Always “One Step Ahead” Wıth Innovatıve Solutıons By Vorne

VORNE is a 2002-launched brand of “İleri Pencere ve Kapı Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.”, one of the pioneering Turkish companies in window and door systems, established in 1985 under the name of “İleri Kalıpçılık”.

PÜKAB (Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği) İftar Organizasyonu

21 Nisan tarihinde Limak Eurasia Luxury Hotel’de PÜKAB Yönetim Kurulu ev sahipliğinde  düzenlenen iftar programında dernek üyeleri ve sektör temsilcileri bir araya geldi.

 

PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) İftar Organizasyonu

PÜKAD, 13 Nisan tarihinde Et-inn Restoran’da düzenlediği iftar programında dernek üyeleri ve sektör paydaşlarıyla buluştu.

 

PÜKAD, Turkeybuild İstanbul Fuarı’ndaki Yerini Aldı

PÜKAD, (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) Turkeybuild İstanbul Fuarı’nın fuaye alanındaki standında sektör profesyonelleri ile bir araya geldi. 4 gün süren fuar boyunca sektör tarafından en çok merak edilen konulara açıklık getirerek sektör temsilcilerine rehberlik etti.

ASAŞ’a ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ndan 4 Ödül Birden

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ‘İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’ töreninde  4 ayrı ödül almaya hak kazandı.

 

Wiber Ant Yapı İftar Organizasyonu

İnterpen Akdeniz bölge distribütörü Wiber Ant Yapı, İnterpen sponsorluğunda, 14 Nisan tarihinde Konyaaltı Sedir Restaurant’ta iftar programı düzenledi.

 

Şişecam ZeroBuild Forumu’nda Düzcam Ürünlerinin Çevreye Katkısını Anlattı

Şişecam, Sıfır Enerji Bina etkinliği ZeroBuild’22 Forumu’na katıldı. Şişecam, forumda “Yapılarda Karbon Emisyonlarının Azaltımında Malzeme Yönetimi” ve “NSEB ve Isı Yalıtımı” oturumlarında düzcam ürünlerinin karbon emisyonlarının azaltılmasına katkısı ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

asas 01a7. ALUEXPO Fuarı’nda Yerini Alan ASAŞ, ALUS’10 Sempozyumu’na Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketi Aldı

ASAŞ, alüminyum sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşmalarından olan ALUEXPO fuarında bu sene de yerini aldı. Fuar kapsamında düzenlenen, ALUS’10 Sempozyumu’nun gerçekleştirilmesi adına verdiği katkılar ve platin sponsorluğundan dolayı teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. Firmaya teşekkür plaketini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK takdim etti.

Kimya Sektöründe İhracatın Yıldızları Ödüllerine Kavuştu

Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci sektörü olan kimyada 2021 yılının ihracat yıldızları belli oldu. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) her yıl düzenlediği İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni, bu yıl 21 Mart tarihinde gerçekleştirildi. 2021 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde 34 kategoride 170 ödül sahiplerini buldu.

Türkiye İMSAD, 44. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’a Firma ve Dernek Üyeleriyle Katıldı

İnşaat malzemesi sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, inşaat sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’a, firma ve dernek üyeleriyle katıldı.

a2 aksesuarA2 Kapı ve Pencere Aksesuarları’nın, Roto Frank Türkiye İle 15. Yılı

Geniş ürün yelpazesi ile her geçen gün gücüne güç katan A2 Kapı ve Pencere Aksesuarları, Roto Frank Türkiye ile iş ortaklığının 15. yılını kutladı.

 

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizle Hardware Eurasia Fuarı’nda Yerimizi Aldık

Mimart Yayıncılık olarak Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD) iş birliğiyle ilk kez düzenlenen Hardware Eurasia Fuarı’nda sektör temsilcilerimizle buluşarak yeni sayılarımızın dağıtımını gerçekleştirdik.

Fıratpen, İki Serisine Birden “Pasif Ev” Sertifikası Almayı Başaran İlk Marka Oldu

Alman Pasif Ev Enstitüsü (PHI) tarafından verilen “Pasif Ev Komponent Sertifikası”nı Redonit 85 ve Elegance 80 Serileriyle almaya hak kazanan Fıratpen, maksimum yalıtım ve enerji tasarrufu sağlayarak daha sürdürülebilir bir dünya için üretmeye devam ediyor.

windolineWindoline PVC Pencere ve Kapı Sistemleri İftar Organizasyonu

“Uygun Fiyat Maksimum Kalite” sloganıyla Ağustos 2021 tarihinde, Windoline markasını bünyesine katan Gümülcine Yapı, inşaat sektöründeki tecrübesini, deneyimli kadrosunun yenilikçi vizyonuyla birleştirerek gücüne güç kattı.

