Prof. Dr. Metin USTA: “Alüminyum Sektörü, Nitelikli İnsan Kaynağına Yatırım Yapmalı”

Alüminyum sektöründe nitelikli insan kaynağının sektörün geleceği için çok önemli bir yatırım olduğuna işaret eden TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA, sanayicilere bu konuda destek çağrısında bulundu.

PÜKAD, 2021 Yılı Türkiye Pencere ve Cam Pazarı Raporu’nu Yayınladı

PÜKAD, Türk pencere ve cam pazarına projeksiyon tuttuğu 2021 Yılı Türkiye Pencere ve Cam Pazarı Raporu’nda PVC pencereler ve pencerelerde kullanılan cam ve aksesuarlarla ilgili rakamsal bilgilere projeksiyon tuttu.

İTO Türk İktisat Tarihini Dijitale Taşıdı

İTO, 1885’ten bugüne kadar Osmanlıca, Fransızca, Almanca, İngilizce olarak yayınladığı tüm periyodik yayınları dijitale taşıdı. Türk ticaret hayatının son 137 yılına şahitlik eden İstanbul Ticaret Gazetesi Dijital Arşivi (İTGA) Projesi ile Türk iktisat tarihinin tüm boyutları internet ortamında araştırmacıların kullanımına sunuldu.

tasis logAsansör Sektörünün Çatı Kuruluşu TASİS Kuruldu

TASİS’in (Tüm Asansör Sanayi İşverenleri Sendikası) açılış töreni 15 Ekim tarihinde İstanbul Mövenpick Otel’de yapıldı.

 

Türkiye, Camda Yüzde 98 Yerli Hammadde ile Dünyaya Meydan Okuyor

Birleşmiş Milletler tarafından 2022’nin “Uluslararası Cam Yılı” ilan edilmesi, tüm dünyada gözleri Türkiye’ye çevirdi. Camı yüzde 98 oranında yerli hammaddeden üreten Türkiye, bu avantajıyla cam üretiminde Avrupa’da 1., dünyada ise 5. sırada yer alıyor.

PÜKAD Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İşbirliği Protokolüne İmza Attı

Plastik sektörüne nitelikli iş gücü sağlayan meslek liselerine destek verme kararı alan PÜKAD, bu kapsamda Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği protokolüne imza attı.

turksmd 79aTürkSMD 15. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) tarafından 2 yılda bir verilen Mimarlık Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Cosentino’nun gold sponsorluğunu üstlendiği tören, yapı sektörü paydaşlarını bir araya getirdi.

PÜKAD, Fırat Plastik’e Ait Cumhuriyet ve Atatürk Mirası Alpullu Şeker Fabrikası ve Atatürk Sanayi Müzesi’ni Ziyaret Etti

Türkiye’nin önde gelen profil sanayicilerini tek çatı altında buluşturan PÜKAD, faaliyetleriyle sektördeki gelişmelerin nabzını tutmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ziyaret trafiğini artıran PÜKAD, yönetim kurulu üyeleri ve beraberindeki heyetle Fırat Plastik’e ait Alpullu Şeker Fabrikası’nı ve Atatürk Sanayi Müzesi’ni ziyaret etti.

Türk Plastik ve Kauçuk Sektöründen K Fuarı’na Çıkarma

Dünyanın en önemli plastik ve kauçuk sektörü fuarı olarak 3 yılda bir düzenlenen K 2022 Fuarı, bu yıl 19-26 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi.

VORNE, Yenilikçi Çözümleriyle Avrasya Pencere Fuarı’nda Yerini Alacak

VORNE, 12-16 Kasım tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Avrasya Pencere Fuarı’na, alanında yenilikçi ve akıllı sistem çözümleri sunan ürünleriyle katılacak.

PÜKAD 2022 Yılı 5. Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

PÜKAD tarafından 7 Eylül tarihinde gerçekleştirilen 5. Yönetim Kurul Toplantısı’nda plastik sektörüne nitelik işgücü sağlayan meslek liselerine destek verilmesi konusunda hazırlanan protokoller incelendi. Özgenç Makine’nin üyeliği de oy çokluğuyla kabul edildi.

