Şişecam Düzcam, Isıcam Yetkili Üreticileri ile Online Güç Birliği Yaptı

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam’ın Isıcam yetkili üreticileri ile gerçekleştirdiği online buluşmalarda, pandemi dönemi ve sonrasında camın yeni kullanım alanları ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği için alınabilecek önlemler ele alındı.

PÜKAD 2020 Yönetim Kurulu Toplantısı Pandemi Gündemiyle Yapıldı

PÜKAD 2020 Yönetim Kurulu Toplantısı, pandemi öncesinde gerçekleştirilen PÜKAD 2020 Olağanüstü Genel Kurul toplantısının ardından, Sağlık Bakanlığı tarafından salgın riskine karşı ilan edilen kurallar çerçevesinde, Et-inn Restoran’ın bahçesindeki açık alanda gerçekleştirildi.

BETA Kimya’dan 315 Milyon TL’lik Üretim Tesisi Yatırımı

Türkiye’nin en köklü kimya şirketlerinden BETA Kimya, GEBKİM’de Ortadoğu ile Doğu Avrupa’nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal üretim tesisinin temelini attı. 315 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek tesis, 500 kişiye istihdam sağlayacak.

gebkim sepaGEBKİM ve SEPA Arasında, “Milli Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü İçin İmzalar Atıldı

Kocaeli Valiliği ile GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) arasında, “Mesleki Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü imzalandı. Protokol ile SEPA ve plastik ambalaj sanayicileri, sektördeki deneyim ve uzmanlıklarını öğrencilerle paylaşarak mesleki eğitime katkı sağlayacaklar.

istanbul ticaret borsasiTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ: “Milli Sanayimiz Doğmasaydı Diğer Ülkelerin İnsafına Kalırdık”

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, koronovirüs ile birlikte ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sanayinin yerlileştirme çabaları bu kadar ısrarla sürdürülmese ve yerli ve milli sanayimiz doğmasaydı diğer ülkelerin insafına kalırdık.” dedi.

iso logoTürkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” ile “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” araştırmalarının sonuçlarını açıkladı.

 

Esat ERDURAK’ın 50 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, pencere sistemlerine kazandırdığı en yeni teknolojilerle dünyanın alkışladığı Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK’a, 50 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi taktim ettik.

Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de Sektör Temsilcilerini İstanbul’da Buluşturacak

Yapı malzemeleri temsilcilerini de kapsayan inşaat sektörünün uluslararası iş birliği platformu Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de 43’üncü kez kapılarını açacak.

 

Şişecam Düzcam, Marmaray ile Kıtalararası Cam İhracatı Yapan İlk Şirket Oldu

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, cam ihracatında bir ilki gerçekleştirdi. Bilecik’ten Bulgaristan’ın Targovishte şehrine düzcam sevkiyatını Marmaray Boğaz Tüp Geçidi kullanarak yapan şirket, Marmaray ile demiryolu kullanarak kıtalararası cam ihracatı yapan ilk şirket oldu.

Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU: “Hedefimiz İthalatın 4 Misli İhracat Seviyesine Ulaşmak”

Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale gelen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısının 35’incisi, “Toparlanma mı, İkinci Dalga mı?” başlığında, online ortamda düzenlendi. Toplantıda katılımcılara seslenen Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, “Hedefimiz, Covid-19 sonrası 5 yıllık süreçte ithalatın 4 misli ihracat seviyesine ulaşmak ve ülkemize sağladığımız cari fazlayı artırmaktır” dedi.

Şişecam Düzcam,“T Buluşmaları”nı İlk Kez Global ve Online Olarak Düzenledi

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği “T Buluşmaları” etkinliğini ilk kez global ve online olarak gerçekleştirdi.

 

9’uncu Kimya Ar- Ge Proje Pazarı Başvuruları, 9 Ekim’e Kadar Devam Edecek

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ve TÜBİTAK desteği ile düzenlenen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nın 9’uncusu,

bu yıl gerçekleştirilecek.

 

 

Ticaret BakanligiTicaret Bakanı Ruhsar PEKCAN: “Türkiye, Küresel Tedarik ve Değer Zincirinin Yeni Adresi Olarak Çok Büyük Fırsatlar Barındırıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN başkanlığında gerçekleşen 15’inci İstişare Toplantısı’nda, pandemi döneminde tedarik ve değer zincirinde yeni adres arayışları masaya yatırıldı.

 

 

Şişecam Topluluğu TSE’den “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Alan İlk Cam Üreticisi Oldu

Şişecam Topluluğu, küresel salgının başlangıcından bu yana hayata geçirdiği en üst düzeydeki önlem ve uygulamalarıyla Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alan ilk cam üreticisi olarak, bir ilke daha imza attı.

