Camoda, Konsept Showroom Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye’de ilk ve tek kurumsal cam balkon markası olan CAMODA, İstanbul’da bulunan Pazarlama ve Grup Müdürlüğü binasındaki Konsept Showroomunun açılışını şık bir davet ile gerçekleştirdi.

okaOnur KARADENİZ: “Pandemi ve İklim Krizi Nedeniyle Konutlarda Doğaya Dönüş Yaşanıyor”

Pandemi sürecinde mimari ve iç mimari tasarımların değişen yaşam alışkanlıklarıyla farklı yorumlar kazanmaya başladığına dikkat çeken Onur Karadeniz Architects Kurucusu Mimar Onur KARADENİZ, “Pandemi, şehirleşme olgusu için bir dönüm noktası oldu. Konutta doğaya dönüş başladı” dedi.

Roto Frank Türkiye Yeniden Mimarlar ile Buluştu

Roto Frank Türkiye, 22 Eylül tarihinde TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Merkez Binası’nda “Sınırları Kaldıran Donanımlar’’ başlığı ile düzenlenen bir “Malzeme Tanıtım Semineri’’nde mimarlar ile buluştu.

beta kimyaBETA Kimya Intermob Fuarı’nda Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

BETA Kimya A.Ş., inovatif ve multifonksiyonel ürünleriyle Intermob Fuarı’nda yerini aldı. Apel ve Mitreapel markalı 100’ün üzerinde ürün ile katılımcıların beğenisini toplayan BETA Kimya, son kullanıcılara yönelik pratik ambalajlı ürünlerini de Türkiye’de ilk kez Intermob Fuarı’nda tanıttı.

arma yapiArma Yapı, İtalyan Ditec Kalitesi ile Otomatik Kapı Pazarına Girdi

Yapı malzemeleri sektöründe 13 yılı geride bırakan Arma Yapı Sistemleri San. Tic. A.Ş. otomatik kapı sektörünün önde gelen markalarından İtalyan Şirketi Ditec S.p.A. firmasının resmi distribütörü oldu.

İnşaat Malzemeleri Sanayi Üretimi 7 Ayda Yüzde 27,5 Arttı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Eylül 2021 Sektör Raporu’na göre, iç ve dış pazarda artan talebin etkisiyle 2021 yılının Ocak- Temmuz döneminde inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yüzde 27,5 artış gerçekleşti.

Kimya İhracatı 9 Ayda 18,2 Milyar Dolar Oldu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörünün eylül ayı ihracatı 2,3 milyar dolar oldu. Sektörün ihracatı, geçen yıl eylül ayına göre yüzde 41’in üzerinde arttı. Bu yıl 9 aylık dönemde yapılan kimyevi maddeler ve mamulleri ihracatı yüzde 39 artışla 18,2 milyar dolara ulaştı.

akd.0jpg“AKD Kurumsal Danışmanlık Olarak Firmaların Kurumsal Çalışmalarına Yeni Bir Soluk Kazandırıyoruz”

AKD Kurumsal Danışmanlık, sadece hizmet değil çözüm odaklı yaklaşımıyla firmaların tüm iletişim süreçlerini yönetiyor.

 

PAGEV ve PÜKAD’tan PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Anadolu Lisesi Ziyareti

PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) Başkanı Dr. Mehtap ULUCEVİZ ve yönetim kurulu üyeleri, PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı Başkanı) Yavuz EROĞLU ile birlikte Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

egepen logEgepen Deceuninck, Legend Sistemleri ile Kusursuz Yalıtım Sağlıyor

Türkiye’nin PVC devlerinden Egepen Deceuninck tarafından geliştirilen Legend Sistemleri, IFT Rosenheim laboratuvarının yaptığı testten aldığı sonuca göre hava, ısı ve ses yalıtım özelliğiyle üstün performans sunuyor.

 

PÜKAD 2. Yüz Yüze Yönetim Kurulu Toplantısı’nı Gerçekleştirdi

PÜKAD’ın 2. yüz yüze Yönetim Kurulu Toplantısı, Holiday Inn İstanbul Airport Hotel’de, 16 Eylül tarihinde yapıldı.

 

SAHA İstanbul Yola Haluk Bayraktar Başkanlığında Devam Kararı Aldı

SAHA İstanbul 4. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulunu belirledi. SAHA İstanbul’un yeni başkanı yine Haluk Bayraktar oldu. Haluk Bayraktar, “Her alanda tam bağımsız Türkiye hedefine ulaşıncaya kadar var gücümüzle ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

cagdas camÇağdaş Cam ve İlva Grup, Aydın’da 20 Milyon Euro’luk Cam İşleme Tesisi Kuruyor

Cam sektörünün en önemli oyuncularından Çağdaş Cam ile Avrupa’nın en büyük cam işleme şirketlerinden İlva Grup, 20 milyon euro’luk yatırımla Aydın Nazilli OSB’de cam işleme tesisi kuruyor.

