla dolu bir gelecek inşa etmeyi ümit ediyoruz.

2022’nin ülkemizin geleceği için çok güzel gelişmeleri beraberinde getireceğine gönülden inanıyoruz. Bu kapsamda, yeni yılın sağlıklı ve ferah günleri bizlere kazandırmasını temenni ediyoruz.

 

 

 

imza


E-DERGİLER

 

win87kpk      ozel2021kpk     yd48kpk

hatipoglu nevsehir1Nevşehir Egepen Deceuninck Bayisi, Değişimin İzinden Gidiyor

Egepen Deceuninck Nevşehir bayisi sahibi Osman HATİPOĞLU ile erken yaşta başlayan çalışma hayatının kazanımlarını, çeyrek asırdan bu yana Nevşehir ve civarında yürüttükleri faaliyetleri ve Egepen Deceuninck ailesinin en genç üyesi olarak gelecek hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

hatipoglu nevsehir2

Röportajımıza başlarken sizi tanıyabilir miyiz?

1985 yılında Nevşehir’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi de Nevşehir’de tamamladım. Esnaflığı ve ticareti öğrenmek için işyerimizde çalışmaya başladım. Bu nedenle eğitimime devam edemedim. Erken yaşlarda çalışma hayatına atılarak, çıraklık ve kalfalık sürecini tamamladım ve usta oldum. 2007 yılından sonra da muhasebe, satış ve pazarlama departmanları bünyesinde farklı görevlerde bulunarak bugünkü konumuna yükseldim. Geriye dönüp baktığımda iş hayatımın çok iyi ve doyurucu geçtiğini söyleyebilirim.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız, 1996’da faaliyete başladı. İlk günden itibaren kaliteden taviz vermeden, müşterimizin memnuniyetini ön planda tutan ve sorunları çözen yaklaşımımızla Nevşehir’de ve civar bölgede aranılan firma olduk. Müşterilerimizi, doğru ürün grupları konusunda en iyi şekilde bilgilendirerek, bölgedeki konumumuzu sağlamlaştırdık. Bu sayede müşteri kitlemizle aramızda duygusal bir bağ oluştu. Bölgede kemikleşmiş bir kitlemiz var. Üst düzey müşteri memnuniyeti sayesinde, müşteri kitlemize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Hangi ürün gruplarınız ile sektöre hizmet vermektesiniz?

Ana faaliyet konumuz PVC üretimidir. PVC pencere ve kapı sistemleri, panjur, garaj kapısı, kepenk ve cam balkon üretiyoruz.

Bayisi olduğunuz markalar ve bu markaları tercih etme sebepleriniz nelerdir?

Müşterilerimizi aile gibi görmemiz ve kendi menfaatimizden çok onların memnuniyeti için çalışmamız, çeyrek asırdır bizi zirvede tuttu. 1996 yılından 2019 sonuna kadar Kompen bayisiydik. 2020, bizim için değişim yılı oldu. Şimdi Egepen Deceuninck ailesinin en genç ve en yeni üyesiyiz. Egepen Deceuninck ailesi ile tamamen yenilendik. Yaşadığımız pandemi süreci, piyasayı etkilese de bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren iyileşmeler başladı. Firma değişikliği ile birlikte il dışından da taleplerimiz arttı. Egepen Deceuninck’i güçlü yapısı, “Türkiye’nin Penceresi” sloganını sonuna kadar hak etmesi ve biz bayilerine büyük önem vermesi nedeniyle tercih ettik. Bundan da çok mutluyuz. 1996 yılından bu yana mesleğimizi severek yapıyoruz. Yenilikleri en iyi şekilde takip ederek müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Egepen Deceuninck ailesinin üyesi olarak hedef ve başarı yolunda engellere takılmadan yürümeye devam edeceğiz. Yine bu döneme ilişkin olarak özellikle pandemi tedbirlerini en üst seviyede uyguladığımızı söylemek istiyorum.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Yurt içinde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’na ve bölgemizdeki fuarlara katılmaya gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki yıl değişimi tamamlamış bir şekilde, alt yapımıza ağırlık verip makine parkurumuzu büyüteceğiz, makineleşmeye önem vereceğiz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Yayınlarınızı yakından takip ediyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak destekleriniz için teşekkür ediyoruz.

Egepen Deceuninck’s Nevşehir Dealer Traces the Path of Change

We interviewed with Osman HATİPOĞLU, the owner of Egepen Deceuninck’s Nevşehir Dealer, regarding his gains from the work life he embarked into in his early ages, the activities he conducted in Nevşehir and its vicinity for a quarter-century, the future goals of his as being the youngest member of Egepen Deceuninck family.

hatipoglu nevsehir3