Akpürçek PVC, Bayileri ile Afyon’da Buluştu

Sektöründe gelişen teknolojiye entegre olarak dünyadaki yenilikleri müşterilerine büyük bir hızla sunan Akpürçek PVC, bayileriyle NG Afyon Wellness & Convention Hotel’de bir araya geldi.

Yılmaz Makine İftar Organizasyonu

Yılmaz Makine, 22 Nisan tarihinde Çekmeköy’deki merkez ofisinde düzenlediği iftar programında sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Dünyanın 100 ülkesine ihracat gerçekleştiren Yılmaz Makine, küresel rekabette sahip olduğu gücü artırmak ve dünya genelinde ürünlerini daha fazla pazara ulaştırabilmek amacıyla kurduğu “Dijital Stüdyo”yu misafirlerine tanıttı.

bursa dort mevsimBursa Dört Mevsim Pvc İftar Organizasyonu

Adopen Güney Marmara Bölge Distribütörü Bursa Dört Mevsim PVC, 26 Nisan tarihinde Bursa Almira Hotel’de düzenlediği iftar programında sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Adil PELİSTER, İKMİB Seçimlerinde Güven Tazeledi

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) 2021 yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı ve BETA Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, oy çoğunluğuyla yeniden İKMİB Başkanı oldu.

Winsa Sıfır Enerjili Binalar Zirvesi’nde Ürünlerini Tanıttı

İlklerin ve yeniliklerin öncüsü Winsa, “Change Starts Here” sloganıyla Uluslararası Sıfır Enerjili Binalar Zirvesi’nde Revotech ve Yeni Dorado 76 Sistemlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Egepen Deceuninck Yeni Serisi LegendArt’ı Satışa Sundu

PVC profil sektöründe ilklerin öncüsü Egepen Deceuninck, zarif tasarımın üstün performans ile buluştuğu yeni serisi LegendArt’ı satışa sundu.

 

ASAŞ Panjur ve Kepenk Çözüm Ortakları Kıbrıs’ta Buluştu 

ASAŞ Panjur ve Kepenk Sistemleri, Kıbrıs’ta Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan 30 çözüm ortağı ile bir araya geldi.

 

 

VORNE, ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ Ödüllerinde Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1.’lik Elde Etti

VORNE, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ‘İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’ töreninde Kapı Pencere Cephe Aksesuarları kategorisinde 1. oldu.

İhracatı Rekora Taşıyan ‘Metalik Yıldızlar’ Ödüllerini Aldı

Geçtiğimiz yılı yüzde 49,5’lik artış ve 12,4 milyar dolarlık rekor bir ihracat ile tamamlayan demir ve demir dışı metaller sektörünün lider kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), başarılı ihracatçılarını düzenlenen törenle ödüllendirdi. ‘İhracatın Metalik Yıldızları’nda toplam 71 firmaya ödül verildi.

İDDMİB’de Çetin TECDELİOĞLU Dönemi Başladı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Bir önceki dönemde İDDMİB Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Çetin TECDELİOĞLU, İDDMİB’in yeni başkanı seçildi.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizle ALUEXPO’da Sektör Temsilcilerimizin Sesi Olduk

Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ile ALUEXPO’da  firmalarımızla buluştuk. Sektör paydaşlarımızın temsilciliğini üstlendiğimiz standımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE tarafından ziyaret edildi.

 altin cekul odul“Yapının Oscarları” Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri Yapı Kataloğu İle 28.Kez Sektörle Buluşuyor!

1991 - 2017 yılları arasında Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen ve yapı sektörünün prestij ödülleri olarak anılan ‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödül programıdır.

seyad 01Sektörel Yayıncılar Yeni Başkanını Seçti

Sektörel Yayıncılar Derneği’nde (SEYAD) 2022 yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin seçildiği genel kurulda SEYAD’ın Yeni Başkanı, Moneta Medya Grubu’nun Genel Müdürü Mesut Kul oldu.

