REHAU, 2022’de Türkiye’deki Yetkili Bayi Ağını Genişletecek

REHAU Pencere ve Kapı Sistemleri Teknik Müdürü Faruk YILDIZ ile Türkiye çapında 100 yetkili üretici bayi sayısı ile Türkiye’nin her noktasına pencere çözümlerini ulaştıran REHAU’nun faaliyetleri ve yeni dönemde gerçekleştirecekleri hedefleri hakkında bilgi edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

kaya metalKaya Metal, Geniş Ürün Yelpazesi ile 2021’de Yüzde 30 Büyüme Hedefliyor

Kaya Metal firma sahibi Adnan Tahir ÇENGEL ile firmanın üretim faaliyetleri ile bölgenin ihtiyaçlarını tek elden karşılayan geniş ürün seçenekleri hakkında bilgiler edindiğimiz, 2021 hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

dogru camDoğru Cam Geniş Makine Parkuru ile En Yeni Teknolojilerle Kalite Çıtasını Artırmaya Odaklanacak

Doğru Cam Kurucusu A. Kerim KARTAK ile firmanın kurulduğu günden bu yana geçirdiği dönüşümleri ele aldığımız, rekabet gücünü artıran yönleri hakkında bilgiler edindiğimiz, sektörde yarattıkları kalite ve güven algısının sırlarını öğrendiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

arti yapiArtı Yapı 2022’de Ürün Çeşitliliği ve İhracata Odaklanacak

Artı Yapı Kurucusu Osman ŞAHİN ile firmanın faaliyet alanları hakkında bilgiler edindiğimiz, 2022’ye giden yolda gerçekleştirdikleri çalışmalara parantez açarak yeni dönem hedeflerini ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik

Özçelik Makine 2. Kuşağın Liderliğinde, Global Bir Dünya Şirketi Olmayı Hedefliyor

Özçelik Genel Müdürü Hasan ÖZÇELİK ile 41 yıldır kaliteli üretim ve güvenilir firma ilkesinden ödün vermeden sürdürdükleri faaliyetleri hakkında bilgiler aldığımız, global marka olma yolunda belirledikleri yol haritasının detaylarını ve yeni proje hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Yılmaz Makine PVC Profil İşleme Merkezi Ürünüyle Yurt İçi Pazar Payını Artırmaya Odaklanacak

Yılmaz Makine Yurt İçi Satış Kıdemli Yöneticisi Serdar AKGÜL ile yeni yapılanma süreçlerini ve geliştirdikleri PVC Profil İşleme Merkezi ürününü ele aldığımız, bu kapsamda gerçekleştirecekleri yurt içi satış ve pazarlama faaliyetleri hakkında çok önemli bilgiler edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

agra mimarlikMimar Nihat ŞEN: “Türkiye’de Kentsel Dönüşüm ‘Bina Yenileme’ ile Karıştırılıyor”

Agra Mimarlık Kentsel Dönüşüm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat ŞEN ile 22 yıldan bu yana “Kentsel Dönüşüm”ün tüm alanlarında sürdürdüğü çalışmaları konuştuğumuz, Türkiye’de kentsel dönüşüm çalışmalarını ekonomik ve sosyal yönden masaya yatırdığımız verimli bir röportaj gerçekleştirdik.

interİnter Plastik, 2022’de Yeni Yatırımlarıyla Üretim ve İhracatta Atağa Geçecek

İnter Doğrama A.Ş. kurucu ortaklarından Serkan ŞENER ile sektörde 23 yıla ulaşan birikimlerinin bir sonucu olarak elde ettikleri başarıları konuştuğumuz, çözüm ortaklarıyla sürdürdükleri üstün kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetleri hakkında bilgi edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

indecor logoIndecor, Bölgenin Üretim Üssü Olarak Hizmet Ağını Genişletiyor

Indecor kurucusu Ahmet ÖZTEN ile Kütahya’dan çevre illere uzanan yüksek teknolojili yenilikçi ürünleriyle gerçekleştirdikleri faaliyetleri hakkında bilgi aldığımız, ekonomiye nitelikli bir değer kazandıran öncü yönlerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Eşsiz Ürün Patentine Sahip Olan Sercair, Pandemiye Rağmen Müşteri Portföyünü Genişletmeyi Sürdürüyor

Yeni nesil akıllı hava temizleme teknolojisi Sercair’in Satış Temsilcisi Niyazi ESİM ile firmayı daha yakından tanıdığımız, ürünlerinin fark yaratan yönleri hakkında bilgi aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