Yale’nin Ana Şirketi ASSA ABLOY, Türkiye’de VHS’yi Satın Aldı

“Türkiye’nin önde gelen kapı ve pencere sistemleri üreticisi Yale ailesine katıldı. Lider geçiş çözümleri sağlayıcısı ve Yale’nin ana şirketi ASSA ABLOY, kısa süre önce VHS Plastik Metal A.Ş.’yi (VHS) satın aldı.”

ERSAŞ Yurtdışındaki Fuarlara Damga Vurmayı Sürdürüyor

ERSAŞ, yurtdışındaki fuarlarda sektörün ulaştığı son noktanın temsilciliğini üstlendi. ERSAŞ Pencere ve Cephe Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK, “27-29 Eylül tarihlerinde Almanya Düsseldorf Aluminium Fuarı’nda

Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerimizle Almanya’da Sektör Temsilcilerimizin Sesi Olduk

Mimart Yayıncılık olarak Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla Düsseldorf Glasstec, Köln Eisenwarenmesse ile Düsseldorf Aluminium Fuarı’nda yerimizi aldık. Sektör paydaslarımızın temsilciligini üstlenen stantlarımız, ziyaretçi ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

ato alm1Fikret YILMAZ: “Yola İkna Edilmişlerle Değil İnanmışlarla Çıkılır”

Dergimizin usta kalemlerinden Fikret YILMAZ, 8 Kasım tarihinde yapılması planlanan Ankara Ticaret Odası seçimlerinde 68’inci Komite, Cam ve Cam Ürünleri Meslek Komitesi’ne yeni ekibiyle aday olduğunu açıkladı.

rt fuar 78aSektör Profesyonelleri 5. Kez R+T Turkey’de Buluşacak

Güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı olan Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, 20-22 Ekim tarihlerinde 5. kez kapılarını açacak.

Kaban Makina, Yeni Ürünlerini Fensterbau Frontale 2022’de Sektörle Buluşturdu

Kaban Makina, 12-15 Temmuz tarihleri arasında 100’den fazla ülkeden 29 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen Fensterbau Frontale 2022’de yerini alarak ulusal ve uluslararası pazarda ilgi gören özel ürünlerini sektörün önde gelen temsilcilerinin beğenisine sundu. 

ASAŞ, Yenilikçi Standı ve Ürünleriyle Fensterbau Frontale Fuarı’nda Dikkatleri Üzerine Topladı

Dünyanın önde gelen pencere, kapı, cephe ve ilgili teknolojileri, bileşenleri, montajları ile ilgili hizmetleri içeren Fensterbau Frontale Fuarı, 12-15 Temmuz tarihlerinde Almanya, Nürnberg’de düzenlendi. Sektörün liderlerinden ASAŞ, yenilikçi standı ve ürün çeşitliliğiyle ziyaretçilerin odak noktası oldu.

İKMİB Bașkanı Adil PELİSTER: “Kimya Sektörü İhracatı İkinci Çeyrekte Yüzde 38,59 Büyüdü”

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER, Türkiye ekonomisi 2022 yılı ikinci çeyrek büyüme verilerine ilişkin yaptığı yazılı değerlendirmede, “İhracat lideri olarak kimya sektörümüz ikinci çeyrekte 2021 yılı ikinci çeyreğine göre yüzde 38,59 büyüdü ve 9,27 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi” dedi.

Egepen Deceuninck Slimslide Sürme ile Sıfır E‑ik, Sıfır Engel

PVC profil sektöründe ilklerin öncüsü Egepen Deceuninck’in yeni gelistirdigi Slimslide Sürme Sistemi’nin esiksiz tasarımı sayesinde, ayağınız takılmadan geçis yapabilir, inceltilmis profilleri ile de manzaranızı daha genis görebilirsiniz.

