43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul 06 – 09 Nisan 2021’de TÜYAP’ta Kapılarını Açıyoryapi fuari 2021

Covid-19 tedbirleri kapsamında devam eden, hafta sonunu da kapsayan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul 01 – 04 Nisan 2021 yerine, 06 – 09 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek.

 

sisecam logoŞişecam’ın Faaliyet Raporu’na ARC’den İki Ödül Birden

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam’ın Faaliyet Raporu, dünyanın en prestijli faaliyet raporu yarışmalarından olan ARC’de (Annual Report Competition) 2 ödüle layık görüldü. Geleneksel faaliyet raporu kategorisinde “Gümüş”, “Kusursuz Uyum Mükemmel İşleyiş” konseptinde kurgulanan kapak ve tasarım kategorisinde ise “Bronz” ödülün sahibi oldu.

Tüyap Fuarcılık Grubu, 2020’nin Son Çeyreğinde 15 Bini Aşan Profesyoneli Fuarlarında Buluşturdu

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren fuarcılık sektörü, tüm paydaşlarıyla toparlanma sürecine girdi. 2020’de, kısıtların sona erdiği eylül ayı itibariyle fuarlarını düzenlemeye başlayan Tüyap Fuarcılık Grubu, yılın son 3 ayında 15 binden fazla profesyoneli fuarlarında ağırladı.

 

Adil PELİSTER: “Kimya Sektörü Pandemiye Rağmen En Çok İhracat Yapan 2’nci Sektör Olmayı Başardı”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil PELİSTER, kimya sektörünün 2020 yılını değerlendirdiği, 2021 yılı beklenti ve hedeflerini aktardığı açıklamasında, sektörün pandemiye rağmen üstün başarılar gösterdiğine dikkat çekti.

İsmail GÜLLE: “Türkiye, 2020’de Pandemiye Rağmen İhracatçı Kimliğine Çok Önemli Değerler Kazandırdı”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail GÜLLE, Türkiye ihracat faaliyetlerinin 2020 yılında geldiği son aşamayı aktardığı, 2021 yılı beklenti ve hedeflerini sıraladığı açıklamasında, Türkiye’nin 2020’de pandemiye rağmen ihracatçı kimliğine çok önemli değerler kazandırdığını, yeni dönemde yeni rekorlar beklendiğini vurguladı.

Beta Kimya A.Ş, Yeni Yatırımları ve İnovatif Ürünleriyle 2020’de Yüzde 35 Büyüme Elde Etti

Türk kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş, pandemiye rağmen yatırımda hız kesmeyerek yüzde 35 büyüme kat etti. 2020’de 20 yeni ürünü sektöre kazandırdı. İhracat ağına 10 ülke daha ekleyerek ihracat yaptığı ülke sayısını 75’e yükseltti. 2021’e yüzde 50 büyüme hedefi ile başlıyor.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN: “Tüm İmkân ve Projelerimizle Yapısal Reform Çalışmasının Destekçisi Olacağız” 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman KAAN, başlatılan reform hareketinin, iş dünyası adına önemli olduğunu vurgulayarak “Tüm imkân ve projelerimizle bu reform hareketinin destekçisi olacağız” dedi.

Egepen Deceuninck’ten Çocukların Yarınlarına Büyük Destek!

Türkiye’nin penceresi Egepen Deceuninck, Türkiye’nin geleceği olan çocukların düşlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler” programına sponsor olan Egepen Deceuninck Nevşehir Bayisi Hatipoğlu İnşaat, Yozgat’taki Sekili köyü Şehit Osman Pekşen Ortaokulu’na sanat atölyesi kurulmasına destek oldu.

tremco cpgBaşarı İçin İşbirliği! “CPG Europe Olarak Sizlerle Birlikte Geleceği Şekillendirmeye Kararlıyız”

Tremco illbruck Group, yeniden markalaşma sürecini tamamlayarak unvan değişikliğine gitti. Yeni dönemde CPG Construction Products Group Europe olarak faaliyetlerini sürdürecek. Bu kapsamda firma, illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit ürün markaları CPG Europe çatısında birleştirdi.

