tuyap kpc 32024 Avrasya Kapı, Avrasya Cam ve Avrasya Pencere Fuarları, 16-19 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

Avrasya’nın alanında lider ihtisas fuarları olan Avrasya Kapı, Avrasya Cam ve Avrasya Pencere fuarları, RX Tüyap organizasyonunda, Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD), Pencere Üreticileri Kalite Birliği (PÜKAB) ve Girişimci Alüminyum Sanayicileri

ve İş İnsanları Derneği (GALSİAD) iş birliğinde, 16-19 Kasım 2024 tarihleri arasında, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini yeniden ağırlamaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

tuyap kpc

Türkiye ekonomisinde önemli bir paya sahip olan yapı endüstrisi için tedarik merkezi olma özelliği taşıyan ve alanlarında dünyada ikinci, Avrasya Bölgesi’nde ise en büyük ticaret etkinliği olarak öne çıkan fuarlar, lider üretici firmaları, Türkiye’nin dışında başta Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika olmak üzere farklı coğrafyalardan gelen alıcılar ile buluşturuyor. Fuarda katılımcı firmalar ise yeni ürünlerinin de lansmanları ile yeni iş birliklerine imza atmaya hazırlanıyor.

3 Fuar Aynı Çatı Altında!

Eş zamanlı olarak düzenlenen 25. Avrasya Pencere, 16. Avrasya Kapı ve 14. Avrasya Cam Fuarları, üç endüstrinin tamamlayıcı çözümlerini, tek çatı altında, geniş ürün grubunda sunuyor. Ziyaretçiler, yüzlerce katılımcı firmanın ürünlerini ve çözümlerini birinci elden incelerken, yeni iş bağlantıları kurup yeni tedarikçiler ile tanışma fırsatına sahip oluyor.

Tüm İhtiyaçlara Uygun Çözümler Fuar Ziyaretçilerini Bekliyor

Bu yıl 25. kez düzenlenecek Avrasya Pencere Fuarı’nda ziyaretçiler geniş ürün grubunda binlerce ürün arasından ihtiyaçlarını en iyi karşılayan doğru ve güvenilir tedarikçi ve markalar ile tanışacak. Pencere ürünleri, pencere profil ve profil işleme çözümleri, pencere mekanizmaları, profil işleme ve pencere imalat makineleri ile yardımcı ekipmanlar, pencere sistemleri, panjur ve tamamlayıcı ürünler, hammaddeler, cephe ve yalıtım sistemleri, pencere yan sanayisine yönelik her türlü ürünün yanında Alüminyum Özel Bölümü kapsamında alüminyum pencere, profil, cephe sistemleri, alüminyum aksesuarlar, üretim makineleri yer alırken, Gölgelendirme Özel Bölümü’nde tente, pergola, cam balkon ve kış bahçesi sistemleri alanlarında katılımcı firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileyecek.  

16. kez ziyaretçisiyle buluşacak Avrasya Kapı Fuarı’nda ise; kapı ürünleri, pvc, kepenk, panel ve panonun yanı sıra; bölme, kapı aksesuarları ve kapı teknolojileri üreticileri ürün ve hizmetlerini tanıtacak. 14. Avrasya Cam Fuarı’nda ise cam ürünleri ve uygulamaları, üretim-işleme teknolojileri ve makineleri ile tamamlayıcı ürün ve kimyasalları sektör profesyonelleriyle buluşacak.

2023 Yılında Rekor Katılım

2023 yılında 120 bin metrekarelik fuar alanının tamamında 620 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile rekor kıran fuarlarda, 122 ülkeden 12.988 uluslararası ziyaretçi ve Türkiye içinden 43.419 ziyaretçi olmak üzere, toplamda 56.398 sektör profesyoneli ağırlandı. RX Tüyap Genel Müdürü Berkan ÖNER, bu rekor ilginin, sektörünün büyülüğünün bir yansıması olduğunu belirtti.

“Avrasya Kapı, Cam ve Pencere Fuarları Yapı Endüstrisi İçin Tedarik Merkezi”

Fuarların yapı endüstrisi için önemine değinen ÖNER, “Avrasya Kapı, Avrasya Pencere ve Avrasya Cam Fuarları, yerli ve yabancı firmaları buluşturarak sektörler için kapsamlı bir ticaret merkezi olma görevi üstleniyor. Özellikle, yapı endüstrisindeki tedarik zincirine olan katkıları sayesinde fuarlarımız her üç endüstrinin global ticaret hacminde önemli bir konuma sahip. Türkiye, kapı, cam ve pencere sektörlerinde dünyanın önde gelen ülkelerinden olma özelliği taşıyor. Bu güçlü konumu sağlamlaştırmak, sektörün hedeflerine ulaşması noktasında katkılar sunmak amacıyla RX Tüyap olarak çalışıyoruz. Bu çalışmaların sonucunda fuarlarımızın hem yarattığı ticaret hacmi hem de ülkemiz ekonomisine ve faaliyet gösterdiği sektörlere katkılarını görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. 16-19 Kasım tarihlerindeki fuarlarımız için çalışmalara çoktan başladık. Bu yıl da Avrasya Kapı, Avrasya Pencere ve Avrasya Cam fuarlarımız için verimli bir organizasyon döneminin startını verdik. Hedefimiz ve inancımız, fuarlarımızı ziyaretçi rekorlarıyla ve yüksek bir ticaret hacmiyle kapatacağımız yönünde,” şeklinde konuştu.

Fuar Biletleri Ücretsiz!

En yeni ürün, teknoloji ve hizmetleri yerinde deneyimlemek isteyenler için her üç fuarın biletleri de 16 Ağustos 2024 tarihine kadar ücretsiz.  avrasyapencerefuari.com, avrasyakapifuari.com veya avrasyacamfuari.com web adreslerinden alacağınız tek bilet ile her üç fuarı da ziyaret etmek mümkün.

2024 Eurasia Door, Eurasia Glass and Eurasia Window Fairs Will Be Held Between 16-19 November

Eurasia Door, Eurasia Glass and Eurasia Window fairs, as being the leader trade fairs of Eurasia in their fields, are preparing to welcome their guests once again at TÜYAP Fair and Congress Center in İstanbul between 16-19 November 2024 under the organisation of RX TÜYAP, and in collaboration with Window and Door Sector Association (PÜKAD), Window Manufacturers’ Quality Association (PÜKAB) and Entrepreneur Aluminum Industrialists and Business People’s Association (GALSİAD).