tuyap adana24xTüyap Adana İnşaat Fuarı 14'üncü Kez Kapılarını Açıyor

Ekonominin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat, ısıtma, soğutma, havalandırma, klima (IHS) ve güneş enerji sistemleri, 29 Şubat - 3 Mart 2024 tarihleri arasında Adana'da büyük bir fuar ile bir araya gelmeye hazırlanıyor. 

 

TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan 14. Adana İnşaat Fuarı, inşaat sektörünün yanı sıra iki önemli alt sektörü de bir araya getirecek. Bu özel etkinlik, TÜYAP Adana ve DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu) iş birliği ile gerçekleştirilecek. 13. Adana IHS Fuarı ve Güneş Enerji Sistemleri bölümleri de fuar kapsamında yer alacak. Bu sayede, sektörün dikkat çeken alt dalları da ziyaretçilere sunulacak.

 

tuyap adana24a

5 yıl aradan sonra profesyonel ziyaretçiyi tek bir çatı altında toplayan TÜYAP Adana İnşaat Fuarı, Türkiye’nin dört bir noktasından katılımcıları ağırlamaya hazırlanıyor. İzolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından seramik mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine kadar pek çok firma temsilcisini bir araya getiren Fuar, 29 Şubat’ta TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

DAİMFED Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU, fuarın bölgeye büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek, "İnşaat sektörünün tüm aktörlerini bu fuarla bir araya getireceğiz. Ayrıca, IHS ve güneş enerji sistemleri alanlarında son teknolojileri ve ürünleri keşfetme fırsatı sunacak bu etkinlik, sektördeki yeniliklere ışık tutacak" dedi.

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan ERSÖZLÜ ise fuarı yeniden düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Fuarımızın bu yıl çok ses getireceğini düşünüyorum. Yıkımdan inşaata kadar bir inşaat projesinde ne olması gerekiyorsa tüm üretim kalemlerine yer vereceğiz” diye konuştu.

TÜYAP Fuarcılık Grubu ve DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu) iş birliğinde; Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu, AYAMDER, AKAMDER, Adana Müteahhitler Birliği, Adana Mimarlar Odası, Adana İnşaat Mühendisleri Odası, ve ÇUFAŞ’ın destekleri ile düzenlenen 14. TÜYAP Adana İnşaat Fuarı geniş konsepti ile ziyaretçilerin tüm beklentilerine cevap verecek.

Sektör Profesyonelleri İle Buluşma

Türkiye’nin birçok illinden gelecek inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamlarını tek bir çatı altında toplayacak olan 14. TÜYAP Adana İnşaat Fuarı, yurt dışından Irak, Suriye, Lübnan, Umman, Azerbaycan, Gürcistan ve Kıbrıs’tan ilgili alım heyetlerini fuarlarda ağırlayarak yeni iş bağlantılarının kurulmasına olanak sağlayacak.

tuyap adana24b

4 Gün Boyunca Etkinlik Düzenlenecek

14. Adana İnşaat Fuarı, inşaat, yapı malzemeleri, makine ekipmanları, enerji sistemleri ve birçok ilgili alanda katılımcılara geniş bir yelpaze sunacak. Ayrıca, etkinlik çerçevesinde önemli bir İnşaat Zirvesi düzenlenecek. Zirve, sektördeki son yenilikleri özel eğitimciler tarafından aktaracak, bilim köşesinde ise bu yenilikler uygulamalı olarak gösterilecek.

DAİMFED Teknik Müşaviri Prof. Dr. Ahmet BEYCİOĞLU moderatörlüğünde gerçekleşecek İnşaat Zirvesi’nde alanında en yetkin kişiler, sektör profesyonelleri ve bölüm öğrencileri ile buluşturulacak. Geleceği inşa edecek mühendis ve mimar adaylarının ilk bareti ve ilk yeleği DAİMFED, Tüyap Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde takdim edecek.

TÜYAP Adana İnşaat Fuarı 29 Şubat- 3 Mart 2024 tarihlerinde 10.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.