Prof. Dr. Metin USTA: “Alüminyum Sektörü, Nitelikli İnsan Kaynağına Yatırım Yapmalı”

Alüminyum sektöründe nitelikli insan kaynağının sektörün geleceği için çok önemli bir yatırım olduğuna işaret eden TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA, sanayicilere bu konuda destek çağrısında bulundu.

ticaret bakanligiTicaret Bakanlığı 81 İlde İhracat Atağı Başlattı

Ticaret Bakanlığı, hayata geçirdiği “81 İlde İhracata İlk Adım Programı” ile 81 ili kapsayan yeni bir ihracat hamlesi başlattı. Program kapsamında Bakanlık, Türkiye genelinde sahaya inerek potansiyeli olduğu halde ihracat yapamayan firmaları ihracata yönlendirecek.

Egepen Deceuninck, Geniş Bayi Ağıyla Müşterilerinin Beklentisini En Üst Seviyede Karşılıyor

Pandemi döneminde hijyen ve sosyal mesafe kurallarını titizlikle uygulayan Egepen Deceuninck, Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren yaklaşık bin 500 bayisi ile müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılıyor.

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü’nden GEBKİM OSB Ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si konumunu yeni yatırımlarla daha da güçlendiren GEBKİM Kimya İhtisas OSB’yi ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Kocaeli’ne değer katacak yeni projeler için işbirliği imkânları konuşuldu.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü, Türkiye’de Bir İlk Olan Yeni Projesiyle Alüminyum Sektöründe Çığır Açıyor

Geliştirdikleri proje ve ürünlerle sürdürülebilir, yenilikçi, bilimsel ve teknolojik çözümler üreten TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü, Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Alüminyum üretiminde mukavemetle birlikte hafiflik gerektiren, farklı uygulama alanlarında, enerji sönümleme ve ısı iletim özelliklerine sahip alüminyum A356 alaşımdan açık gözenekli metal köpük, metal bal peteği ve metal kafes (lattice) yapılarını, hassas döküm yöntemiyle üretmeyi başardı.

tmbÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM: “Yerli Üretim, İnşaat Maliyetlerini Düşürecek”

Türkiye’de yerli üretimin desteklenmesine yönelik atılan adımlar, inşaat sektöründe de yer buldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, inşaat sektöründe kullanılacak tüm malzemelerde önceliğin yerli üretim yapan inşaat malzemeleri şirketlerine verileceğini, bu tür çalışmaların Emlak Katılım Bankası ve Emlak Konut üzerinden yürütüleceğini açıkladı.

tmbTMB Başkanı Mithat YENİGÜN: “Müteahhitlerimiz, Yurt Dışı Projelerinde Yerli Malzeme Kullanarak İhracata Katkı Sağlıyor”

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) temel amaçlarından birinin, müteahhitlerinin projelerinde yerli ürün kullanımını teşvik etmek olduğunu vurgulayan Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat YENİGÜN, “Türk müteahhitlerimiz, yurtdışındaki projelerde yerli malzemelerinin kullanımına özen gösteriyor. Bu alandaki ihracata önemli katkılarda bulunuyoruz” dedi.

Win&ARTProje ile ALU&Art Dergilerimizin Almanya Temsilciliği, 11’inci Yılını Kutluyor

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizin Almanya Temsilciliği, 11 yıldır sürdürdüğü yolculuğunda yükselen bir başarı grafiği elde etti. Sektörün tüm oyuncularının sesini ülkeye ulaştıran temsilciliğimiz, firmamızın Avrupa’daki temsil gücünü 11 yılda zirveye çıkardı.