Yılmaz Makine, Fensterbau Frontale’de Gövde Gösterisi Yaptı

PVC ve alüminyum işleme sektörünün en önemli küresel organizasyonu Fensterbau Frontale, 12-15 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşti. Yılmaz Makine’nin fuarda ilk kez sergilediği ALM 6510 Alüminyum İşleme Merkezi ve CDC 600 Profil İşleme Merkezi ise sektör profesyonellerinden yoğun ilgi gördü.

winhouseWinhouse Fensterbau Frontale Fuarı’nın Odak Noktası Oldu

Dünyanın en önemli pencere ve kapı fuarı Fensterbau Frontale, Almanya’nın Nürnberg kentinde 12-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Fırat’ın ve  PVC pencere sektörünün ihracat gücü Winhouse, farklı coğrafi bölgelerin ihtiyaçları için özel olarak tasarladığı ürünleriyle fuarın ilgi odağı olmayı başardı.

VORNE Fensterbau Frontale Fuarı’nı Başarıyla Tamamladı
VORNE, Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşen Fensterbau Frontale Fuarı’na son teknoloji ürünleriyle katıldı. 12-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenen fuarda en yeni, fonksiyonel ve inovatif ürünleriyle ziyaretçilerden tam not aldı.

Egepen Deceuninck Yeni Ürünlerini Tüm Hızıyla Türkiye’deki Alt Bayilerine Tanıtmayı Sürdürüyor

Egepen Deceuninck, zarif tasarım ve üstün performansı ile öne çıkan yeni serilerini Türkiye’deki alt bayilerine tanıtmaya tüm hızıyla devam ediyor.

winhouseWinsa Odağına Sürdürülebilir Geleceği Alarak Tasarladığı Yeni Safir 76 Sistemi’ni İş Ortaklarına Tanıttı

Winsa PVC Pencere ve Kapı Sistemleri, odağına yeşil odaklı geleceği alarak tasarladığı Yeni Safir 76 Sistemi’ni, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren iş ortaklarına İzmir’de Wyndham Grand Hotel, Ankara’da JW Marriott Hotel ve İstanbul’da Hilton Kozyatağı Hotel’de düzenlediği toplantılarla tanıttı.

Egepen Deceuninck Yeni Ürünlerini Ankara’da Alt Bayileri ile Buluşturdu

PVC profil sektöründe ilklerin öncüsü olan Egepen Deceuninck yeni serilerini, 27-28 Temmuz tarihlerinde Ankara Mövenpick Otel’de alt bayilerine tanıttı. Sektörle ilgili güncel konuların da konuşulduğu toplantıda, yeni ürünleri olan LegendArt ve Slimslide Sürme Sistemi ile ilgili detaylar anlatıldı.

ASAŞ “Ar-Ge 250” Araştırmasında Demir ve Demirdışı Metaller Sektöründe 3. Sırada Yer Aldı

Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasının sonuçları açıklandı. ASAŞ, Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 100 şirket arasında yer bulurken, demir ve demirdışı metaller sektöründe ise 3. sırada yerini aldı.

Türkiye, 42 Firma Sayısıyla Müteahhitlikte Dünya 2.’si Oldu

Küresel salgında aşılamanın yaygınlaştığı ve yükselen petrol fiyatlarının öne çıktığı 2021 yılındaki performansıyla Türkiye, bu yıl “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 42 firma ile yer aldı. Böylece Türkiye, firma sayısına göre dünya 2.’liğini bir yıllık aranın ardından geri aldı. Türkiye’nin küresel inşaat pazarından aldığı pay ise yüzde %5,1’e yükseldi.

PÜKAD 2022 Yılı 4. Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

PÜKAD tarafından 9 Haziran tarihinde, PÜKAD ofisinde gerçekleştirilen 4. Yönetim Kurul Toplantısı’nda Pendik Hazerfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaat Teknoloji Bölümü’nde 2022-2023 öğretim yılında ihtiyaç duyulan PVC profil doğrama malzemelerinin karşılanmasına ve eğitim gören 5 kız öğrenciye burs verilmesine karar verildi.

oksiad logoOKSİAD (OTOMATİK KAPI SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ) 2022 OLAĞANÜSTÜ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

İKMİB’in Kurduğu KATİM ile Bilişim Vadisi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Türk kimya sektörü ihracatının çatı kuruluşu İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları

Birliği (İKMİB) tarafından projelendirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteği ile hayata geçecek Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) 2022 yılında faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Bilişim Vadisi’nde hizmet verecek KTM’nin ihracatçılara sunacağı test ve analiz hizmetleri kapsamında her yıl 12,3 milyon dolarlık tasarruf sağlanacak.