TÜBİTAK MAM Nanometal-Cam Hibrit Nanokompozitlerinin Geliştirilmesi Projesi ile Enerji Verimliliğinde Sınırları Zorladı

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü; Şişecam Bilim, Teknoloji ve Tasarım Merkezi ortaklığı ile tamamlanan “Nanometal-Cam Hibrit Nanokompozitlerinin Geliştirilmesi” Projesi ile enerji maliyetlerini düşürerek verimliliği destekliyor.

Şişecam Mersin’de Tüm Lojistik Operasyonlarını Tek Merkezden Yönetecek

Şişecam, Mersin’de cam ambalaj, cam ev eşyası ve düzcam faaliyet alanlarına dair tüm lojistik operasyonlarını tek merkeze topladı.

 

kale kilit logoKale Kilit, Metal Hırdavat Kategorisinde 13. Kez İhracat Şampiyonu Oldu

Kale Kilit, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları” Ödülleri kapsamında Metal Hırdavat Kategorisinde 13. kez ihracat şampiyonu oldu.

talsad logoTALSAD’tan Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimize Plaket

Win&ARTProje - ALU&Art Dergileri olarak ALUS (Uluslararası Alüminyum Sempozyumu) 2019 sponsorluğumuz kapsamında, sempozyuma verdiğimiz desteklerden dolayı TALSAD tarafından plaketle ödüllendirildik.

VORNE İhracatın Metalik Yıldızı Oldu

VORNE, “İhracatın Metalik Yıldızları” Ödülleri kapsamında Hırdavat Sektörü Kapı Pencere Cephe Aksesuarları Kategorisinde 1’inci oldu.

teknofest 91 2aTUSAŞ’tan TEKNOFEST 2021 Çıkarması

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), TEKNOFEST’e her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılım sağladı. GÖKBEY, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ gibi hava platformları, TEKNOFEST’te uçuş icra ederek görsel bir şölen yarattı.

ASAŞ Kadın Çalışanlarıyla Gücüne Güç Katıyor

Kadın istihdamını insan kaynakları politikasında öne taşıyan ASAŞ, sadece yönetimde değil üretimde de etkin rol alan kadın çalışanlar ile güçlenmesini sürdürüyor.

 

toggM. Gürcan KARAKAŞ: “Oyunun Kuralını Değiştiren Start-Up’lar Radarımızda”

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde konuşan TOGG CEO’su M. Gürcan KARAKAŞ, Türkiye’deki mobilite ekosistemini start-up’larla birlikte dönüştürdüklerinin altını çizerek, “Oyunun kuralını değiştirecek, ezberleri bozacak alanlarda adım atan start-up’lar radarımızda” dedi.

“Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii” Zaman Tüneli, TEKNOFEST 2021’de Damga Vurdu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından hazırlanan “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii” başlıklı zaman tüneli Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te ziyaretçilerle buluştu.

teknofestTEKNOFEST Bu Yıl 4. Kez Kapılarını Açtı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bu yıl 4. kez kapılarını açtı. TEKNOFEST gençliğinde "Büyük Türkiye"nin mimarlarını gördüklerini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, ülkeyi 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak bir nesille beraber yürüdüklerini söyledi.

İsmail GÜLLE: “Bu Yıl, İhracatta İnşallah 200 Milyar Doları Geçeceğimiz Bir Yıl Olacak”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) 2019 ve 2020 yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

 

 

Akkim Yapı Kimyasalları, İhracatta İki Önemli Ödülün Sahibi Oldu

Akkim Yapı Kimyasalları, 2020 yılı İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde, “Boya, Vernik ve Mürekkep ürünleri” kategorisinde 2020 yılı Türkiye ihracat şampiyonu, “Yapıştırıcı ve Tutkal ürünleri” kategorisinde ise  en fazla ihracat yapan ikinci firma oldu.

 

Yılmaz Makine Sektörün İlk Dijital Stüdyosunu Kurdu

Yılmaz Makine, küresel üretimin en önemli gündem maddelerinden dijitalleşmeye yönelik önemi bir adım daha attı. Pazarlama stratejilerinde dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık veren Yılmaz Makine, kurduğu “Dijital Stüdyo” ile ürünlerini dünya genelinde pazarlamayı ve mevcut pazarlarında güçlenmeyi hedefliyor.

 

Arma Yapı, Roto Frank ile 10. Yılını Kutladı

Sektördeki gücüne güç katmayı sürdüren Arma Yapı, alanında dünya lideri olan Roto Frank ile iş birliğinin 10. yılını kutladı.

 

 

Şişecam’a “Yılın Cephe Malzemesi Ödülü”

İnovatif ve yüksek performanslı ürünleri ile her türlü ihtiyaca çözümler sunan Avrupa’nın lider düzcam üreticilerinden Şişecam, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 70/37 ürünü ile 2020 yılı “Yılın Cephe Malzemesi Ödülü”nün sahibi oldu.