15’inci Yılımız Kutlu Olsun

Mimart Yayıncılık ve Organizasyon Olarak 15 Yılda Yereldeki Gücümüzü Globale Taşıdık

asf cam balkonASF Cam Balkon, Geleceğe Yatırım Vizyonuyla 2021’de Satış Ağını Genişletmeye Odaklanacak

2015 yılından bu yana geleceğe yatırım yapmak vizyonuyla sektöre değer katan ASF Cam Balkon’un Kurucusu Ferhat KIZGIR’dan firmanın faaliyet alanları ve 2021 hedefleri hakkında bilgiler aldık.

gebkim 0GEBKİM’de 1 Milyar 200 Milyon TL’lik 6 Yatırıma Aynı Anda Start Verildi

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM, yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen 6 tesisin toplu temel atma ve açılış törenine ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın video konferans ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın bizzat katılımıyla düzenlenen törende; yeni yatırımlarla binden fazla kişiye istihdam sağlanacağına, yıllık 100 milyon dolara yaklaşan ihracat gerçekleştirileceğine dikkat çekildi.

hardware Hibrit Fuar Modeli İle Güvenli Fuar Deneyim: Hardware Eurasia

Avrasya’nın ve dünyanın en kapsamlı hırdavat endüstrisi etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Hardware Eurasia Fuarı, Reed Tüyap’ın uluslararası fuarcılık deneyimi ve Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektörel gücü ile 1-4 Nisan 2021 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kale Kilit 12’nci Kez İDDMİB İhracat Şampiyonu Seçildi

Bugüne kadar 100’den fazla ülkeye ihracat yapan güvenliğin lider markalarından Kale Kilit, İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri”nde, metal hırdavat kategorisinde 12’nci kez 1’inciliğe layık görüldü.

ikmib 1İKMİB, Genç Kimyacılar ile Kadın Kimya İhracatçılarını Buluşturacak

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), genç kimyacılar ile kadın kimya ihracatçılarını buluşturarak sektördeki sinerjiyi yükseltmek amacıyla “İKMİB Gençlik Komitesi” ve “İKMİB Kadın Kimya İhracatçıları Komitesi” kurdu.

ASAŞPEN, İlk TV Reklam Filminde “Mimar Sinan Yaşasaydı Ne Yapardı?” Sorusuna Cevap Veriyor

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ’ın güçlü markalarından ASAŞPEN “Mimar Sinan Yaşasaydı Ne Yapardı?” sorusundan yola çıkarak geliştirdiği PVC pencere ve kapı sistemlerini içeren ilk TV reklam filmini izleyiciyle buluşturdu.

ASAŞ, Yüksek Binalar İçin Yeni Bir Giydirme Cephe Sistemi Çözümü Geliştirdi

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Alüminyum Mimari Sistemler ürün yelpazesine yeni eklediği REF60 Giydirme Cephe Sistemi ile yüksek binalarda 50’lik cephe sistemlerinin karşılayamadığı statik gereksinimleri sunarak, yüksek ısı yalıtımı ve su sızdırmazlığı sağlayacak.

haffner Alüminyum ve PVC Sektörü Haffner’de Buluştu

Dünyanın önde gelen PVC, alüminyum ve çelik profil işleme teknolojileri üreticisi Haffner, İstanbul’daki üretim tesisini fuar alanına dönüştürerek, Haffner Fabrika Günleri’nin ilkini 12-17 Ekim tarihleri arasında düzenledi. Çok sayıda sektörden firmayı ağırlayan etkinlikte, profil işleme makineleri hakkında en güncel uygulamalar, verimlilik ve performans artıran çözümler sergilendi.

Adopen, 2 KÖK Ödülü’ne Layık Görüldü

Mustafa SAK’ın liderliğinde kurulan Adopen, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez düzenlenen KÖK Ödülleri’nden 2 ödül birden aldı.

Şişecam, 3 Kategoride “İhracat Şampiyonu” Oldu

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam; Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen 2019 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası” ve “Cam Ambalaj” kategorilerinde 1’incilik ödülü alarak 3 kategoride “İhracat Şampiyonu” oldu.

