Şehitlerimiz tekrar

EDİTORYAL

Kemal Bey resim 2021Özlemle Beklediğimiz Fuarımıza Kavuşuyoruz

Yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde 2022’ye umutla bakıyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak içerisinde bulunduğumuz sürecin sektörümüz açısından kazanımlarını ve çözüm bekleyen yönlerini sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz.

Aşılanmanın hız kazanmasıyla birlikte biz de çok özlediğimiz firma ziyaretlerimize ve fuar katılımlarımıza başladık. Ortadoğu bölgesinin en büyük fuarlarından olan 165 Türk firmasının katılım sağladığı The Big 5 Show Dubai Fuarı’nda yerimizi aldık. Abu Dabi Büyükelçisi Tugay TUNÇER’e dergilerimizi takdim ettik. Türk firmalarımız için oldukça verimli geçen fuar, firmalarımızın yeni iş bağlantıları kurmasına da vesile oldu. Heyecanla beklediğimiz Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021 başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı fuarlarımız aracılığıyla firma temsilcilerimizle birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrasya’nın en büyük ve prestijli fuarı Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021’de her zaman olduğu gibi 3 ayrı holde 3 ayrı standımızla yer alarak firma temsilcilerimizle buluşuyoruz. Fuarımızın bu sene firmalarımızın gövde gösterilerine sahne olacağına inanıyoruz. Firmalarımızın bağlantılarının uluslararası ticari faaliyetlerine büyük bir değer kazandıracağını hep birlikte göreceğiz. Tüm sektör temsilcilerimizin verimli bir fuar geçirmesini diliyoruz.

Bu sayımızda İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ihracata katkı sağlayan firmalarımızın ödüllendirildiği “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerini kazanan firmalarımızın başarılarıyla mutluluğumuzu taçlandırdık. Bu yıl 4. Kez kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanını sayfalarımıza taşıdık. Basın Danışmanlığını üstlendiğimiz TALSAD’ın 50. kuruluş yıl dönümünde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı bizzat takip ettik.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak ALUS (Uluslararası Alüminyum Sempozyumu) sponsorluğumuz kapsamında, sempozyuma verdiğimiz desteklerden dolayı TALSAD tarafından plaketle ödüllendirildik. Derneğimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyor, birlikte sektörümüz adına başarılarla dolu bir gelecek inşa etmeyi ümit ediyoruz.

2022’nin ülkemizin geleceği için çok güzel gelişmeleri beraberinde getireceğine gönülden inanıyoruz. Bu kapsamda, yeni yılın sağlıklı ve ferah günleri bizlere kazandırmasını temenni ediyoruz.

 

 

 

imza


E-DERGİLER

 

win87kpk      ozel2021kpk     yd48kpk

Esat ERDURAK’ın 50 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, pencere sistemlerine kazandırdığı en yeni teknolojilerle dünyanın alkışladığı Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK’a, 50 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi taktim ettik.

 

ersas plaket

Yapı sektörünün tüm alanlarını temsil eden firmaların sesi olan Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, sektörde köklü tecrübenin eseri olan başarı hikâyelerini keşfetmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda; fuarlar, basın toplantılarını, ödül törenlerini yakından takip ederek yerel ve uluslararası firmalarımızın başarı hikâyelerini sizlerle buluşturuyoruz. 1970 yılında pencere sektörüne adım atan, sektöre kazandırdığı ilklerle 50 yıllık örnek bir başarı hikâyesi çizen Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK, bu isimler arasında en çok dikkat çekenlerden… Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak kendilerini ziyaret ederek, 50 yıl önce başlayan ilham veren başarı hikayesi ve sektöre kazandırdığı ilklerden dolayı, kendisine plaket takdiminde bununduk.

Dünyadan Alkış Alıyor

1970 yılında, henüz 12 yaşındayken alüminyum pencere yaparak sektöre adım atan Esat ERDURAK, 50 yıllık serüveninde çok önemli kilometrelerden geçti. Dünyanın çok sayıda ülkesine, pencere sistemlerinde en yeni teknolojileri kazandırarak çok sayıda devrime imzasını attı. Türk üretim ve Ar- Ge gücünü geliştirdiği PAL Sistemi ile kanıtlayan ERDURAK, bu sistem ile başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden alkış aldı. Son olarak dünyada PVC sektöründe devrim olarak tanımlanan MonoBlock uPVC PVC pencere sistemini sektöre kazandıran ERDURAK, dünya konut pencerelerinden yüzde 94 pay alan PVC pencerelerine ilişkin Ar- Ge çalışmalarıyla dünyada sektörün en büyük oyuncuları tarafından takip ediliyor. ERDURAK imzasını taşıyan en yeni teknolojiler, dünyanın pek çok ülkesi tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Plaque from Win&ArtProje and ALU&Art Magazines for Esat ERDURAK’s Success Story for 50 Years

As Win&ARTProje and ALU&Art Magazines, we presented our plaque inspired by his exemplary success story for 50 years, to Esat ERDURAK, the Executive Director of Ersaş A.Ş., the company being acclaimed worldwide thanks to the state-of-the-art technologies it has been introducing to the windows systems.

ersas plaket 2