BETA Kimya, Pandemide Yüzde 25 Büyüdü, Yapı Market ve E-Ticaret Sitelerine Adım Attı

Türkiye’nin en köklü kimya şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., yeni yatırım ve ürünleriyle büyümeye devam ediyor.

 

 

Kimya Sektörü Mayıs Ayında İhracatta Zirveye Oturdu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü bu yıl mayıs ayında pandemiye rağmen 2,13 milyar dolarlık ihracat ile en çok ihracat yapan sektör oldu. Geçen yıl mayıs ayına göre yüzde 80 artış sağlayan sektörün ilk 5 aylık ihracatı ise yüzde 35 artışla 9,6 milyar dolara ulaştı.

REHAU Grubu’nda Büyük Değişim Başladı

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon için ileriye dönük ve bütünsel çözümler sunan REHAU Grubu, organizasyon yapısını değiştiriyor.

 

 

ASAŞSANAT, ARTCONTACT İstanbul “Kurum Onur Ödülü”nün Sahibi Oldu

Sanata ve alüminyum heykel üretimi yapmak isteyen öğrenciler ile genç ve profesyonel sanatçılara verdiği destek nedeniyle ARTCONTACT İstanbul tarafından “Kurum Onur Ödülü”ne layık görülen ASAŞSANAT’ın ürettiği sanat eserleri, ARTCONTACT İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergilendi

Türkiye İMSAD 43. Gündem Buluşmaları’nda Denizyolu Konteyner Taşımacılığında Yaşanan Değişim Konuşuldu

Türkiye İMSAD’ın 43’üncü ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, Denizyolu Konteyner Taşımacılığında Neler Oluyor?’ başlığıyla gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, “60 milyon ton ihracat ile ülkemizin en yüksek ihracat hacmini gerçekleştiren sektörüz. Ürün çeşidimiz, ülkelerin çeşitliliği, pazarların büyüklüğü ve uzaklığı değişti. Dolayısıyla lojistik, dünden daha da önemli hale geldi. Hızla değişen lojistik dünyasındaki  dinamikleri anlamak ve güçlü stratejilere odaklanmak zorundayız” dedi.

Kimya Sektöründe 2020’nin İhracat Yıldızları Ödüllerine Kavuştu

Kimya sektöründe 2020 yılının ihracat yıldızları, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) bu yıl hibrit olarak düzenlediği “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” aracılığıyla ödüllerine kavuştu. Törende 35 kategoride, 175 ödül sahiplerini buldu.

ASAŞ Desteğiyle Geliştirilen Dezenfekte Robotu, Pandemi Sürecinde Hastane ve Fabrikalara Büyük Kolaylık Getirdi

Yeni nesil otonom mobil robotlar üretmeye odaklanan bir araştırma ve geliştirme şirketi Patika Robotics’in ASAŞ’ın desteğiyle geliştirdiği otonom dezenfekte robotu, pandemi sürecinde virüslerle yüksek yoğunluklu UV-C ışınlarıyla savaşarak hastane ve fabrikalara kolaylık sağladı.

PÜKAD, İlk Yüz Yüze Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) uzunca bir aranın ardından hafifletilen pandemi koşulları çerçevesinde ilk yüz yüze yönetim kurulu toplantısını, 17 Haziran’da Holiday Inn İstanbul Airport Hotel’de gerçekleştirdi.

SAHA İstanbul, Dünyanın İlk Sanal Savunma Fuarı SAHA EXPO ile Uluslararası Arenada Yankı Uyandırdı

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami KELEŞ ile dünyanın ilk sanal savunma sanayi fuarı olması sebebiyle uluslararası arenada büyük bir yankı uyandıran SAHA EXPO Sanal Fuar’ın kazanımlarını, kasım ayında düzenlenecek SAHA EXPO’nun detaylarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

yapi fuari 2021log

06−09 NİSAN 2021 İSTANBUL YAPI FUARI

 

 

aselsan 1aASELSAN, Küresel Teknoloji Firması Olarak Türk Savunma Sanayisinin Vizyonunu Globale Taşıyor

Türkiye’nin savunma sanayide yakaladığı yerli ve milli başarısının mimarlarından biri olan ASELSAN, yerli yabancı 24 iştiraki ile global bir marka haline dönüştü.