 

firatpenMehtap ULUCEVİZ: “Sektörümüze Yerli ve Milli Bir Duruşla Öncülük Yapmaya Mecburuz”

Fırat Altyapı ve Profil Pazarlama Müdürü Dr. Mehtap ULUCEVİZ ile Fırat’ın atılım ve başarılarla dolu tarihinin en yakın tanıklarından biri olarak 25 yıldan bu yana firmaya kazandırdıklarını, PÜKAD Başkanı kimliğiyle uzun ve kısa vadedeki hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

ergbeyErgbey Şirketler Grubu, Bünyesine Eklediği Makrowin Markasıyla 5 Yılda Dünya Liderliğini Hedefliyor

Ergbey Şirketler Grubu yetkilisi Sinan GÜLOĞLU ile bünyelerinde bulunan 3 firma ile kırmızı çizgilerinden olan “kaliteli ürün ve hızlı teslimat” ekseninde sektöre kazandırdıklarını, ihracat faaliyetlerinde ulaştıkları son noktayı ele aldığımız, bünyelerine kattıkları Makrowin markasıyla ürün yelpazesini genişleterek dünya liderliğine uzanan hedeflerine dikkat çektiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

ozsozerMehmet SÖZER: “İşimizden Kazandığımızı İşimize Yatırarak Bugünlere Büyüyerek Ulaşmayı Başardık”

Winsa Kütahya Tavşanlı Bayisi Öz Sözer PVC sahibi Mehmet SÖZER ile Winsa’nın köklü tecrübesinden aldıkları güçle 13 yıldır gerçekleştirdikleri üretim faaliyetlerini, yeni yatırım hedeflerini konuştuğumuz, sundukları başarı hikayesinin arkasında yatan faktörler üzerinde durduğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

nur zamakNur Zamak Metal Köklü Tecrübesi ve Uzman Kadrosuyla Gücüne Güç Katıyor

10 yılı aşan tecrübesi ve uzman kadrosuyla zamak külçe üretiminde köklü bir geçmişe sahip olan Nur Zamak Metal, otomotivden banyo gereçleri, fermuar tekstil, pencere ve mobilya sanayiye kadar çok sayıda sektöre dokunuyor.

tufan yapi Şükrü TUFAN: “2021’e Çok İyi Başladık, Geçen Yılın Yüzde 35 Üstünde Bir Performans Hedefliyoruz”

Uşak Winsa bayisi Tufan Yapı yetkililerinden Şükrü TUFAN ile firmanın kuruluşundan bu yana geçtiği aşamaları, yeni yatırım planları, 2021 hedefleri ve öngörülerini ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

 

pimatechMehmet UZ: “Türkiye’nin 81 İlinde 81 Bayi Açarak Markamızı Tüm Türkiye’ye Ulaştıracağız”

Pimatech markası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet UZ ile firmanın dünden bugünegeçirdiği çokönemlikilometretaşlarınadeğinerek, yakınve uzunvadedekihedeflerine projeksiyon tuttuğumuz, sektörün kanayan yarası ham madde sorununa ilişkin çözüm arayışlarını masaya yatırdığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

Batuhan BOYACI “Yeni Görevimle Winsa’nın Üstün Kalitesini Daha da Yukarılara Taşımayı Hedefliyorum”

Winsa Marka Satış Direktörü Batuhan BOYACI ile Winsa’nın 9mm’lik iç dış görünüm alanı ve fütürist tasarımıyla modern cephelere yepyeni bir görünüm sunan benzersiz sistemi yeni Dorado 76’nın detayları ile yeni görevindeki hedeflerini konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

as el aluminyumAS-EL Yapı Endüstri Market A.Ş., 2000 Atölyenin Tedarik Zincirinin En Önemli Halkası Olarak Alanında Öncü Adımlar Atıyor

AS-EL Yapı Endüstri Market A.Ş. Genel Müdürü Doğuş BAYIR ile firmanın kuruluşundan bu yana 43 yılda ulaştığı son noktayı, e- ticaret platformu ve alüminyum doğrama üretim merkezi gibi yeni yatırımlarının yansımalarını, ürün ve hizmetlerinin sektörde fark yaratan rekabetçi avantajlarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Soudal Türkiye, 2021’i Yüzde 20 Büyümeyle Kapatmayı Hedefliyor

Soudal Türkiye Genel Müdürü Engin TANRIVERDİ ve Soudal Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Emre EKER ile 3.500’ü aşkın çalışanı, 20 üretim noktası, 5 kıtaya dağılan 69 satış ofisi ve dağıtım iştirakleriyle 140 ülkeye satış yapan Soudal’ın Türkiye’deki organizasyonu hakkında kapsamlı bilgiler edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

saha istanbul 1SAHA İstanbul Geliştirdiği Yüksek Teknolojiler ile Dünya Savunma ve Havacılık Sektörüne Meydan Okuyor

