mma 91aÇamlıca TV Kulesi’nin Mimarı Melike ALTINIŞIK, Başarısıyla Dünya Turuna Çıkıyor

MMA’nın kurucusu ödüllü Mimar Melike ALTINIŞIK’ı Türkiye, Çamlıca TV Kulesi’nin mimarı olarak tanıdı. Güney Kore’nin başkenti Seul’de Robot ve Yapay Zekâ Müzesi’nin tasarımına imza atarak Türk bayrağını dünyada dalgalandıran Melike ALTINIŞIK’ın kariyer yolculuğunu, örnek alınacak bir başarı hikayesi sunuyor.

serge ferrari Uluslararası Finans Merkezi’ne Serge Ferrari Dokunuşu

Uluslararası Finans Merkezi projesindeki Vakıfbank Yönetim Binası için iç mekân stor perde ürünü olarak Soltis Veozip tercih edildiğini kaydeden Serge Ferrari Güneşten Korunma Ürünleri Türkiye Satış Müdürü Sinan YOĞUNALİ, “Soltis Veozip mat ve kumaş görünümü sayesinde

zaha hadid 75Zaha HADİD’in Son Projesi Irak Merkez Bankası’na Türk Kalıp Mühendisliği Gücü

“Kavislerin Kraliçesi” olarak mimarlık tarihine adını yazdıran Zaha HADİD’in son projesi Irak merkez Bankası, Türk kalıp mühendisliği çözümleriyle yükseliyor. Projenin kalıp ve kalıp mühendisliği çözümleri Doka Türkiye tarafından sağlanıyor.

mardav ravago logoSakarya-İnnovia Arifiye Konut Projesi

Yeşil GYO’nun işvereni olduğu, projenin mimari ve uygulayıcı firma yöneticiliğini Emiroğlu İnşaat’ın üstlendiği ve Yalıtım Uygulaması Mardav bayisi Umut Yalıtım tarafından yapılmıştır. İnnovia Arifiye Projesi toplamda 60.000 m2  alan üzerine yapılmış ve 13.000 m2’si yalıtım alanı olmaktadır.

sancaklar camii 1Sancaklar Cami’ye Uluslararası Mükemmellik Ödülü

Klasik cami mimarisinden farklı bir forma sahip olan ve yeraltına inşa edilen Büyükçekmece’deki Sancaklar Cami, Royal Institute of British Architects’den (RIBA) Uluslararası Mükemmellik Ödülü’nü alarak ve en iyi 20 yapı arasında yer aldı.

sapa logoSAPA, Bodrum’da Destansı Bir Projeye İmza Atıyor

50 yılı aşkın deneyimi ile inovatif alüminyum çözümleri sunan SAPA, Bodrum’da yapımı süren Epique Island projesinde tercih edildi. Epik: Sözlük anlamı ‘destansı’. Aksoy Holding’in Bodrum’da yapımı süren yeni projesi Epique Island projesi bu tanıma tam anlamı ile uyuyor. 

kosgeb logo

KOSGEB Tarafından KOBİ’lere Verilen Destekler

Sektörümüzde faaliyet gösteren ve KOBİ statüsündeki okuyucularımızın  faydalanabilmesi için hazırladığımız ‘KOBİ Destek Programı’ ile ilgili bilgiler… KOSGEB hizmet  ve desteklerinden, 250  kişiden  az  çalışan istihdam eden ve yıllık net satış  hasılatı  ya da  mali bilançosu  40 milyon TL’yi aşmayan ve 2009/15431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile tespit  edilen  sektörlerde faaliyet  gösteren KOBİ’ler ile bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen girişimciler yararlanabilmektedir.

burak aluminyum logo

En İyi Karma Proje Ödülü Alan Batışehir’de Burak Alüminyum Tercih Edildi

Batışehir, İngiltere’de düzenlenen  “European Property Awards”ta  aldığı  “En İyi Karma  Proje”  ödülü   ile ne  kadar büyük  bir proje  olduğunu ispatlarken, Burak Alüminyum da 3.169  konuttan oluşan bu elit projede, başlangıcından itibaren doğrama ve balkon  sistemleri ile yer almaktadır. Projede kullanılan sistemler Burak Alüminyum tarafından tasarlanan ALS50 Kapaklı Cephe Sistem  ile Y55 Yalıtımlı Doğrama Sistemleridir.

reynaers logo

The Paragon Projesinde Reynaers Cephe Sistemleri Tercih Edildi

Farklı açılardaki yüzeylerin kesiştiği, estetik ve zarif çizgilerden oluşan The Paragon’un cephesinde Reynaers CW50SC cam cama fugalı giydirme cephe sistemi kullanılmıştır. The Paragon projesi için Reynaers proje bazında hava, su ve rüzgar testi yapmıştır.

arte logo

Arte Yapı Yurtiçinde ve Dışında Projelerine Devam Ediyor

Arte Yapı Sistemleri, kurucularının 15 yılı aşkın tecrübesi ile 2005 yılında kurulmuş olup; kısa zamanda uluslar arası taahhüt yerine getirerek sektöründeki lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

yazgan logo

Tema İstanbul Showroom, Yazgan Tasarım Mimarlık Tarafından Tasarlandı

Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından projelendirip, hayata geçirilen Tema İstanbul Showroom’u ile ilgili, şirket ortakları Dr. Mimar Kerem YAZGAN ve Dr. Mimar Begüm YAZGAN bilgiler verdi.

Powered by OrdaSoft!