sinus elektronikSinus Elektronik’ten Akıllı Ev Sistemleri

2020 yılında akıllı ev teknolojilerine adım atarak bu alanda da büyüme ve marka bilinirlik çalışmalarına hız vereceklerini belirten Sinus Elektronik Dış Ticaret Müdürü Aykut AYAN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

sinus elektronik 81a

Firmanızın yapılanması ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız 20 yılı aşkın süredir otomatik kapı, kepenk ve panjur sektöründe otomasyon ürünleri, kontrol sistemleri üreten bir firma. Doğuşunda kepenk sistemler, bahçe kapıları, otomatik kapı üzerine çalışan, üreten ve Ar-Ge ekibini kendi bünyesinden bulunduran bir firmayız. Üretim yapmanın vermiş olduğu mutluluk ile her gecen gün kendini geliştiren yeni ürünler için çalışmalar yapmakta olan bir ekibe sahibiz.

Yurtiçi piyasasında kendisini ispat etmiş firma olmasının dışında Yurtdışında da 20’den fazla ülkeye ihracat yapan bir konuma geldik.

2020 yılı itibariyle yeni ürün grubu olarak akıllı ev ürünleri ve bu akıllı ev ürünlerine entegre edilebilir, akıllı telefonlarından kontrol edilebilir, kapı-pencere sistemleri üzerine ürünleri geliştirmiş durumdayız. Bu ürün grubunda bu sene içinde 4-5 farklı ürün geliştirmeyi planlıyoruz.

2019 yılında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

2019 yılında sadece yurtiçi fuarı olan Avrasya Kapı Pencere Fuarı’na katılım sağladık.

2020 yılında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

2020 yılında Avrasya Kapı Pencere Fuarı’na katılım sağlıyoruz. Bu fuardan memnunuz.

Yurtdışı fuarları yerine bu bütçemizi yurtdışı online reklamlarında kullanmayı düşünüyoruz.

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılın beklentilerimizi tam olarak karşıladığını söylememiz zor. Malum piyasalarında gözlemlediğimiz gibi büyüme deflerimize ulaşamadık. Fakat 2020 yılına daha umutla bakıyoruz. Faizlerde düşük, enflasyon istikrarıyla beraber ekonomik genişlemelerin pozitif yönde beklemekteyiz.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılı firmamız için büyük bir yenilikle başladı. 2019 Aralık ayında yeni ve modern üretim tesisimize taşındık. 2020 yılında yurtiçi piyasalarından var olan kapasitemizi korumak aynı zamanda yurtdışı büyümemizi de %25 olarak hedefledik. Özellikle Kuzey Afrika ve Asya Pasifik Bölgelerine ihracat çalışmaları yaparak bu büyümeyi hedefliyoruz.

Aynı zamanda 2020 yılında akıllı ev teknolojilerine adım atarak bu alanda da büyüme ve marka bilinirlik çalışmalarımız devam ediyor.

2020 yılında kataloğumuza yeni ürün grupları ekleyerek büyüme hedeflerimizi sürdürmek istiyoruz.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Yeni fabrikamızda bizleri ziyaret ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Umarım güzel bir sene geçiririz.

Smart Home Systems by Sinus Elektronik

We made an interview with Foreign Trade Manager of Sinus Elektronik, Aykut AYAN, who stated that by stepping up into smart home technologies in 2020, they will accelerate their growth and brand awareness in this field.

 

sinus elektronik 81b

Powered by OrdaSoft!