 

Şişecam Topluluğu’dan Virüs ve Bakterilere Karşı “V Block” Teknolojisi

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam Topluluğu, cam yüzeylerdeki virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi geliştirerek bir ilke daha imza attı.

 

 

 

Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU:“Çevre Dostu Enerji Verimli Binalar Gelecekte Ülkelerin En Önemli Gündemi Olacak”

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Gelecekte çevre dostu, enerji verimli, sürdürülebilir binalar, ülkelerin en önemli gündemi olacak. Ülkemizde tüketilen toplam enerjinin yaklaşık yüzde 31 gibi büyük bir kısmı binalarda kullanılıyor. Oysa binalarda enerji verimliliğini artırıp, enerji ithalatını ve sera gazı salımını azaltarak, ekonomiye ve çevreye katkı sağlayabiliriz” dedi.

xl mimarlikXL Mimarlık+Mühendislik’e İki Ödül Birden

XL Mimarlık+Mühendislik, The DNA Paris Design Awards 2020’de “İrme Elektrik Genel Merkez Binası” ve “WITHCO Coworking Space” projeleri ile iki ayrı ödülün sahibi oldu.

 

 

ikmib sf60aKimya Sektöründe 2019’un İhracat Yıldızları Belli Oldu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından her yıl verilen İhracatın Yıldızları ödülleri, sahiplerini buldu. Pandemi dolayısıyla ilk kez online ortamda düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde 28 kategoride, ilk 5’e giren 140 firma ödül almaya hak kazandı. 

 

 

monador logoOtomatik Kapı Sistemlerine Talep İkiye Katlandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte temassız teknoloji yatırımları da hız kanandı. Monador Otomatik Kapı Sistemleri kurucu ortaklarından Mehmet Hürrem BİNGÖL, kapı kollarına temasla yayılabilecek zararlı virüslerin bulaşmasını ortadan kaldıran otomatik kapı sistemlerine olan talebin, pandemi sürecinde ikiye katlandığını söyledi.

 

Yorglass, 75 Milyon TL’lik Yeni Fabrikasıyla, İhracatını 2’ye Katlayacak

Düz cam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncularından Yorglass, koronavirüse rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

 

 

Kimya Sektöründen Haziranda Yüzde 10,2 ‘lik İhracat Artışı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre; kimya sektörü ihracatı, haziran ayında geçen sene aynı döneme göre yüzde 10,17 artarak 1,42 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren 2’nci sektörü kimyanın yarıyıl ihracatı ise 8,64 milyar dolar oldu.

 

Pandemide Balkon Camlama Sistemlerine Talep % 53 Arttı

Koronavirüs günleri ile evde geçirilen zamanın 24 saate sığdırılması, balkonları sosyalleşme alanına dönüştürdü. Balkon camlama sistemlerinin lider markalarından Albert Genau’nun verilerine göre; bu süreçte cambalkon sistemlerine talep, 30 ilde sokağa çıkma yasaklarına rağmen yüzde 53 artış gösterdi.

 

TİM’den İhracatçılara 500 Milyon Dolarlık Destek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM,) ihracatçıların avantajlı faiz oranları da dahil olmak üzere pek çok fayda içerecek şekilde finansmana erişebilmeleri için Türkiye İş Bankası ile protokol imzaladı. Türkiye ekonomisinin itici gücü olan ihracatçıların önlerini açacak protokolle; Türk Lirası ve Yabancı Para olmak üzere toplam 500 milyon dolarlık bir nakdi kredi paketi sunuluyor.

 

Medikal, Kozmetik Sektörü ve Kimyevi Maddelerdeki İhracat Kısıtlaması Kaldırıldı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, ihracı kayda bağlı, ihracı yasak ve ön izne bağlı olan ürünlerin 2 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Tebliğ değişikliği ile yürürlükten kaldırılmasına ilişkin yazılı bir değerlendirme yaptı.

 

turk eximbank logoTürk Eximbank’tan Tarihi Hamle!

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, Türk Eximbank tarafından Irak’ta inşa edilecek enerji santrali projeleri için Türkiye’den gerçekleştirilecek mal ve hizmet ihracatına yönelik İngiltere İhracat Kredi Kuruluşuna, 79,2 milyon dolarlık reasürans/garanti desteği sağlandığını açıkladı.

 

Küresel Oyuncu Şişecam, 2022’nin “Birleşmiş Milletler Uluslararası Cam Yılı” Olması İçin Liderlik Ediyor

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, camın günümüzdeki teknolojik, bilimsel ve ekonomik önemini vurgulamak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2022’nin “Uluslararası Cam Yılı” olarak ilan edilmesi için Uluslararası Cam Komisyonu (ICG) ile birlikte çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda, içerisinde bulunduğumuz yüzyılın “Cam Çağı“ olması inancıyla, BM Genel Kurulu’na başvuruda bulundu.