Haffner Makina’ya 19. Altın Örümcek’ten Türkiye’nin En İyi 2’nci Web Sitesi Ödülü

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen PVC, alüminyum ve çelik profil işleme merkezi üreticisi Haffner Makina, 2021 başında hayata geçirdiği yeni web sitesi ile Altın Örümcek Dijital Pazarlama Ödülleri’nde, “Sanayi ve Üretim” kategorisinde, 2. Olmanın gururunu yaşıyor.

ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu

ASAŞ Trend Renkler ‘21, ASAŞ Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Alüminyum Tasarım Ürünleri Grup Müdürü Demet İNCİRCİ ile Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel FURMAN’ın katılımıyla düzenlenen webinarda mimarların beğenisine sunuldu.

BETA Kimya, Pandemide Yüzde 25 Büyüdü, Yapı Market ve E-Ticaret Sitelerine Adım Attı

Türkiye’nin en köklü kimya şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., yeni yatırım ve ürünleriyle büyümeye devam ediyor.

 

 

Kimya Sektörü Mayıs Ayında İhracatta Zirveye Oturdu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, kimya sektörü bu yıl mayıs ayında pandemiye rağmen 2,13 milyar dolarlık ihracat ile en çok ihracat yapan sektör oldu. Geçen yıl mayıs ayına göre yüzde 80 artış sağlayan sektörün ilk 5 aylık ihracatı ise yüzde 35 artışla 9,6 milyar dolara ulaştı.

REHAU Grubu’nda Büyük Değişim Başladı

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon için ileriye dönük ve bütünsel çözümler sunan REHAU Grubu, organizasyon yapısını değiştiriyor.

 

 

ASAŞSANAT, ARTCONTACT İstanbul “Kurum Onur Ödülü”nün Sahibi Oldu

Sanata ve alüminyum heykel üretimi yapmak isteyen öğrenciler ile genç ve profesyonel sanatçılara verdiği destek nedeniyle ARTCONTACT İstanbul tarafından “Kurum Onur Ödülü”ne layık görülen ASAŞSANAT’ın ürettiği sanat eserleri, ARTCONTACT İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergilendi

Türkiye İMSAD 43. Gündem Buluşmaları’nda Denizyolu Konteyner Taşımacılığında Yaşanan Değişim Konuşuldu

Türkiye İMSAD’ın 43’üncü ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, Denizyolu Konteyner Taşımacılığında Neler Oluyor?’ başlığıyla gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, “60 milyon ton ihracat ile ülkemizin en yüksek ihracat hacmini gerçekleştiren sektörüz. Ürün çeşidimiz, ülkelerin çeşitliliği, pazarların büyüklüğü ve uzaklığı değişti. Dolayısıyla lojistik, dünden daha da önemli hale geldi. Hızla değişen lojistik dünyasındaki  dinamikleri anlamak ve güçlü stratejilere odaklanmak zorundayız” dedi.

Kimya Sektöründe 2020’nin İhracat Yıldızları Ödüllerine Kavuştu

Kimya sektöründe 2020 yılının ihracat yıldızları, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) bu yıl hibrit olarak düzenlediği “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” aracılığıyla ödüllerine kavuştu. Törende 35 kategoride, 175 ödül sahiplerini buldu.

ASAŞ Desteğiyle Geliştirilen Dezenfekte Robotu, Pandemi Sürecinde Hastane ve Fabrikalara Büyük Kolaylık Getirdi

Yeni nesil otonom mobil robotlar üretmeye odaklanan bir araştırma ve geliştirme şirketi Patika Robotics’in ASAŞ’ın desteğiyle geliştirdiği otonom dezenfekte robotu, pandemi sürecinde virüslerle yüksek yoğunluklu UV-C ışınlarıyla savaşarak hastane ve fabrikalara kolaylık sağladı.

PÜKAD, İlk Yüz Yüze Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği) uzunca bir aranın ardından hafifletilen pandemi koşulları çerçevesinde ilk yüz yüze yönetim kurulu toplantısını, 17 Haziran’da Holiday Inn İstanbul Airport Hotel’de gerçekleştirdi.

SAHA İstanbul, Dünyanın İlk Sanal Savunma Fuarı SAHA EXPO ile Uluslararası Arenada Yankı Uyandırdı

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami KELEŞ ile dünyanın ilk sanal savunma sanayi fuarı olması sebebiyle uluslararası arenada büyük bir yankı uyandıran SAHA EXPO Sanal Fuar’ın kazanımlarını, kasım ayında düzenlenecek SAHA EXPO’nun detaylarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

yapi fuari 2021log

06−09 NİSAN 2021 İSTANBUL YAPI FUARI

 

 

Powered by OrdaSoft!