Şehitlerimiz tekrar

EDİTORYAL

Kemal Bey resim 2021Özlemle Beklediğimiz Fuarımıza Kavuşuyoruz

Yıl sonuna yaklaştığımız bugünlerde 2022’ye umutla bakıyoruz. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak içerisinde bulunduğumuz sürecin sektörümüz açısından kazanımlarını ve çözüm bekleyen yönlerini sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz.

Aşılanmanın hız kazanmasıyla birlikte biz de çok özlediğimiz firma ziyaretlerimize ve fuar katılımlarımıza başladık. Ortadoğu bölgesinin en büyük fuarlarından olan 165 Türk firmasının katılım sağladığı The Big 5 Show Dubai Fuarı’nda yerimizi aldık. Abu Dabi Büyükelçisi Tugay TUNÇER’e dergilerimizi takdim ettik. Türk firmalarımız için oldukça verimli geçen fuar, firmalarımızın yeni iş bağlantıları kurmasına da vesile oldu. Heyecanla beklediğimiz Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021 başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı fuarlarımız aracılığıyla firma temsilcilerimizle birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrasya’nın en büyük ve prestijli fuarı Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum 2021’de her zaman olduğu gibi 3 ayrı holde 3 ayrı standımızla yer alarak firma temsilcilerimizle buluşuyoruz. Fuarımızın bu sene firmalarımızın gövde gösterilerine sahne olacağına inanıyoruz. Firmalarımızın bağlantılarının uluslararası ticari faaliyetlerine büyük bir değer kazandıracağını hep birlikte göreceğiz. Tüm sektör temsilcilerimizin verimli bir fuar geçirmesini diliyoruz.

Bu sayımızda İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ihracata katkı sağlayan firmalarımızın ödüllendirildiği “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerini kazanan firmalarımızın başarılarıyla mutluluğumuzu taçlandırdık. Bu yıl 4. Kez kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanını sayfalarımıza taşıdık. Basın Danışmanlığını üstlendiğimiz TALSAD’ın 50. kuruluş yıl dönümünde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı bizzat takip ettik.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak ALUS (Uluslararası Alüminyum Sempozyumu) sponsorluğumuz kapsamında, sempozyuma verdiğimiz desteklerden dolayı TALSAD tarafından plaketle ödüllendirildik. Derneğimize bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyor, birlikte sektörümüz adına başarılarla dolu bir gelecek inşa etmeyi ümit ediyoruz.

2022’nin ülkemizin geleceği için çok güzel gelişmeleri beraberinde getireceğine gönülden inanıyoruz. Bu kapsamda, yeni yılın sağlıklı ve ferah günleri bizlere kazandırmasını temenni ediyoruz.

 

 

 

imza


E-DERGİLER

 

win87kpk      ozel2021kpk     yd48kpk

gebkim sepaGEBKİM ve SEPA Arasında, “Milli Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü İçin İmzalar Atıldı

Kocaeli Valiliği ile GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) arasında, “Mesleki Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü imzalandı. Protokol ile SEPA ve plastik ambalaj sanayicileri, sektördeki deneyim ve uzmanlıklarını öğrencilerle paylaşarak mesleki eğitime katkı sağlayacaklar.

 

 

 

gebkim sepa 2

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı; nitelikli bir mesleki eğitim için GEBKİM MTAL’de eğitim gören öğrencilerin yanı sıra, eğitmenlerin de kimya sanayi ile yakın iletişim halinde olması gerektiğinden hareketle, sanayi işbirliklerinin kurulmasına büyük önem veriyor. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın bu yöndeki son adımı Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) ile gerçekleştirilen işbirliği oldu. Kocaeli Valiliği ile GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ve SEPA arasında yapılan “Mesleki Eğitim – Sektör İşbirliği” Protokolü, düzenlenen törenle imzalandı. Protokol; GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Otomasyon Bölümü öğretmen ve öğrencileri ile SEPA tarafından gerçekleştirilecek staj, kariyer günleri, fabrika gezilerinin yanı sıra sektöre dair bilgi ve teknoloji paylaşımını kapsıyor. Böylece SEPA ve sektör temsilcileri, GEBKİM MTAL’ye uzmanlık ve deneyimlerini aktarma, nitelikli mesleki eğitime katkı sağlama fırsatı bulurken okulda yapılacak üretimlere ambalaj desteği de verecek.

