arte logo

Arte Yapı Yurtiçinde ve Dışında Projelerine Devam Ediyor

Arte Yapı Sistemleri, kurucularının 15 yılı aşkın tecrübesi ile 2005 yılında kurulmuş olup; kısa zamanda uluslar arası taahhüt yerine getirerek sektöründeki lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

 

arte 26a

Yurtdışı faaliyetlerine önem veren Arte Yapı Sistemleri; 2007 yılında Cezayir’de Arte Construction Systems adı altında faaliyet göstermeye başlamış ve 80’in üzerinde proje tamamlamıştır.

arte 26cArte 2009 yılında Libya’da prestijli uluslar arası mimari-tasarım ödülü alan projeler tamamlamış olup, halen nitelikli projelerde aranan mühendislik uygulama firması olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kapasite ve kalite koşullarını sürekli gelişen dünya standartları ile paralel yenileyen Arte Yapı Sistemleri, ürünlerini İngiltere, Belçika gibi Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir. Bölümler arası   etkin iletişime önem veren Arte Yapı Sistemleri, Lotus Notes kağıtsız ofis uygulamalarına başlamış ve geliştirdiği özel firma için hizmet programları ile yönetim-kontrol sistemleri kurarak dinamik ve etkin hizmet üretir hale gelmiştir.

Alüminyum cephe giydirme sistemleri, transparan cepheler, alüminyum ışıklık sistemleri, alüminyum doğrama sistemleri, soğuk cephe kaplamaları gibi alanlarda hizmet veren Arte Yapı, yurtiçinde ve yurtdışında tamamladığı projelerle yükselen bir değer oluşturmaktadır.

arte 26bArte Yapı’nın Devam Eden Projelerinden Örnekler:

Terrace   Tema

İnanlar İnşaat tarafından Halkalı’da yapımı tamamlanan, MM Proje tarafından tasarlanan projenin alüminyum giydirme cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır.   Klasik kapaklı cephe, ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, kompozit kaplama ve galvaniz duvar uygulamalarını içeren proje, Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Ödülü’ne layık görülmüştür. 78.856 m² inşaat alanı üzerine yapılmış olan, 30 ve 40 katlı 2 kule ve sosyal tesis alanlarından oluşan projenin tüm cephe işlerinin 1 sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Anadolubank

Ümraniye’de devam etmekte olan, Tago Mimarlık tarafından tasarlanan projenin AnadoluBank’ın merkez binası olarak faaliyete geçmesi planlanıyor. Dış cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacak olan binada Four sided silikon cephe sistemleri uygulanacaktır. Projenin cephe işlerinin 5 ay içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

arte 26dMarriott Otel

Emsaş İnşaat tarafından kabası ve ince işleri devam eden projenin dış cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır. 25.000 m² inşaat alanında devam eden projenin dış cephesinde, custom dizayn açılı cam cephe ve levha uygulamaları en dikkat çekici bölümü oluşturmaktadır. Projenin cephe işlerinin 6 ay içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

Palladium Tower

Tahincioğlu   Gayrimenkul tarafından       Ataşehir’de yapımı   devam   etmekte olan,     Swanke   Hayden Connell Mimarlık   tarafından   tasarlanan   projenin alüminyum giydirme cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır.     Projenin dış cephesi panel cephe, ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, kompozit ve taş kaplama   uygulamalarını   içermektedir.               Anadolu Yakasının en prestijli projelerinden olan, 43 katlı proje akıllı   bina   sistemi, Leed Gold sertifikası özellikleri ve Feng Shui felsefesine uygun olarak tasarlandı. Projenin tüm cephe işlerinin 1 sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Eclipse Maslak

Artaş İnşaat tarafından Maslak’da yapımı devam eden ve 2D Mimarlık tarafından tasarlanan projenin alüminyum giydirme cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır. Klasik kapaklı cephe, ısı yalıtımlı alüminyum sürme doğrama ve alüminyum levha kaplama uygulamalarını içeren proje iki adet kule rezidans ve yatay bloktan oluşmaktadır. 22000 m²’lik bir inşaat alanı üzerine yapılmış olan projenin tüm cephe işlerinin 1 sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

arte 26eBurj Al Baher

Summa İnşaat tarafından Tripoli’de yapımı tamamlanan projenin alüminyum giydirme cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır. Proje, 5 yıldızlı 32 katlı 369 yataklı bir otel kule, 30 katlı 100 odalı bir konut kulesi ve ilişkili ticari binalar ile 23 katlı ofis kulesinden oluşuyor. 95000 m² inşaat alanı üzerine yapılmış olan projenin tüm cephe işlerinin 1 sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Nef-03

Timur Gayrimenkul tarafından Levent’te yapımı tamamlanan, HOK Mimarlık tarafından tasarlanan projenin alüminyum giydirme cephe işleri Arte Yapı tarafından yapılacaktır. Panel cephe, ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, stick cephe, kompozit ve perfore levha uygulamalarını içeren proje Türkiye’nin En İyi Ofis Projesi Ödülü’nü almıştır. Tüm cephe işlerinin 6 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Powered by OrdaSoft!