Destek Paketi, İnşaat Malzemeleri Sanayi Üretiminde Toparlanma Etkisi Yarattı

‘Türkiye İMSAD Haziran 2020 Sektör Raporu’na göre; Covid-19 salgını nedeniyle inşaat malzemeleri sanayi üretimi nisan ayında, 2019 yılı nisan ayına göre yüzde 24,1 geriledi. Normalleşme süreciyle birlikte sunulan teşvik paketiyle haziranda hızlı bir toparlanma yaşadı.

 

Türkiye İMSAD, İnşaat Malzemeleri Sanayisinin Son 5 Yılına Işık Tuttu

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD, ‘Türkiye İMSAD Yapı Sektörü Raporu 2019’u, yayımladı. Üretimden istihdama, ihracattan ithalata sektörün son 5 yılına ışık tutan rapora göre; Türkiye, 21,48 milyar dolarlık inşaat malzemeleri ihracatı ile 2019 yılında bir sıra yükselerek, dünyanın 11’inci ihracatçı ülkesi oldu.

 

İhracat Yeni Normale Rekorla Başladı

Türkiye’nin ihracatı 2020 yılı haziran ayında yüzde 15,8 artışla 13 milyar 469 milyon dolar oldu. İhracatta mayıs ayına göre, yüzde 35,2 ile rekor artış hızı elde edildi. Haziranda bin 443 firma ihracat ailesine katılırken, 27 sektörün 24’ü ihracatta artış sağladı. Son 12 aylık ihracat da yüzde 15,1 düşüşle 75 milyar 55 milyon dolar oldu.

 

 

tugiadTÜGİAD, Pandemi Sonrası Türkiye Ekonomisinin Yol Haritasını Çıkardı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Prof. Dr. Emre ALKİN ve Ekonomist Murat SAĞMAN’ı ağırladığı toplantısında, pandemi döneminde Türkiye ekonomisinde yaşananları ve pandemi dönemi sonrasını beklentileri masaya yatırdı. 

 

REHAU, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni İmzaladı

Sürdürülebilirlik stratejilerinin kapsamını gün geçtikçe genişletmeye devam eden REHAU, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. REHAU CEO’su William CHRISTENSEN, sorumlu kurumsal yönetim konusunda dünyanın en büyük ve en önemli kurumlarından birinin üyesi olarak, kendilerini sürdürülebilirlik ilkelerine adadıklarını duyurdu.

 

iosb 83aİOSB’den “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyası’na Büyük Destek

Türkiye’nin en eski ve en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasına 5 milyon TL ile destek oldu. Sanayinin başkenti olarak tanımlanan İOSB, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

 

 

yapi fuari 202143. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

T.C. Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarlara ilişkin kararını takiben, 43. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

Salt Cam Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na Katıldı

Türkiye’nin en eski cam firmalarından biri olan Salt Cam, 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na katıldı.

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB)’ın Desteklediği Avrasya Pencere, Cam ve Kapı 2020 Fuarları Gerçekleşti

Avrasya Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları 04 - 07 Mart 2020 tarihleri arasında pencere, cam, kapı üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. 

PÜKAD, Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’nı Bu Yıl Da Destekledi

PÜKAD-Pencere ve Kapı Sektörü Derneği’nin her yıl desteklediği Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde tüm sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

 

BETA Kimya A.Ş. Yapı Kimyasallarına Bir Pencere Daha Açtı

Türk kimya sektörünün köklü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş fuarda ilk kez tanıtılan yeni Apel Poliüretan Mastik, Apel Nötr Dış Cephe Silikonu ürünleriyle sektör profesyonellerinden tam not aldı. MS polimerler ve montaj köpükleriyle de büyük beğeni topladı.

Kale, Avrasya Pencere Fuarı’nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

Yenilikçi ürünleriyle kapı pencere aksesuar ve donanım sektörlerinde öne çıkan Kale Kapı Pencere’nin, 4-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda tanıttığı yeni ürünler, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

hirdavat fuari 202012-15 MART 2020 HIRDAVAT FUARI

 

 

 

Pimapen Bayisi, Arc Yapı ile Fabrika Gezisi Yapıldı

Pimapen ‘in Kartepe’de bulunan fabrikasına, Mersin bölgesinde yeni bayi olan Arc Yapı ve alt bayileri ile fabrika gezisi gerçekleşti.

 

 

Powered by OrdaSoft!