Törene; Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Mesleki Eğitim Şube Müdürü Hayati AYDIN, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim ARACI ile Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran ARACI, M. İmer ÖZER, Barış PAKİŞ, Cem YELTEN, Sebahattin IŞIK, Macit AYDIN ve Vakıf Müdürü Burak M. SARICI, GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan ÇELİK, SEPA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KINACI, SEPA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman ACUN, SEPA Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ÖZHUY ile SEPA Genel Sekreteri Gülçin KAZAK katıldı. Açılış konuşmasının ardından Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim ARACI, SEPA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KINACI ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman ACUN “Mesleki Eğitim – Sektör İşbirliği” Protokolüne imza attılar.

İmzaların atılmasının ardından GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim ARACI, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hayata geçmesinde büyük katkısı olan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK ile sert plastik ambalaj sanayii olarak GEBKİM MTAL’ye destek veren SEPA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KINACI’ya birer teşekkür plaketi takdim etti.

Mustafa KINACI: “Çorbada Bizim de Tuzumuz Bulunsun İstedik”

SEPA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KINACI, tören sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli sanayicilerimizin katkılarıyla Milli Eğitim ordumuza kazandırılan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin modern laboratuvarları ve uygulama atölyeleri, modern bilim, kültür ve sanata yakışır derslikleri ve eğitmen altyapısı ile geleceği aydınlığa kavuşturacak gençleri yetiştirecek önemli eğitim yuvalarından biri olacağından eminiz. Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri olarak, çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek geleceği şekillendirecek bu örnek projeye destek vermekten dolayı mutluyuz. İmzalanan bu protokol hem eğitim-sanayi işbirliğini geliştirmek hem de bu yuvadan mezun olan tüm gençlere istihdam sağlamak amacına hizmet edecektir. Plastik ambalaj sanayicilerimiz, GEBKİM MTAL öğrenci ve öğretmenleri ile deneyimlerini paylaşacak, fabrika gezileri ve staj imkanları dâhil her türlü desteği verecektir”

Vefa İbrahim ARACI: “Mesleki Eğitimde Ezberleri Bozmak için Çalışıyoruz”

Mesleki eğitimde ezberleri bozmak ve Kocaeli’nin kimya ekosistemine iyi yetişmiş mezunlar kazandırmak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim ARACI, konuşmasının başında SEPA’ya destekleri için teşekkür ederek şöyle devam etti: “Nitelikli bir mesleki eğitim ile gençlerimizi sektöre hazırlamak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Kocaeli Valiliğimiz, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve kimya sanayimizin değerli STK’ları, temsilcilerinin destekleri ile gerçekten de ülkemize örnek olacak bir eğitim modeli ve meslek okulunu bölgemize kazandırdık. Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’ne ve sanayicilerimize GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne olan destek ve katkıları için teşekkür ediyorum. SEPA, aynı zamanda okulumuzda kurduğumuz Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ne malzeme desteği de verdi. Sanayicilerimizin yanımızda olmaları ve hedeflerimizi paylaşmaları bizler için çok kıymetli. Bu protokol sayesinde eminim önümüzdeki günlerde birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Hayırlı olmasını diliyorum”.    

Türkiye’nin En İyi Mesleki Eğitim Veren Okulu Olma Hedefi

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (GEBKİM MTAL), kimya sanayinde geniş bir ekosisteme ev sahipliği yapan Kocaeli’nin ve Türkiye’nin en iyi mesleki eğitim veren okulu olma hedefiyle çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın öğrencilerine sunduğu imkânlar, deneyimli yönetici ve öğretmen kadrosu, kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarları, bu yıl devreye alınacak olan Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi ile mesleki eğitimde başarılı bir model ortaya koyuyor. 2020 LGS sonuçlarına göre, henüz 2’inci yılında, Kocaeli genelinde en yüksek yüzdelik dilimle öğrenci alan ikinci okul olması da bu iddiasını güçlendirdi.

GEBKİM and SEPA Undersigned the Protocol of “National Education-Sector Collaboration” They Entered Into

“National Education-Sector Collaboration” Protocol has been undersigned by and between Kocaeli Governorate-GEBKİM Education, Research, and Health Foundation and Hard Plastic Package Industrialists’ Association (SEPA). By virtue of the Protocol, SEPA and plastic package industrialists shall share their experience and expertise in the sector with the students, and thereby contribute to the respective vocational education.