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami KELEŞ ile Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul’un savunma ve havacılık sektörümde dünden bugüne yarattığı ezber bozan değişimleri ortaya koyduğumuz, kurumun sektöre yön veren faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

pileteksPileteks Netting, İpliğin Plise Perdeye Uzanan Serüvenindeki Her Durakta Aranan Markaya Dönüştü

Tüm yatırımlarını plise sineklik ve plise perde sektörüne aktaran Pileteks A.Ş’nin Genel Müdürü Yılmaz KARAYİĞİT ile firmanın sunduğu başarı hikayesinin izini sürdüğümüz, yeni hedef ve yatırım planlarına projeksiyon tuttuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

karakalemCephe Danışmanlığının Öncü Firması; Karakalem Cephe Danışmanlık

Karakalem Cephe Danışmanlık Firmasının Kurucusu Nevin GÜNEY TOK ile Cephe Akademi’den, GÜNEY’in akademik geçmişinden ve sektör için eğitim kanalının ne kadar gerekli olduğundan bahsettiğimiz bir söyleşi gerçekleştirdik.

Wiberant Yapı, Farklı Olanı ve En Yeniyi Müşterilerine Sunuyor

Wiberant Yapı firma yetkilisi Kenan ÇİÇEK ile 2021 yılına ilişkin hedeflerine ve İnterpen markası ile sürdürdükleri işbirliğinin kazanımlarına değindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

maerMaer Makine “#üreterekgüçleniyoruz” Diyerek, Pandemiye Rağmen İş Hacmini Yüzde 25 Büyüttü

Maer Makine Yetkilisi Erhan ÖZCAN ile firmanın kuruluşundan bu yana geçirdiği süreçleri ele aldığımız, 2020 yılında yaşanan gelişmeleri ve 2021 beklentilerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

winddoorWinddoor PVC Pencere Sistemleri Yenilikçi, Tüketici Dostu ve Uygun Fiyatlı Ürünleriyle Fark Yaratmayı Sürdürüyor

Egepen Deceuninck’in bayisi Winddoor PVC Pencere Sistemleri firma ortaklarından Ahmet Galip ŞEN ile firmanın sektöre kazandırdığı hizmetleri, 2020 yılında yaşanan gelişmeleri ve yeni dönem beklentilerini ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik. 

buzel yapiBuzel Yapı, Kalite Odaklı Yaklaşımıyla Müşteri Kitlesini Genişletiyor

İnterpen çatısı altında hizmet vermeye başlayan Buzel Yapı’nın Sahibi Barış ÜZEL ile emin adımlarla ilerledikleri faaliyetlerinin fark yaratan yönlerini, başarılı bir şekilde organize ettikleri bayilik sistemlerindeki kırmızı çizgilerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

dorapenDorapen “Her Zaman Zirvede Olmak!” Sloganıyla Ürünlerini 4 Kıtaya Kazandırıyor

Dorapen Satış Müdüresi Bilge KARAARSLAN YILMAZ ile firmanın “Her Zaman Zirvede Olmak!” sloganıyla 17 yıldır soluksuz sürdürdüğü faaliyetlerinde gelinen son aşamayı, sektörde rekabette üstünlük sağlayan ürünleriyle 4 kıtaya uzanan ihracat faaliyetlerini masaya yatırdığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

Ali SNOPÇE: “Satış Pazarlamada 2013’te Oluşturmaya Başladığımız Temellerle Krizi Fırsata Çevirdik”

Türkiye ve dünyada etkisi devam eden Covid-19 salgını, imalat sektörlerini de derinden etkiledi. Sınırların kapatılması ve sosyal izolasyon nedeniyle sekteye uğrayan satış pazarlama faaliyetlerinde fark yaratan firmalar süreçten kârlı çıkarken, bu firmalardan biri de Yılmaz Makine oldu. Yılmaz Makine’nin Covid-19 ile mücadelesini Satış Pazarlama Genel Müdürü Ali SNOPÇE’den dinledik.

cagplasBursa’nın Öncü Firması Çağplas, İhracatta Adını Dünya’nın Öteki Ucuna Yazdırıyor

Cağplas’ın Yöneticisi Alican AKGÜN ile firmanın kuruluş aşamasından bugünlere uzanan yolculuğunu, gelecek beklentilerini, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