İDDMİB, Hırdavat Sektörünü Bir Araya Getirdi

İDDMİB, 16 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği Hırdavat Sektör Toplantısı’nda sektör temsilcilerini buluşturdu. Toplantıda Türk hırdavat sektörünün bugünü masaya yatırılırken geleceğine de projeksiyon tutuldu.

Winsa Yeni Dorado 76 Sistemi, Tasarımıyla Dünyanın En Prestijli Tasarım Ödülü Olan Red Dot Tasarım Ödülünü Kazandı

Daima bir adım önde olma misyonuyla ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan Winsa PVC Kapı ve Pencere Sistemleri, dünyanın en prestijli tasarım ödülü olarak kabul edilen Red Dot Tasarım Ödülü’nü tasarımı ve yalıtımıyla eşsiz olan Yeni Dorado 76 Sistemi ile kazanarak dünya çapında bir başarı elde etti.

Pimapen Dünya Çevre Günü’nde “Şehri Sessize Al” Projesi ile Gürültü Kirliliğine Dikkat Çekti

Pimapen, 2021 yılında gürültü kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek üzere hayata geçirdiği ‘’Şehri Sessize Al’’ projesinin kapsamını genişletmeye devam ediyor. Dünya Çevre Günü’nden hareketle Müze Gazhane’de kurduğu Ses Tecrübe Odası’nda katılımcılarla birlikte “Şimdi Sessizlik Lütfen” dedi.

Türkiye’nin 500 Sanayi Kuruluşunu İçeren İSO 500 Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayinin devlerini açıkladı. Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu, üretimden satışlarını yüzde 74 artırarak 2 trilyon liraya taşıdı. Faaliyet karı yüzde 139 artış kaydederken, sanayicinin borç/özkaynak yapısında toplam borçların payı ilk kez yüzde 70’i aştı.

Egepen Deceuninck Yeni Ürünlerini Kayseri’de Alt Bayileri ve Profesyoneller ile Buluşturdu

PVC profil sektöründe ilklerin öncüsü Egepen Deceuninck, yeni serilerini 1-2 Haziran tarihlerinde Kayseri Holiday Inn Otel’de alt bayilerine ve profesyonellere tanıttı. Sektöre ilişkin güncel konuların da konuşulduğu toplantıda, LegendArt ve Slimslide Sürme Sistemi ile ilgili detaylar anlatıldı.

REHAU Türkiye Pencere Çözümleri Bölümü ve Bayileri WOW 2022’nin Etkileyici Finaline Ortak Oldu

“Fark Yaratın. İşinizi Büyütün” mottosuyla 3 ay önce Erlangen’de 600 metrekarelik bir platformda kapılarını açan World of Windows 2022 (WOW 2022), dünyanın dört bir yanından gelen pencere profesyonelleri için yenilik ve etkileşim fırsatı sundu. REHAU Türkiye Pencere Çözümleri bölümü ve bayileri 53 kişiden oluşan bir ekiple bu heyecana ortak oldu.

TİM Başkan Vekilliğine Çetin TECDELİOĞLU Seçildi

TİM Olağan Genel Kurulu sonucunda Mustafa GÜLTEPE’nin başkanlığında belirlenen yeni yönetim kurulunda, İDDMİB Başkanı Çetin TECDELİOĞLU Başkan Vekili olarak seçildi.

İKMİB Başkanı Adil PELİSTER TİM Başkan Vekili Oldu

TİM’de Mustafa GÜLTEPE’nin başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. Yeni yönetimde TİM Başkan Vekilliği görevini, İKMİB Başkanı Adil PELİSTER üstlendi.

TİM’de Mustafa GÜLTEPE Dönemi Başladı

TİM tarafından 13 Haziran’da gerçekleştirilen 29. Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulu başkanlığına seçilen Mustafa GÜLTEPE, yeni görevi İsmail GÜLLE’den devraldı.

 

Powered by OrdaSoft!