PÜKAD 2021 Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini Belirledi

Pencere ve Kapı Sektörü Derneği, (PÜKAD) 31 Mart tarihinde yoğun bir katılımla düzenlediği 2021 Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda 2021-2022 döneminde görev alacak yönetim kurulu üyelerini belirledi.

tubitak mam 1bTÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü, Döküm Sanayine Yönelik Kordiyerit Esaslı Seramik Filtre ile Döküm Sanayi için Maliyet Avantajı Getirecek

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Malzemeler Grubu, ekstrüzyon yöntemi ile geliştirdiği kordiyerit esaslı bal peteği seramik filtre üretim teknolojisi ile döküm sanayinin ihtiyaçlarına hizmet ederken ciddi maliyet avantajı getirecek. TÜBİTAK MAM, bu yeni teknoloji ile yerli hammadde kaynaklarının, ileri teknoloji uygulamalarına yönelik malzeme üretiminde başarılı bir şekilde kullanılabileceğini bir kez daha ortaya koydu.

ito 70cŞekib AVDAGİÇ: “İstanbul, Marka Şehir Olarak Pandemi Sonrasında Önemini Artıracak”

İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ, Dünya Pazarlama Zirvesi’nde yaptığı konuşmada yenilikçiliğin firmalar ve uluslar için lokomotif hale gelmesi gerektiğini ve yeni dönemde arz değer zinciri başta olmak üzere yeni stratejilerin devreye almasının önemini vurgulayarak, “İstanbul, marka şehir olarak pandemi sonrasında önemini artıracak” dedi.

cevre ve sehircilik bakanligiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM: “Şehircilik Anlayışımızla Dünyaya Ev Sahipliği Yapmaya Hazırız”

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe konutların, sosyal ve kamusal alanların ‘geleceğe hitap eden şehircilik anlayışıyla’ tasarlandığını vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, “Ekolojik koridorları, millet bahçeleri, afetlere dayanıklı sosyal donatı merkezli konut ve akıllı şehir projeleriyle dünyada örnek bir şehircilik çalışması yürütüyoruz. Geleceğe hitap eden şehircilik anlayışıyla dünyaya ev sahipliği yapmaya hazırız” dedi.

GEBKİM OSB, Kimya Sektörünün Teknoloji Üssü Olacak

GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yerli teknolojilerin üretilmesi için harekete geçti ve OSB bünyesinde Dijital Dönüşüm Merkezi Kurulması için düğmeye basıldı. GEBKİM Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, bu merkez ile kimya sanayinde teknoloji ve dijital dönüşüme liderlik edecek.

Şişecam Bulgaristan Yatırım Ajansı’nın “Sürdürülebilir Yatırım Ödülü”ne Layık Görüldü

Türkiye’nin küresel cam sektöründeki lider temsilcisi Şişecam, Bulgaristan Yatırım Ajansı tarafından bu sene ilk kez verilen “Sürdürülebilir Yatırım Ödülü”ne layık görüldü.

 

Türkiye İMSAD 41. ‘Gündem Buluşmaları’nda ‘Pandexit’ Konuşuldu

Pandemiden çıkışın (Pandexit) konuşulduğu toplantıda Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, “Sektör olarak, yatırımlarımız, ticari faaliyetlerimiz, yarattığımız istihdam, ithalatın 3 misli ihracatımızla, ekonomimize kazandırdığımız cari fazlayla kritik bir rol üstleniyoruz” dedi.

Yorglass BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni İmzalayarak Bir İlki Gerçekleştirdi

Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atan Yorglass, Türkiye’de sektöründe öncü oldu.