 

Egepen Deceuninck, Çocukların Hayallerini Gerçekleştiriyor

TRT Belgesel kanalında yayınlanan Küçük Düşler Büyük İşler programı, Egepen Deceuninck sponsorluğunda Muğla’nın Ekinanbarı köyündeki yıkık dökük okul binasını, çocukların hayallerini süsleyen bir atölyeye çevirdi. Bu dönüşüm sayesinde çocuklar, hayallerine kavuşarak geleceğe daha güvenle koşacak.

uvtek1UVtek, Woodtech 2020 Fuarı’nda Yeni Ürünlerini Tanıttı

Türkiye’nin ilk ve tek roller sistem yüzey boyama makineleri üreticisi UVtek; mobilya, ahşap ve orman ürünleri endüstrisine yönelik geliştirdiği teknolojik ürünleriyle Woodtech 2020 Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekti.

Vorne, Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1’incilik Ödülü Aldı

VORNE, İDDMİB (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği) 2019 Yılı En Başarılı İhracatçıları, Hırdavat Sektörü Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1. oldu.

 

TÜYAP, Fuarlarıyla Ekonominin Merkezinde Olmayı Sürdürecek

TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal ÖZTOP ile normalleşme sürecine ilişkin gerçekleştirdikleri hazırlıklar ile yeni dönem iş planları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Hibrit Fuar Modeliyle Güvenli Fuar Deneyimi Sunmaya Hazırlanıyor

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne sahip olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 3-6 Mart 2021 tarihlerinde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan, Avrasya’nın en kapsamlı ve en prestijli Pencere, Kapı ve Cam Fuarları için geri sayım başladı.

Şişecam Düzcam, Isıcam Yetkili Üreticileri ile Online Güç Birliği Yaptı

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam’ın Isıcam yetkili üreticileri ile gerçekleştirdiği online buluşmalarda, pandemi dönemi ve sonrasında camın yeni kullanım alanları ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği için alınabilecek önlemler ele alındı.

PÜKAD 2020 Yönetim Kurulu Toplantısı Pandemi Gündemiyle Yapıldı

PÜKAD 2020 Yönetim Kurulu Toplantısı, pandemi öncesinde gerçekleştirilen PÜKAD 2020 Olağanüstü Genel Kurul toplantısının ardından, Sağlık Bakanlığı tarafından salgın riskine karşı ilan edilen kurallar çerçevesinde, Et-inn Restoran’ın bahçesindeki açık alanda gerçekleştirildi.

BETA Kimya’dan 315 Milyon TL’lik Üretim Tesisi Yatırımı

Türkiye’nin en köklü kimya şirketlerinden BETA Kimya, GEBKİM’de Ortadoğu ile Doğu Avrupa’nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal üretim tesisinin temelini attı. 315 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek tesis, 500 kişiye istihdam sağlayacak.

gebkim sepaGEBKİM ve SEPA Arasında, “Milli Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü İçin İmzalar Atıldı

Kocaeli Valiliği ile GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) arasında, “Mesleki Eğitim - Sektör İşbirliği” Protokolü imzalandı. Protokol ile SEPA ve plastik ambalaj sanayicileri, sektördeki deneyim ve uzmanlıklarını öğrencilerle paylaşarak mesleki eğitime katkı sağlayacaklar.

istanbul ticaret borsasiTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ: “Milli Sanayimiz Doğmasaydı Diğer Ülkelerin İnsafına Kalırdık”

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, koronovirüs ile birlikte ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sanayinin yerlileştirme çabaları bu kadar ısrarla sürdürülmese ve yerli ve milli sanayimiz doğmasaydı diğer ülkelerin insafına kalırdık.” dedi.

iso logoTürkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” ile “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” araştırmalarının sonuçlarını açıkladı.

 

Esat ERDURAK’ın 50 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, pencere sistemlerine kazandırdığı en yeni teknolojilerle dünyanın alkışladığı Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK’a, 50 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi taktim ettik.

Powered by OrdaSoft!