PÜKAD 2022 Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

PÜKAD tarafından 24 Şubat tarihinde, Sundance Hotel İstanbul’da yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2022-2023 döneminde görev alacak yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

İnşaat Malzemeleri Sanayisinde Büyüme Sürüyor

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Şubat 2022 Sektör Raporu’na göre, inşaat malzemeleri sanayi üretiminde büyüme yılın son ayında da devam ederek, geçen yılın Aralık ayına göre miktar bazında yüzde 7,4 arttı.

İnşaat Malzemeleri Sanayisi, 2021’de 30 Milyar Doları Aşarak Tarihin En Yüksek İhracatını Gerçekleştirdi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Aralık 2021’e göre, inşaat malzemeleri sanayi ihracatı yüzde 46,2 artışla 30,88 milyar dolara ulaşarak endeksin ölçülmeye başlandığı 2013 yılından bu yana tarihi zirvesini yaptı.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özcan Doğu KAYA, İKMİB Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) mevcut yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak dört yıldır çalışmalarını yürüten ve aile şirketi Derby Konveyör Bant Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş Geliştirme ve Teknolojik Gelişmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı koltuğunda oturan Özcan Doğu KAYA, Nisan 2022’deki seçimlerde İKMİB başkanlığına aday olduğunu duyurdu. 

Kale Kilit Bayileri ile Sapanca’da Buluştu

Tecrübeyi teknoloji ile birleştiren Kale Kilit ‘Hep Birlikte, Hep Daha İyisi için Bir Aradayız’ mottosundan yola çıkarak bayileri ile Sapanca’da bir araya geldi.

 

GEBKİM OSB İstihdam Sahasını Genişletiyor

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’de kurulan Teknoloji Geliştirme ve Çözüm Merkezi (GEBTEK) bölgesel istihdama katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Dilovası ve Gebze bölgelerinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofisi’yle de görüşen GEBKİM yetkilileri, düzenlenecek tanışma etkinliğiyle bölgede iş arayanlarla buluşacak.

Adil PELİSTER: “Enflasyonla Mücadele İçin Kimya Sektörümüze de KDV ve ÖTV Desteği Bekliyoruz”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıkladığı temel gıda ürünlerindeki KDV’nin düşürülmesi ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATi’nin açıkladığı “Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri”

İKMİB Başkanı Adil PELİSTER: “Ülkemizin Büyümesine En Çok Katkı Veren İkinci Sektör Kimya”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, Türkiye ekonomisi 2021 yılı büyüme verilerine ilişkin değerlendirmesinde, “Kimya sektörü olarak, ihracatımızın katma değerini yükseltmek için üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle birlikte daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye ve ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

cati cephe odul 2021Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ve Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 19.su düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı ve Cephe dergisi tarafından 11.cisi düzenlenen “Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri” bu yıl BAU Teknolojileri dergimizin organizasyonu altında sahiplerini buldu.

Şişecam İtalyan Refrakter Üreticisi Refel’i Satın Alıyor

Bu yatırımla tedarik zincirinin kırılmasına bağlı riskleri bertaraf etmeyi hedefleyen Şişecam, rekabetçi pozisyonunu koruyacak ve müşterilerine global ölçekte hizmet vermeyi sürdürecek.

Yılmaz Makine İhracat Yaptığı Ülke Sayısını 100’e Ulaştırdı

Yılmaz Makine 2021 yılında dünyanın 100 ülkesine ürün ve hizmetlerini ulaştırarak büyük bir başarıya imza attı. Yılmaz Makine Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ali SNOPÇE, “Geride kalan 2021 yılında, BM’ye bağlı 208 ülkenin 100’üne ihracat yapma başarısı gösteren Yılmaz Makine’nin hedefi çok açık: tüm dünyada tercih edilen marka olmak” dedi

Akpürçek PVC’ye “Yılın En İyi PVC Pencere ve Kapı Üreticisi” Ödülü

Sektörde 42 yılı geride bırakan Bartın’ın köklü firmalarından Akpürçek PVC, önemli bir başarıya daha imza atarak “Yılın En İyi PVC Pencere ve Kapı Üreticisi” ödülüne layık görüldü.

asas 75bPlastik Sektörü İKMİB’in Düzenlediği Geri Dönüşüm Çalıştayında Buluştu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen Plastikte Geri Dönüşüm ve Döngüsel Ekonomi Çalıştayı, Antalya’da gerçekleştirildi.

Powered by OrdaSoft!