 

 

GEBKİM MTAL, Mesleki Eğitimde 43’üncü Ar-Ge Merkezi Unvanı Kazandı

GEBKİM Vakfı tarafından desteklenen GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitimde 43’üncü Ar-Ge Merkezi oldu.

 

Kimya Sanayinin Nabzı, “2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası”nda Attı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in 17’inci dönem başkanlığını yürüttüğü Kimya Sektör Platformu (KSP) bünyesinde gerçekleştirilen “2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası”, Kimya Sektör Platformu (KSP) Başkanı ve İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER’in ev sahipliğinde dijital platformda yapıldı.

baykar 1aTürkiye, AKINCI TİHA ile Hava Savunması Yapabilecek Teknolojiye Ulaştı

Baykar Teknoloji Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, Türkiye’nin kendi ihtiyaçlarıyla birlikte dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına cevap veren, dünya genelinde adından sıkça söz ettiren insansız hava araçlarını üreten bir konuma yükseldiğine dikkat çekerek, “AKINCI TİHA hava savunması yapabilecek kapasiteye sahip” dedi.

tmb 1Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Başkanlık Koltuğu Erdal EREN’e Emanet

Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 33’üncü Olağan Genel Kurulu’nda, birliğin yeni başkanı seçildi. Genel kurulda yapılan yönetim kurulu seçimlerinde Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yeni başkanı 2004- 2011 yıllarında da aynı görevi üstlenen Erdal EREN oldu.

PÜKAD Yönetim Kurulu Üyelerinden PAGEV’e Ziyaret

Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD) yönetim kurulu üyeleri, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Başkanı Yavuz EROĞLU’nu makamında ziyaret etti.

 

catider 2020Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’20 Kazananlar Belli Oldu

Yalıtım dergimiz tarafından bu yıl 18.si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde kazananı belirlemek için yapılan Seçici Kurul toplantısı 13 Nisan Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşti.

 

Şişecam’ın Net Satışları 2020 Yılında 21,3 Milyar TL Seviyesine Yükseldi

Dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla küresel bir oyuncu olan Şişecam’ın 2020 yılında konsolide net satışları 21,3 milyar TL seviyesine ulaştı.

 

Salt Cam Personelinden Anlamlı Kan Bağışı

Salt Cam personeli, Salt Cam Yönetim Kurulu Başkanı Metin SALT’ın doğum gününde gerçekleştirilen “Doğum Günümde Dostlarımla Kan Veriyorum” kampanyasıyla Kızılay’a kan bağışında bulunarak farkındalık yarattı.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN: “Türkiye Ekonomisi, Takdire Şayan Bir Performans Sergiledi”

2020 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN, dünyada büyük bir üretim üsttü olmaya aday olan Türkiye’nin, 2021 yılı ve sonrasını kapsayan dönemde, birbiriyle uyumlu para ve maliye politikalarının da itici gücüyle, pozitif büyüme performansını artırarak sürdüreceğine inandıklarını belirtti.

Verimder İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre ALKİN:“Verimli Enerji Kullanımı ile Kaybolan Enerjiyi de Kullanmak Mümkün!”

Enerji tasarrufunun toplum tarafından enerjiyi az kullanmak şeklinde yorumlandığını vurgulayan VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre ALKİN, “Enerji tasarrufu ile amacımız, daha az enerji kullanıp mekanları zayıf bir iklimlendirmeye maruz bırakmak değil,

Kimya Sektörü İhracatı Şubatta Yüzde 12,72 Arttı

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, bu yılın şubat ayında 1,68 milyar dolar’lık kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı gerçekleştirildi. Sektörün iki aylık ihracatı ise yüzde 4,60 artışla 3,32 milyar dolara ulaştı.

