woodtech 4Woodtech, Ağaç İşleme Sektöründe Kaçırılmayacak Fırsatlar Sunacak
Türkiye ekonomisine katkı sağlayan sektörlerin başında gelen ağaç işleme makineleri sektörü, 19-23 Ekim tarihleri arasında, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

 


Ağaç işleme sektörünün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olan WoodTech Fuarı (Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı), katılımcılarına hedef pazarıyla doğrudan etkileşim kurmak, ağaç işleme teknolojilerindeki son gelişmeleri öğrenmek, bilgi alışverişinde bulunmak, markalarını güçlendirmek ve yeni iş bağlantıları kurmak için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Dünyanın Dört Bir Yakından Katılımcı Bekleniyor
İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar, Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) ve Avrupa Ağaç İşleme Makineleri Üreticileri Federasyonu (EUMABOIS) işbirliğiyle düzenleniyor. Yenilikçi çözümlerini yanı sıra son teknoloji ekipman ve makinelerin tüm yelpazesini sergilemek için dünyanın dört bir yanından katılımcı firmaları bir araya getirecek fuarda, ahşap işleme, yüzey işlem makineleri, makine donanımları, ağaç işleme yazılım çözümleri ve orman endüstrisi için makineler sergilenecek.

Yeni Coğrafyaların Kapılarını Açıyor
36 yıldır devam eden WoodTech, uluslararası çapta ticaretin merkezi olarak, ahşap işleme teknolojilerini ve sektörel yenilikleri fuar ziyaretçileri ile buluşturuyor. Sektöre yeni ihracat pazarları kazandırmak için pazarlama ağını her geçen yıl genişletmeye de devam eden fuar, önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yapmaya ve yurt dışında yeni coğrafyalara açılmak isteyenler için etkin bir ticaret platformu olmaya devam edecek.

Her Yıl İhracat Rekoru Kırıyor
Ürettiği makinelerle tüm dünyanın ilgisini çeken Türk ağaç işleme teknolojileri sektörü, 2022 yılı sonunda 152 milyon dolarlık ihracat yaparak bir kez daha rekorunu egale etmişti. Yıl boyunca toplam 150 ülkeye ihracat yapma başarısı gösteren sektör, 1 milyon dolar ve üzeri ihracat yapılan ülke sayısını da 45’e yükseltmişti. Yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını artırmak isteyen katılımcıları için etkin bir ticaret platformu olmaya devam edecek WoodTech Fuarı hakkında daha fazla bilgiye www.woodtechistanbul.com web sitesinden erişim sağlanırken, ücretsiz online bilet temin edilebiliyor.