 

atis yapi Atış Yapı, Bursa’da Pandemi ile Oluşan Yeni Yaşam Alanlarının Gelişimine Liderlik Edecek

Atış Yapı CEO’su Ahmet ATIŞ ile geliştirdikleri yeni iş modelinin Bursa için fark yaratan yönlerini ve pandeminin inşaat sektöründe yarattığı etkilerini ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

 

canlar maestroCanlar, 2021 Yılında İhracat Faaliyetleriyle de Adını Dünyaya Duyuracak

Maestro markasının Güney Marmara Bölge distribütörü Canlar İşletme Müdürü Mürsel GÜRAKAR ile firmanın 23 yıla uzanan yolculuğunda geçtiği çok önemli kilometre taşlarını, marka işbirlikleri ve bayi oluşumunun bu yolculuğa katkılarını ve 2021 hedeflerini içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

Dünyada 5 Kıtaya Adını Yazdıran ASAŞPEN, Pandemide 7 Ülkeyi Daha İhracat Rotasına Ekledi

ASAŞ PVC Panjur Pazarlama ve Satış Direktörü Tuncay MUTLU ile firmanın faaliyet alanları ekseninde öne çıkan yönlerini, son dönemde yürüttüğü çalışmaları ve dünyada en çok tercih edilir marka olmanın sırlarını ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

Ercan BEKEN: “Dünya Devi Veka, Pandemide de Üretimini Sürdürdü”

Profil sistemlerinde dünya devi Veka’nın Türkiye Genel Koordinatörü Ercan BEKEN ile firmanın, 1950’li yıllarda küçük bir panjur atölyesi olarak başlayan global yolculuğunda ulaştığı son noktayı, Türkiye’deki faaliyetlerinde yaşanan gelişmeleri ve pandeminin etkileri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

ergun yapi 1Her Dönemde Kazancını İşine Yatıran Ergün Yapı, 2021’de Fark Yaratacak

Egepen Deceuninck bayisi Ergün Yapı Genel Müdürü Ahmet ERGÜN ile firmanın geçmişten bu yana yürüttüğü faaliyetleri, sektörde fark yaratan çalışmaları, ihracat faaliyetleri ve gelecek hedeflerini içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

novel pimapen 1Novel PVC, Paylaşım Vizyonundan Aldığı Gücünü, Bursa’nın Dışına Taşıyarak Türkiye’ye Kazandıracak

Novel PVC ortaklarından Erol TURAN, Semih KAYALI, Mehmet Erkut CEYLAN ve Erdoğan SARIÇİÇEK, ile yeni firma oluşumları ve paydaşı oldukları Atış Yapı’nın Down Town projesinin detaylarına ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik. İş ortakları olan Pimapen yetkililerinden de firma hakkındaki görüşlerini aldık.

tubitak 1cProf. Dr. Metin USTA “Alüminyum Sektörü, Katma Değerli Üretime Odaklanmalı”

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA ile TÜBİTAK MAM’ın alüminyum sektörüne ilişkin çalışmaları, sektörün sorunları ve çözüm bekleyen konular üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

REHAU, Yenilikçi Yüzüyle 2021’de Ar-Ge Gücünü ve Bayi Ağını Genişletecek

REHAU Türkiye Teknik Müdürü Faruk YILDIZ ile PVC’de Alman güvencesini yaklaşık 30 yıldır Türkiye ile buluşturan REHAU’nun sektöre yön veren faaliyetleri, sektörde farklı kılan yönleri ve Ar- Ge çalışmalarının eseri olan yenilikçi ürün karması üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

windeckWindeck Plastik, Ar - Ge’deki Üstün Gücüyle Üretimini Artıracak

Windeck Plastik’ten Mimar Orkun ÇIRACI ile firmanın faaliyetleri, pandemi sürecindeki çalışmaları ve yeni dönem hedefleri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

 

aypenAypen, Güvenilir ve Sağlam Hamlelerle Geleceğe Hazırlanıyor

Aypen Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mesut TEKNECİ ile firmanın faaliyetleri, sektöre sunduğu hizmetleri ve yeni dönem hedefleri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

arma yapiArma Yapı Sistemleri A.Ş, Yenilikçi Bakış Açısıyla Sektördeki Yerini Yükseltiyor

Arma Yapı Sistemleri A.Ş Ortakları Ayhan Bayram ve Cem Yeşilırmak ile 27 yıllık arkadaşlıklarının son 10 yılına damga vuran ortaklıkları aracılığıyla sürdürdükleri faaliyetleri, yeni gelişim alanları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.