pagev 1aPAGEV’den Ham Maddedeki Astronomik Fiyat Artışına 2 Ayaklı Çözüm Önerisi

Ham madde fiyatlardaki yüzde 100’lük artışa dikkat çeken PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU, “Öncelikle yerli petrokimya şirketi, zaten az olan ham maddeyi ihraç etmek yerine tamamını iç piyasaya satsın ve ithal ham madde üzerindeki ekstra vergiler geçici süreyle askıya alınsın” önerisinde bulundu.

ege profilEge Profil, 40’ıncı Yılında

PVC profil sektöründe Egepen Deceuninck, Winsa, Pimapen, Maestro, cam balkon sektöründe Camoda, alüminyum sektöründe IQ Alüminyum markalarını bünyesinde bulunduran Türkiye’nin öncü kuruluşu Ege Profil, 40’ıncı yılında 13 milyon dolarlık marka değerine ulaşmayı başardı.

İnşaat Malzemeleri Sanayisi 2020’yi Yüzde 9,1 Büyüme ile Kapattı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Şubat 2021 Sektör Raporu’na göre, inşaat malzemeleri sanayi üretimi, 2020’nin son çeyreğinde 2019’un aynı dönemine göre yüzde 19 oranında arttı. 2020 yılının tamamında ise yüzde 9,1’lik büyüme sağladı.

 

VEKA Spectral Yüzey İşlemede Bir Şaheser Yaratıyor

VEKA Spectral ile yüzey kaplamada pencere pazarındaki öncü rolünü bir kez daha kanıtlayan VEKA, PVC profillerini, 1’inci sınıf ısı ve en iyi ses yalıtımı, yüksek güvenlik, konfor ve yüksek estetik standartlar gibi mükemmel özelliklerle birleştiriyor.

Egepen Deceuninck Uyarıyor: “Doğru PVC Pencere ve Kapı Seçimi Cüzdanınızın da Dostu!”

Kış mevsiminde ısı kayıplarının önüne geçerek faturaları düşürmenin yolunun doğru PVC pencere ve kapı seçiminden geçtiğini vurgulayan Egepen Deceuninck Pazarlama ve Satış Grup Müdürü Tamer ÖZEN, pencerenin profil genişliği, ısı ve ses yalıtımı, hava geçirgenliği, doğru montaj ve cam kalitesine önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Malzemeler Grubu Başarıdan Başarıya Koşuyor

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Malzemeler Grubu farklı son kullanım alanlarına yönelik sahip olduğu bilgi birikimi ve Ar-Ge yetkinliği ile sanayi kuruluşları, bakanlıklar ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ulusal ve uluslararası projelere imzasını atıyor.

Rehau Türkiye Ülke Müdürü Murat SARIMADEN: “Bu Sene Yenilenebilir Enerji Üzerine Odaklanacağız”

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon için ileriye dönük ve bütünsel çözümler sunan Rehau Türkiye, 2021 yılında yenilenebilir enerji, tasarruflu ürünler ve akıllı sistemler üzerine odaklanıyor.

 

ersaspenErsaş Pen, Monoblock uPVC ile Garantili Pencereyi Piyasaya Kazandırdı

PVC sektöründe bir dünya markası haline dönüşen Ersaş Pen, pencere sektöründe bir ilke imza atarak nihai tüketiciyi garantili pencere ile buluşturuyor.

 

mimart sz metalMimart Yayıncılık ve SZ Metal’den TÜBİTAK MAM Ziyareti

Win&ARTProje ile ALU&Art Dergileri ile sektörel yayıncılıkta çok sayıda ilklere imza atan Mimart Yayıncılık ve Organizasyon, alüminyum sektörünün duayeni SZ Metal, TÜBİTAK MAM’a anlamlı bir ziyarette bulundu.

 

ktm panjurErsaş, KTM Panjur ile Estetik ve İşlevselliği Bir Arada Sunuyor

Alüminyum ve PVC sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Ersaş, kutusuz olma özelliğiyle öne çıkan KTM Panjur ile işlevselliği, estetikle birleştiriyor.

 

 

Powered by OrdaSoft!